BigDump ile Database Yüklemede Ufak bir Sorun

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

BigDump ile Database Yüklemede Ufak bir Sorun

İleti SeVeN 25.05.2006, 15:52

Selam arkadaşlar ben forum sayfamın databaseni server yenilendiği için yeni servera taşıyorum Databasemin büyüklüğü 65,5MB ben bu yedeği FTP'den servera attım ve BigDump ile yedeği servera yüklemeye çalışıyorum fakat %20'ye gelindiğinde aşağıdaki hatayı alıyorum bu hatanın nedeni ne olabilir acaba?
Şimdiden teşekkürler..

[syntax="php"]BigDump: Staggered MySQL Dump Importer ver. 0.22b
Processing file: phpbb_db_backup.sql

Starting at the line: 120782

Error at the line 121713: INSERT INTO babaeski_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('Çok', '1379', '0');

Query: INSERT INTO babaeski_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('Çok', '1379', '0');

MySQL: Duplicate entry 'Çok' for key 1

Stopped on error

Start from the beginning (DROP the old tables before restarting)

© 2003-2006 Alexey Ozerov - BigDump Home[/syntax]
SeVeN
Kullanıcı avatarı
SeVeN
Üye
Üye

ALEXIS
25.05.2006, 16:51

önce drop etsene tabloları, 2 tane değer oluşuyor, üzerine yazamıyor.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: BigDump ile Database Yüklemede Ufak bir Sorun

İleti SeVeN 25.05.2006, 19:36

teşekkürler ALEXIS.. Database'i tamamen kaldırıp sıfırdan yüklemeyi deniyorum. Fakat yine aynı hata mesajını alıyorum. Anlayamadım gitti :(
SeVeN
Kullanıcı avatarı
SeVeN
Üye
Üye

Cvp: BigDump ile Database Yüklemede Ufak bir Sorun

İleti kara 31.05.2006, 04:51

Aynı sorun bendede oluyor. Dünyayı gezdim elimdeki 15 mb lık phpbb_db_backup.sql dosyasıyla kala kaldım.
1. Bu dosyayı phpbb2 formumun admin panelinden yani formun yedek alma kısmından sıkıştırmadan aldım
2. Formum hosttan kaynaklanan sorun nedeniyle çöktü ve tekrar sıfırdan phpbb2 nin buradan indirdiğim türkçe sürümünü kurdum.
3. php my admin'den 15 parçaya bölerek denedim geri yükleme olmadı.
4. phpbb2 adminden denedim geri yükleme olmadı.
5. bigdump.php ile denedim. Yukarıdaki arkadaşın sorununun aynısıyla drop* etmeme rağmen karşılaştım.
6.
BigDump: Staggered MySQL Dump Importer ver. 0.22b
Processing file: phpbb_db_backup.sql

Starting at the line: 15444

Error at the line 17575: INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('Çünkü', '1213', '0');

Query: INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('Çünkü', '1213', '0');

MySQL: Duplicate entry 'Çünkü' for key 1

Stopped on error

hatası ile ilgili phpbb_db_backup.sql dosyasındaki tüm ;
INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUESINSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES leri sildim ve bigdump.php ile tekrar yükleme yaptım bu kez yükledi fakat forumda hiçbir ekleme olmadı
6. Bu silme işlemini smf forumda bunlara gerek olmadığından yapmıştım.

smf ye dönmek birde onla uğraşmak istemiyorum en büyük kaynak burası. Varmı bu işin çözümü?
arkadaşa bir cevap veren olmamış. :?

*drop etmek konusunu ayrıca internetten 1 saat araştırıp yapabildim. Buna rağmen hala emin değilim.
Şu şekilde yaptım:
1. php my adminden veri tababına tıklayarak ''phpbb ile başlayan tüm dosyaları'' sildim. (aynen böyle diyordu bi arkadaş drop etme konusunda)
2. Sonra phpbb2 ile başlayan dosyalarında phpbb ile başladığını düşünerek onlarıda sildim.
Tabi sonra forumu yeniden kurmak zorunda kaldım
:verymad:
kara
Üye
Üye

ALEXIS
31.05.2006, 09:17

bu problemle karşılaşan birini geçende yardım ettik, sorun şu: arama tabloları çift değer içeriyor ve üzerine yazmaya kalkma işlemi sonucu "Duplicate entry" tekrarlanan giriş hatası veriyor.

Yapılacak işlem, yedek büyük ihtimal sql uzantısına sahiptir ve biraz büyük olabilir. Bunu txt editörü ile açıyoruz. Biraz uzun sürebilir.

tüm phpbb_search_wordlist, phpbb_search_wordmatch girişlerini sileceksin, yine bayağı uzun satırlarlardır bunlar.

Bu işlemden sonra elindeki veritabanı yedeği %70 küçülücektir, paniğe kapılma. Sonra kullanacağın veritabanı içini tamamen boşalt, yoksa yine benzer hata alırız.

Bu veritabanını herhangi bir yöntem ile yaz. Bitti, hata vermez hata yapmazsan. Sonra "search rebuit" modunu kur ve panondaki kelimelerin tekrar indexlenmesini sağala.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti kara 31.05.2006, 15:33

Alexsis arkadaş anlattıklarının içinden birtek ''search rebuit" modunu kurmadım (BULAMADIM!) diğerlerinin hepsini yapmıştım zaten. Bir önceki yazıda yaptıklarımı maddeler halinde yazdım.

Yani tüm phpbb_search_wordlist, phpbb_search_wordmatch girişlerini silip sql dosyasını BigDump ile sorunsuz yüklemiştim. Fakat forumda hiçbir başlık yada üye eklenmedi.

phpbb yi sıfırdan kurdum ve hiçbişeye dokunmadan backup.sql dosyasından tüm phpbb_search_wordlist, phpbb_search_wordmatch girişlerini silip BigDump ile sorunsuz yükledim fakat sitede 1 başlık 1 üye açılmadı.

Yardım ederseniz bu konuda resimli anlatım yapıcam. Hadi üstadlar üyeler beynimi yiyo!!!!
Hiç bir yerde DB yi boşaltma ve bu sorunları çözecek adam gibi bir anlatıma raslamadım. Herkez ağlıyo...
.
:cry:
kara
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir