1 yılda toparladığım phpbb forum sistemimi nasıl hazır paket olarak eşe dosta verebilirim ?

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

1 yılda toparladığım phpbb forum sistemimi nasıl hazır paket olarak eşe dosta verebilirim ?

İleti eren 17.07.2006, 05:58

neredeyse 100 tane modül var ama bir çoğunu elle yapmak gerektir bazıları bir birleri ile çakıştı.
modullerin kurulmamışlarını phpbb nin yanında vermekle olmuyor şaka bir yana 40 dereden su gettirdim şimdi sormak istediğim şu an çalışmakta olan forum sistemim içindeki modlarıla bir likte
nasıl anahtar teslim paketi gibi 1 paket halinde eşe dosta verebilirim ?

valla kanki ile bu forum hakkında çok emek verdik :D diğer
ileride bunu internette dağıtmayı düşünüyoruz
eren
Üye
Üye

İleti sabri ünal 17.07.2006, 10:50

bütün özel verileri, arama tablolarını vs temizleyiniz... sonra mysql ile önce sadece yapı olarak, sonra da sadece veri olarak yedek alınız...

kurmak isteyen kişi, phpmyadminle çıkıp yedekleri yükler, sonra config ayarlarını yapar...

dosyalar kısmında ise, cache klasörünü boşaltınız, cofig.php dosyasındaki size ait olan şifreleri vs temizleyiniz, veriniz... mysql ile kurulum yaptıktan sonra orayı kendi forumlarına uygun şekilde düzenlemeleri gerekir...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

ALEXIS
17.07.2006, 19:58

Biraz daha temiz iş yapılırsa, install da hazırlayabilir.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir