forum guncellemesi nasil yapiliyor ?

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

forum guncellemesi nasil yapiliyor ?

İleti VeRSioN 23.02.2007, 11:44

simdi farzedelim 2.0.20 yi 2.0.21 yapicam

el ile kod degisikli metin belgesini indirdim.. wordpad de actim tmm iyi guzel.. ordaki kod degisikliklerini yapiyorum. bir de bu kod degisikligi zip dosyasinin icinde install dosyalari geliyor. bunlari nasil calistiricam ne yapmam gerekiyor ? forum guncellemesi soyle yaplir diye 1 anlatim yok mu acaba ?
VeRSioN
Üye
Üye

Cvp: forum guncellemesi nasil yapiliyor ?

İleti Cold Fusion 23.02.2007, 11:56

Tüm kod değişikliklerini yaptıktan sonra
:folder: install/update_to_latest.php kalsörünü root dizinine yani forumun bulunduğu klasöre yükle sonra da;
www.sitenizinismi.com/install/update_to_latest.php yazıp çalıştırın.
Bukadar olması lazım başka bieşey gerekmiyor tabi bunları yapmadan yedeklerinizi alınız.
Kullanıcı avatarı
Cold Fusion
Yetkili
Yetkili

değişik

İleti erhanby 23.02.2007, 15:17

Şöylede yapabilirsin ama saf phpbb ise...(modsuz ise)

mesela 2.0.22 patch dosyalarını indirirsin phpbb.com dan ardından sqlu yükler config.php yi düzenlersin...
Resim
erhanby
Üye
Üye

İleti XeNo 23.02.2007, 22:52

Merhaba,

erhanby, yalnız patch dosyaları ağır (çok fazla mod yüklü) phpBB'ler için tavsiye edilir. Bunu es geçmek olmaz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

Cvp: forum guncellemesi nasil yapiliyor ?

İleti VeRSioN 24.02.2007, 18:52

öyleyse durumu biraz kişiselleştiriyim.. benim forumumda hiç mod yok bir tek belli başlıklara belli mesaj sayısındakiler gorebiliyor bunun icin bir mod var onu kurmasi da kolay ztn 5 dk mi almaz.

saf phpbb yani ama subSilver templatesini kullanmiyorum template farkli.. kendime gore template olusturdum.. bu durumda ne yapmam gerekiyor.. eger subSilver template ile ilgili 1 sorun varsa o yuzden yeni sürüm cikmissa beni baglamaz ztn ama yok forumun genel dosyalarini ilgilendiren bir şey varsa nasil bir yol izlemeliyim ki en kısa yoldan sonuca ulasayim..

veritabaninin buyuklugu 15 - 20 mb civari.. aslinda diyorum komple yeniden kurup veritabanini geri yüklim ama turkce karakter sorunu yasadim. bütün ı ları ş leri ve ğ leri # li kodlari ile tek tek degistirdim.. bayaga zahmetli geldi yani.. sanirim dump.php dosyasiyla bu veritabani aninda geri yüklenebiliyormus ayrintili aciklamalari okumustum. ama en mantikli yol nasil olur ?
VeRSioN
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir