Phpbb2 plus da yapmak istedigim bir kaç deigisiklik

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Phpbb2 plus da yapmak istedigim bir kaç deigisiklik

İleti sultan 15.12.2005, 17:19

Arkadaşlar phpbb2 plus kullanan bir web sitem var.Ve daha önce bir kaç plus örneğinde gördüğüm bazı değişiklikleri sitemde yapmak istiyorum.yapmak istediğim değişiklikleri anlatma da sıkıntı yaşadığım için resimli bir anlatım hazırladım.Lütfen resme bakıp bu değişiklikleri nasıl yapacağımı bana anlatınız.Tane tane anlatırsanız sevinirim.Biraz acemiyim çünkü.

resimde anlattığım 2 numaralı alan canver.net de mevcut.Buna benzer bir menüde ben yapmak istiyorum.Butonlarımı hazırladım.fakat bir türlü plus a entegre edemedim lütfen yardımcı olunuz.
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

Cvp: Phpbb2 plus da yapmak istedigim bir kaç deigisiklik

İleti sultan 15.12.2005, 17:47

fuuk dostum frontpage de açtim ancak bildigimiz bir web sayfasi olarak açamadim.gene html kodlari görünüyor.Daha ayrintili bir sekilde tarif edebilirsen çok minnettar kalacagim
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti sultan 15.12.2005, 17:59

zaten kastetdiim de o dostum normal görünümde de kodlar görünüyor.Frontpage de açip normal görünüme baktigimda sayfayi aynen böle göruyorum

Kod: Tümünü seç
<table width="100%" border="0" cellspacing="2" cellpadding="2">
<tr>
<td class="nav"><span class="maintitle">{SITENAME}</span>
<br />
<a href="{U_PORTAL}">{L_HOME}</a></td>
</tr>
</table>
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tr>
<td width="16%" valign="top"><table width="100%" cellpadding="3" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
<tr>
<th>{L_BOARD_NAVIGATION}</th>
</tr>
<tr>
<td class="row1"><span class="genmed">
&nbsp;<a href="#"><b>{L_NAVIGATE}</b></a><br />

dahasida var tabiki yazmadim.Eger sana zahmet vermessem daha aciklayici yazarsan sevinirim.Ben elimden geldigince dedigini yapmaya çalisiyorum ancak dedigim gibi frontpage de normal sekmentine baktigimda bu sekilde kodlar görebiliyorum.
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti sultan 15.12.2005, 18:28

dostum ilgilendigin için çok tesekkur ederim ama ugrastim gene tam olarak anlayamadim.Sitemde yanlis bir seylere neden olmak da istemiyorum.Verdigin kodlari uygun bir yere koy demissin ama o uygun yer neresi bulamadim.Ayrica sanirim bu canver'in kodlari benim sitemde direk kopyala yapistir yapsam calisirmi bu kodlar.Ayrica menü için hazirladigim resimleri kodlarin görebilmesi için nereye atacam .lütfen daha açiklayici yazarmisin.Çünkü eminim benim gibi bu olayi yapamayan bir çok kullanici vardir.Eger senin için daha kolay olacak sa msn den bana anlatabilirmisin.Bu konu benim için çok önemli ve fazla bilgim yok.Tekrar anlatabilirsen minnetar olacagim
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti sultan 16.12.2005, 22:02

Fuuk dostum dediklerini uygulamaya çalıştım ancak bir türlü başarılı olamadım.Frontpage le bir türlü bahsettiğin gibi açamıyorum dosyaları.Açtığımda nasıl göründüğünü resim le gönderdim.

Arkadaşlar lütfen resmi bi inceleyin ve bilen arkadaşlar frontpage le .tpl uazantılarını nasıl açacağımı bir anlatsın lütfen.Çıldırmak üzereyim.bi açabilsem sorunlarım çözülecek ama ne yapsam olmadı.Arama motorundan frontpage le nasıl bahsi geçen dosyaları açacağımı araştırdım ancak bulamadım.Lütfen yardım.(işim çok acil)
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti Cyborg 17.12.2005, 17:03

FuuK yazdı:msn kullanmıorum ama burdan yardımcı olurum

bak burda nereye konulmuş soyleyeyim

Kod: Tümünü seç
</tr>
<tr>
<td background="templates/canverNet3/images/gui/top_menu.gif" height="25" align="center" valign="middle" colspan="4">

<!-- [+] pano menüsü  -->
<b class="gensmall">
<!-- <a href="portal.php">Anasayfa</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="index.php">Mesaj Panosu</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp; -->
<a href="faq.php">Pano Kılavuzu</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="search.php">Arama</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="memberlist.php">Üye Listesi</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="groupcp.php">Gruplar</a> &nbsp;<b>::</b>
&nbsp;
<a href="profile.php?mode=editprofile">Hesabınız</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="privmsg.php?folder=inbox">Kişisel Mesajlar</a> &nbsp;<b>::</b>&nbsp;
<a href="login.php?logout=true&sid=7e5f13a762c3b156082a55ed77d1b27b">Oturum Kapat [ FuuK ]</a>
</b>
<!-- [-] pano menüsü  -->

</td>
</tr>
<tr>
<td background="templates/canverNet3/images/gui/shadow.gif" height="8" align="center" colspan="4">
</td>
</tr>
</table>
<!-- [-] üst

bundan sonra yani senin sitende menunun altına koycan ama senin hangi temayı kullandığını bilemem yapamazsan buraya ekle kodları bakalım

Selam Arkadasım Dun Aynı Eklentiyi bende yaptım Cok RahatLikla bunu basara Bildim Bu Kodu Aldım ve header.tlp nin En Alt kısmına(Kodlarin Sonuna) 4-5 Bosluk Bırakıp kayit Ettim Sonra Gif adreslerinin yerini Degistirdim Link isimlerini Hic Bir Zorlugu yok Bu kadar Anlatımla Hic anlamayan Birisi Bile Bunu yapa Bilir mesela Benim Gibi :) ama o Portal yazısını kaldırmaya Tırstım acıkcasi
Kullanıcı avatarı
Cyborg
Üye
Üye

İleti Cyborg 17.12.2005, 20:05

Tskler FuuK Hemen :)
Kullanıcı avatarı
Cyborg
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi