Domain Değişikliği ve Taşıma Sonunda DB Okumama Sorunu

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Domain Değişikliği ve Taşıma Sonunda DB Okumama Sorunu

İleti sonerium 15.11.2007, 18:27

Domain adını değiştirdim. Yeni domainime yeni bi hesap açtım whm den. Eski domainimdeki db leri yenisine yükledim. bu sırada db isimleri değişti. Aynı anda php-fusion ve phpbb kurulu sitemdeki ftp dosyalarını taşıdığımda confg.php dosyalarındaki db bilgilerini de düzenledim. php-fusionda sorun olmadan site açıldı. Ancak phpbb de "Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/gocekweb/public_html/forum/config.php on line 16
"
hatası verdi. Hatanın olduğu satır db adıydı. Db adını doğru girmiş olmama (ve hatta kullanıcı-şifre vs hepsi doğru) bu hatayı aldım. acaba çözüm nedir? Ya da sorunun kaynağı nedir?
Kullanıcı avatarı
sonerium
Üye
Üye

Re: Domain Değişikliği ve Taşıma Sonunda DB Okumama Sorunu

İleti dreamlover 02.02.2008, 15:35

1. forum yedeği ile database yedeğini aynı anda alıp mı taşıdın, kontrol et..
2. phpmy adminden phpbb_config den server name kısmını yanındaki kaleme tıklayarak değiştirdinmi??
3. tablo ön adları farklımı?? yani bazıları phpbb_ile başlayıp bazıları mesela dreamlover_config diye isimleniyosa configdeki ön adı ona göre ayarla.
4.ftpden yedek tam alınmışmı iki kere al yedekleri ve boyutları baytlarına varana dek bi kıyasla bazen eksik atıyor.

5. eğer bunlar normalse benim sorunumun aynısı demektir. ben çözdüm, mantık düşünme dene sadece.
- config.php yedekle
-config.php içindeki bilgileri kafadan sallayarak yaz
- forumu hatalı halde çalıştır, sorgular hatayı indexlesin
- config.php dosyanı sil.
- eski forumdan config.php getir ve içindeki bilgileri tekrar düzenle.

benim config.php içindekiler hatasızdı, aynı hatayı veriyodu. hatalı çalıştırdım sildim sonra eskisini getirip ilkindeki bilgilerle aynı olacak halde yükleyip çalıştırdım,sorun kayboldu. dene bence... ama silmeden önce ne olur ne olmaz config.php yedeği almayı unutma...
dreamlover
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir