Aynı Hostta Domain değiştirmeyle forumu taşıma

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

Aynı Hostta Domain değiştirmeyle forumu taşıma

İleti nardantaneler 12.04.2006, 19:29

Selamün Aleyküm

Aynı hostta 2. bir domain açtım.Bu domainde yeni bir mysql veritabanı açtım.tabi bu veritabanı eski veritabanı ismiyle aynı olamadığından başka bir isimle ve başka bir kullanıcı adıyla yeni veritabanını oluşturdum.Şimdi; forum dosyaları arasında config.php dosyasında bulunan host k.adı ve şifreleri yeni veritabanına göre değiştirdim.host sağlayıcımdan eski veritabanını yeni veritabanına yüklemesini istedim.Ve onlar da yüklemeyi yaptı.işte bundan sonra phpMyadmin den veritabanına giriş yaptığımda ve solda bulunan tablolardan birine tıkladığımda veya phpbb_config tablosuna tıkladığımda aşağıdaki yazı çıkmakta:

Kod: Tümünü seç
SQL sorgusu:

SHOW KEYS FROM `phpbb_config` ;

MySQL çıktısı: 

#1016 - Can't open file: 'phpbb_config.ibd' (errno: 1)

Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum.lütfen bilenler bu konuyu bana açıklasınlar da 1 yaşıma daha gireyim şu phpbb forum konusunda.Böyle durumlar olduğunda o kadar emek boşa gidiyor.Sizler de iyi bilirsiniz emeğin ne kadar önemli olduğunu
Kullanıcı avatarı
nardantaneler
Üye
Üye

İleti Vinsanity 12.04.2006, 22:23

2 domaininde databaseleri aynı yerde değilmi? Aynı yerde ise aslında bu kadar uğraşmaya gerek yok ama aynı yerde değilse sanırım database yüklemesini yaparken eksik yapmış olabilirler, bundan çok emin değilim.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: Aynı Hostta Domain değiştirmeyle forumu taşıma

İleti nardantaneler 13.04.2006, 08:21

zaten aynı isimli veritabanı açılamamasının sebebi de aynı yerde olmaları.aslında eski veritabanında kayıtlı domain ismi yani forumun hangi websayfasında gösterileceği yazıyor.ama ben eski veritabanımı phpMyadminden açamıyorum ki.erişim engellendi diyor.eğer erişim engellenmeseydi yeni bir veritabanı açma düşüncem olmazdı.host yetkilileri de yeni bir tane açmamızı kendilerinin de yenisine taşıyacaklarını söylediler.ve şu an sorunda tablolara tıklanıldığında can't open file demesi.acaba neden tablolara açılmıyor.

ayrıca host içinde 2.bir domain açtım.o domain içindeki database ile eskisi farklı yerdeler.diğeri de eski domainde.yani aynı database yerine tıkladığımda bu iki veritabanım yan yana değil.zaten yan yana olsaydı sorunj yoktu.fakat farklı yer olmalarına karşı host ana bilgisayarında aynı yerde olduklarından aynı isimli veritabanı açılmıyor.
Kullanıcı avatarı
nardantaneler
Üye
Üye

İleti nardantaneler 14.04.2006, 08:43

tamam hallettim.
Kullanıcı avatarı
nardantaneler
Üye
Üye

İleti mobilist 09.12.2006, 01:27

aynı sorun bende de var nasıl hallettin?
mobilist
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir