2.0.18 den aldigim yedek 2.0.19 a uyarmi=?

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

2.0.18 den aldigim yedek 2.0.19 a uyarmi=?

İleti velociraptor 07.02.2006, 03:52

Eski forumda MOd olarak sadece Cracker tracker 4.0 var ,simdi ben yenisine 2.0.19 kurup yedegi yüklesem calisirmi=?
cünkü su an 2.0.18 i bulamiyorum biryerlerden linki varsa verirseniz memnun olurum , cünkü eski forumun önce tüm dosyalarini indirdim yeni foruma Ftp ile attim daha sonra Structure yi phpmyadminden aldigimda asagidaki hata cikiyor:
SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 3

not:Config.php de de gerekli degisiklikleri yapmistim.
sanirim bu mod yüzünden bütün bunlar , birdaha mod kurarsam iki olsun
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti velociraptor 08.02.2006, 04:51

eski versiyonu buldum , tekrar modu kurdum Herseyi dogru yapmama ragmen asagidaki hatayi veriyor:

phpBB : Critical Error

Could not query database for theme info

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 3
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti yigini 08.02.2006, 08:31

yedeğini yüklediğin temayı arıyor onu da upload et.. sıfır kurulu .0.19a 0.18 veritabanını taşırken veritabanı farklı olduğundan sorun çıkarır. Önce eski veritabanını update_to_latest.php yi çalıştır ardından taşı.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti velociraptor 08.02.2006, 16:56

yedegi yükledigim temayi yükledim ve de gayet iyi calisiyor , fakat birsekilde yedegi kabul etmiyor isin daha da ilginci , en son denememde 0.18 kurmustum yine yani: 0.18 den 0.18 e yedek yüklemesi deniyordum (host farkli , daha önce deneyip basardigimdan ayrintilari biliyordum) ve en son denememde sadece üyeleri alayim dedim baktim üstteki hatanin aynisi: Zaaten structure.php de bile ayni hatayi veriyor
Birseyi kabul etmiyor ama tam olarak cözemedim. kisacasi iki yöntemi de denedim:
1.eski hosttaki tüm dosyalari download edip yenisine aktarip tüm ayarlamalari yaptim
2.yeni hostta eskisi gibi 0.18 kurup cracker.tracker in eski versiyonunu buldum , yani tüm kosullari ayni kildim yine ayni hata
kisacasi hicbir yedek yüklemesi kabul etmiyor hep ayni hata,
bu arada cevap icin tesekürler su update_to_latest.php komutu nasil calistirilir biraz daha aciklama yapabilirseniz memnun olurum
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Cvp: 2.0.18 den aldigim yedek 2.0.19 a uyarmi=?

İleti velociraptor 11.03.2006, 21:29

yedegi hep mysql den aldim , data structure olarak ayirmadim cünkü:
bu sekilde ayirirsam SQLDumpSplitter.exe ile databanki bölerken Pc donup kaliyor (en az 10 defa denedim)fakat normal alirsam (hepsi birseferde) SQLDumpSplitter.exe sorunsuz calisiyor , herneyse elimde 3 gün önceki yedek var 21MB 7000 konu ve 1500 üyem vardi gel gelelim benim databank uctu (nasil veya ne sekilde haalen bilmiyorum %99 server hatasi)üstte yazdigim sekilde ne yaptiysam yedegi geri alamiyorum o nedenle simdi bu verileri nasil kurtaririm in derdine düstüm,
ilk sorum:SQLDumpSplitter.exe ile böldügüm databank in son 35.sql (35 e böldüm) de en dipte söyle bir sey var:

<b>Fatal error</b>:
Maximum execution time of 10 seconds exceeded in <b>/usr/export/www/hosting/phpmyadmin/libraries/export/sql.php</b> on line <b>596</b><br />

acaba bu hata benim yedegi geri almami engelleyen bir faktör olabilirmi , ayrica:
DataStructure.sql imin tablo sayisi : 33 ve ben mysql den DataStructure.sql yükleyince tablo sayisi :19 oluyor ve zaaten acilmiyor hata:

phpBB : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'windowshekimi.phpbb_users' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_users WHERE user_id = -1

Line : 136
File : sessions.php

özetle : yedek yarim yamalak (nasil o sekilde oldugu konusunda da hicbir fikrim yok cünkü 1 ay önceki yedek te ayni hatayi veriyor)

simdi uzun yazdim kisa sorayim bu siz olsaydiniz bu yedekle ne yapardiniz. ´(Ne sekilde nasil kurtarilir)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti türkphpbb 12.03.2006, 04:01

<b>Fatal error</b>:
Maximum execution time of 10 seconds exceeded in <b>/usr/export/www/hosting/phpmyadmin/libraries/export/sql.php</b> on line <b>596</b><br />

Yedegi komple alamamissin. Belirli bir süre icinde yedekleme bitmezse sunucu koparip atiyor.

Yedek yarim. Ise yaramaz.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti velociraptor 12.03.2006, 07:02

Cevap icin tesekürler sanirim bundan sonra aldigim her yedegin dibine bakacagim , elinde 2. bir yedek var 15 gün öncesine ait ve dibinde de böyle bir hata mesaji yok .
ben serveri denemek icin sifirdan 2.0.18 kurdum tüm structure yi yeniden tek tek ele girdim , hersey tamam iken sadece structure nin yedegini aldim sonra gidip phpmyadminden tüm kayitlari silip geri yüklemeye kalktim ve asagidaki hatayi aldim:
DEBUG MODE

Sanirim bu serverden alinan hicbir yedek geri yüklenemiyor , yeni kurulmus bir forumun sadece structure sini geri alirken bile üstteki hatayi verdi , cok sansli oldugumdan sanirim bu tür seyler hep beni buluyor.
Bu hatanin ne oldugu konusunda fikri olan varmi acaba=?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir