Forumumu tasidim giris sorunu (Cozuldu)

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Forumumu tasidim giris sorunu (Cozuldu)

İleti bukalemun 22.01.2007, 18:49

phpbbplus forumumu 150 mb sql dosyasini bigdump ile yeni server a attim forum dosyalarinida ftp ile tasidim foruma girdim hersey harika bir sekilde yerine oturmus ancak giris yaptigimda hala eski serverimdaki forumumu gidiyor ve giristen sonra orda devam ediyor ziyaret bu sorunu nasil cozebilirim...
En son bukalemun tarafından, 22.01.2007, 19:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 22.01.2007, 19:03

server degistirdikten bi sure sonra ancak site normal yasantısına donebilmektedir.
eski server daki tum hesabının kesilmesi gerekiyor...
KeLebeğin Ömrüne BedeL Bi GeLeceğin Getirecek Hediyesi Nedir ki BiLemedim..!
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

Cvp: Forumumu tasidim giris sorunu!!

İleti bukalemun 22.01.2007, 19:18

Ne alakasi var pek anlayamadim eski forumum baska bir serverda baska bir firmada yenisi tamamen farkli bir serverda firmada.

Iki forumda calisiyor ayri ayri serverlarda benim sorunumu yeni tasidigim yeni serverdaki forumumu giris yapinca tamamen farkli server ve firmada olan eski forumuma gidiyor adres ve girisi.
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 22.01.2007, 19:24

sadce forumu mu tasıdın yoksa adresinde deisti mi?
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

İleti bukalemun 22.01.2007, 19:36

Evet adresimde degisti su anki adresim tamamen farkli bir domain name.
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 22.01.2007, 19:40

o zaman phpMyadmin e gir
phpbb_config tablosunu tıkla sağda acılan yerden tara yı tıkla
satırlarda server name i bul
tahminen 3. - 4. sayfada
solundaki kalem i tıkla ve duzenle o satırı
eski adresin yazdığı yere yeni adresi yaz...
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

İleti mazlum 22.01.2007, 19:51

1) phpmyadmine gir phpbb_config tablosunu tara daha sonra oralarda eski sitenin adresini ara(modsuz phpbb de 3. sayfada) bulduktan sonra adresin yanındaki kaleme tıkla ve oradan eski adresini yeni adresine göre değiştir.

2) lütfen arama yapalım böyle konu kaç kere açıldı......
mazlum
Üye
Üye

İleti bukalemun 22.01.2007, 19:52

Arkadasim bu kadar takipci ve ilgili hareket ettigin icin cok tesekkur ederim sorunumu sayende cozdum cozmekle kalmayip mantiginida kavradim zamanina ve bilgine saglik.

Arama yapiyoruz mazlum emin ol ama cogu zaman istenilen konuyu bulmak gibi bir sansimiz olamiya biliyor bu siteyle yasayan birisi olsam kendi sitem gibi bende aramalardan veya tanisikligim nedeniyle bilgiye belkide kolay ulasabilirim ancak canverin su an acil olarak bu gibi onemli konularda toplama yardimci mesajlari belirtigi bir baslik acmasi lazim bir soru SIK geliyorsa mutlaka arayan arkadaslarin ulasamamasi veya cok karsilasilan bir problem olmasidir bu tarz uyarilar hakediliyor gibi gozuksede aslinda forumda bir cok seyin boluk porcuk saga sola dagilmasindan kaynaklaniyor.

Bi ornek vereyim bigdumpla forumu yasiycam bir cok sayfaya uklastim ama net olarak sunu sunu sunu yap bu is tamam gibi bir sonuc cikmiyor hic birinden illaki heposini okuyup ara karar vermek durumdada kaliniyor insallah bu uyarim yanlis anlasilmaz cunku ben bir cok bilgiye suphesiz canver.net ile ulasiyorum iyi calismalar...
En son bukalemun tarafından, 22.01.2007, 19:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
bukalemun
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 22.01.2007, 19:56

ya var ya mazlum kardesimin yazısını gorunce ne kadar sevindim. gercekten canver.net halkı olarak yardım icin zaman kolluyoruz
hatta oyle zamanlar oluyor ki cozum tek bile olsa 2-3 kisi aynı anda birbirinden habersiz yardım edebiliyor.

bize bu ortamı sundugu icin canver.net yoneticilerine tesekkurler...
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

İleti mazlum 22.01.2007, 20:26

her gün canver.net e giriyorum yardım edebildiğimce ediyorum beni aşanlara da cevap yazıpda yanlış bilgi vermemek istiyorum.. bukalemun arkadaşım sende bu arama konusunda haklısın canver.net sık sorulanlar diye bir bölüm açsa ne güzel olur böyle standart mesajları da engellemiş olur... istekler bölümüne yazmak lazım
mazlum
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir