Forumu tasidim fakat yeni baslik acamiyorum

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Forumu tasidim fakat yeni baslik acamiyorum

İleti velociraptor 04.07.2006, 21:28

yeni servere tasimadan sonra yeni baslik acmaya kalktigimda asagidaki hatayi veriyor

SQL Error : 1062 Duplicate entry '0' for key 1

INSERT INTO phpbb_topics (topic_title, topic_poster, topic_time, forum_id, topic_status, topic_type, topic_vote) VALUES ('deneme', 2, 1152040815, 5, 0, 0, 0)

Line : 259
File : functions_post.php
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti Bodyguard 05.07.2006, 12:49

kardeş veri tabanını kopyalarken bazen hatalar verebiliyor siten normal olarak açlışır ama msj ve konu atamazsın. bunun sebebi db yi taşırken bazı tabloların kendiliğinden bozulmasıdır.

senin sorunun büyük bir ihtimal id numarası veremediğindenir. phpmyadminden her tablodaki id kısımlarını kontrol et sanırım seninkinde onlar 0 olarak gözüküyor.

id bölümündeki "0" ları sil hemen aynı tablonun yanındaki "auto_actrement" (tam olarak böyle yazılmayadabilir) onu seçili konuma getir.. her tablonu tek tek incele ve düzelt aynı sorun bende de vardı bu şekilde çözüm buldum.

burda benimde açılmış konumvardı bu sorunla ilgili ama cevap gelmedi. Yetkililer msjnı görene kadar benim dediğim yöntemi dene bi istersen.

saygılar
BJK BJK BJK BJK BJK BJK BJK BJK BJK BJK
Kullanıcı avatarı
Bodyguard
Üye
Üye

İleti velociraptor 09.07.2006, 03:58

Cok tesekürler sorunu sayende cözdüm , aynen elle tüm id lerin 0 larini silip yanindaki satiri da auto.... yaptim ve ok . :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir