alexis Kullanıcı Menüsü hakkında!!!

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

alexis Kullanıcı Menüsü hakkında!!!

İleti cemcim 04.08.2006, 19:25

Öncelikle çok kullanışlı bir kullanıcı paneli olduğunu söylemek istiyorum. Sorunum ise şu..

bu kullanıcı paneli sol tarafta dik bir şekilde duruyor bu yüzden de forumu daraltıyor. Ben bunu üste yatay olarak taşımak istiyorum. Forumda araştırdığıma göre çoğu arkadaşında isteği var bu konuda. yardımcı olur iseniz çok sevineceğim..

teşekkürler..
cemcim
Üye
Üye

İleti aykarama 04.08.2006, 20:46

valla bişi dicem ama bana kızmayın sorduğumuz sorulara bile zor cevap alıyoruz bana kalırsa o dediğini 6 aydan evvel yapamazlar çünkü php konusunda bilgili alakalı kişiler cevapsız kalan soruları cevaplandırmayı.modlar hakkında oluşan problemleri giderme konusunda tam anlamaıyla yardımcı olmayı gerçekleştiremiyorlar..aslında şöyle olsaydı her sorduğpumuz soru ve mofd hataları hakkında ki soruları en geç 1 gün içinde cevaplayacak site yöneticileri ve moderatörler olsaydı saygılarla..
aykarama
Üye
Üye

ALEXIS
04.08.2006, 20:52

Onu yatay yapmak için sadece HTML bilmeniz yeter.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti ozgurboard 04.08.2006, 20:56

arkadaslar ugrasırsanız sızde yapabılırsınız bence yatay bır tablo olusturup ust tarafa overal_header.tpl deneme yanılma yoluyla yapabılırsınız copy paste yapın yandakı menuden usttekıne ve deneyerek yapın.. szie kolay gelsın..
Kullanıcı avatarı
ozgurboard
Üye
Üye

ALEXIS
04.08.2006, 21:32

açıklamalar zaten mevdut, hgangi değişken neye ait:

Kod: Tümünü seç
&nbsp;<b><a href="{U_TOTAL_NEW_POSTS}"><!-- Yeni Pano Mesajları -->{L_FMB_NEWPOSTS}: {S_TOTAL_NEW_POSTS}</a></b><br />
&nbsp;<!-- Başlık -->{L_FMB_TOPIC}: <a href="{U_TOTAL_NEW_TOPICS}">{S_TOTAL_NEW_TOPICS}</a> | <!-- Cevap -->{L_FMB_REPLIES}: <a href="{U_TOTAL_NEW_REPLIES}">{S_TOTAL_NEW_REPLIES}</a><br /><br />

gibi...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: Alexsiz Kullanıcı Menüsü hakkında!!!

İleti cemcim 04.08.2006, 23:12

bidaha söylemekten ben utanır oldum ama mecburiyetten tekrar sorayım..

şuan onunla uğraşıyorum ve tam 2 saat oldu ama yapamadım.. yukarı taşıyorum tamam..ama yazılar alt tarafa doğru sıralanıyor bu seferde yukarıda büyük bir alanı kaplıyor. velasılı bi türlü beceremedim .. ufak bir yol gösterirseniz belki becereceğim...

tşkler
cemcim
Üye
Üye

İleti ozgurboard 04.08.2006, 23:28

tablonun ıcıne baska satır ve sutubnlar ekleyip istedıgın sekılde gerekenlerı o kutuların ıcıne yerlestır.. cerceve degerlerı sıfır olursa gozukmez kutular tablolarla ugras .... ;)
Kullanıcı avatarı
ozgurboard
Üye
Üye

İleti cemcim 04.08.2006, 23:35

özgür kardeş yaptım aynen küçülttümde güzel oldu ama garip oldu biraz. yazılar kocaman, resim bi garip. yani saçmaladı..
cemcim
Üye
Üye

İleti trf1 05.08.2006, 23:18

birisi şu konuyu çözse kaç kişi faydalanacak bundan emin olun.yapamıyoruz işte:(:(:(
Kullanıcı avatarı
trf1
Üye
Üye

İleti _MeRt_ 06.08.2006, 02:57

lütfen birisi açık olarak anlatsın kimse yapamıo :( :( :(
_MeRt_
Üye
Üye

Cvp: alexis Kullanıcı Menüsü hakkında!!!

ALEXIS
06.08.2006, 04:43

Neden hep hazır istiyorsunuz, 3-5 tane HTML kodu öğrenmek bu kadar zor mu?

Kod: Tümünü seç
<!-- Kullanıcı Menüsü -->
<!-- BEGIN switch_user_logged_in -->
<table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
<tr>
<th class="thHead" height="25" align="center" colspan="7"><b><!-- Kullanıcı Menüsü -->{L_FMB_MENU}</b></th>
</tr>
<tr>
<td class="row1 gensmall" align="left" valign="top">
<center>
<b class="genmed">{U_NAME_LINK}</b><br />
{RANK_NAME_IND}<br />
<span style="font-size: 4px;"><br />&nbsp;</span>
{AVATAR_IMG_IND}<br />
<span style="font-size: 4px;"><br />&nbsp;</span>
{RANK_IMG_IND}
</center>
</td>

&nbsp;<a href="{U_PRIVATEMSGS}"><b>{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</b></a><br />
&nbsp;<!-- Yeni -->{L_FMB_NEW}: {S_USER_PRIVATE_MESSAGE} | <!-- Okunmamış -->{L_FMB_UNREAD}: {S_UNREAD_PRIVATE_MESSAGE}<br /><br />
</td>

&nbsp;<b><a href="{U_TOTAL_NEW_POSTS}"><!-- Yeni Pano Mesajları -->{L_FMB_NEWPOSTS}: {S_TOTAL_NEW_POSTS}</a></b><br />
&nbsp;<!-- Başlık -->{L_FMB_TOPIC}: <a href="{U_TOTAL_NEW_TOPICS}">{S_TOTAL_NEW_TOPICS}</a> | <!-- Cevap -->{L_FMB_REPLIES}: <a href="{U_TOTAL_NEW_REPLIES}">{S_TOTAL_NEW_REPLIES}</a><br /><br />
</td>

&nbsp;<b><a href="{U_TOTAL_ANNOUNCEMENT_POSTS}"><!-- Duyurular -->{L_FMB_ANNOUNCE}: {S_TOTAL_ANNOUNCEMENT_POSTS}</a></b><br />
&nbsp;<!-- Yeni -->{L_FMB_NEW}: <a href="{U_NEW_ANNOUNCEMENT_POSTS}">{S_NEW_ANNOUNCEMENT_POSTS}</a><br /><br />
</td>

<!--   added 1.0.2 -->
&nbsp;<b><a href="{U_TOTAL_STICKY_POSTS}"><!-- Duyurular -->{L_FMB_STICKY}: {S_TOTAL_STICKY_POSTS}</a></b><br />
&nbsp;<!-- Yeni -->{L_FMB_NEW}: <a href="{U_NEW_STICKY_POSTS}">{S_NEW_STICKY_POSTS}</a><br /><br />
<!-- / added 1.0.2 -->
</td>

&nbsp;<a href="{U_USER_POSTS}"><b><!-- Mesajlarınız -->{L_FMB_SELF}:</b> {S_USER_POSTS}</a><br />
&nbsp;<!-- Başlık -->{L_FMB_TOPIC}: <a href="{U_TOTAL_USER_TOPICS}">{S_TOTAL_USER_TOPICS}</a><br />
&nbsp;<!-- Cvp.lı -->{L_FMB_EGOREPLIES}: <a href="{U_TOTAL_USER_REPLIES}">{S_TOTAL_USER_REPLIES}</a> | <!-- Cvp.sız -->{L_FMB_EGOUNANSWERED}: <a href="{U_USER_UNANSWERED_POSTS}">{S_USER_UNANSWERED_POSTS}</a><br /><br />
</td>

<!-- Diğer -->&nbsp;<b>{L_FMB_OTHER}:</b><br />
&nbsp;<!-- Takip edilen konular -->{L_FMB_WATCHED}: <a href="{U_USER_WATCHED_TOPICS}">{S_USER_WATCHED_TOPICS}</a><br />
<!-- Top. cvp.sız mesaj -->&nbsp;{L_FMB_UNANSWERED}: <a href="{U_TOTAL_UNANSWERED_POSTS}">{S_TOTAL_UNANSWERED_POSTS}</a>
</td>

</tr>
</table>
<br />
<!-- END switch_user_logged_in -->
<!-- Kullanıcı Menüsü -->

<!-- Giriş Kutuları -->
<!-- BEGIN switch_user_logged_out -->
<table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
<form method="post" action="{S_LOGIN_ACTION}">
<tr>
<th height="25" align="center"><b>{L_LOGIN}</b></th>
</tr>
<tr>
<td class="row1" align="center">
<span class="gensmall" style="line-height=150%">
<input type="hidden" name="redirect" value="{U_PORTAL}" />
&nbsp;&nbsp;<b>{L_USERNAME}</b>:&nbsp; <input class="post" type="text" name="username" size="15" />
&nbsp;&nbsp;<b>{L_PASSWORD}</b>:&nbsp; <input class="post" type="password" name="password" size="15" />
&nbsp;<input class="text" type="checkbox" name="autologin" />&nbsp;{L_AUTO_LOGIN}
&nbsp;<input type="submit" class="mainoption" name="login" value="{L_LOGIN}" />
<br /><br />
&nbsp;[ <a href="{U_SEND_PASSWORD}" class="gensmall">{L_SEND_PASSWORD}</a> ] &nbsp; [ <a href="{U_REGISTER}" class="gensmall">{L_REGISTER}</a> ]<br />
&nbsp;</span>
</td>
</tr>
</form>
</table>
<br />
<!-- END switch_user_logged_out -->
<!-- / Giriş Kutuları -->
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti RaMSeN 06.08.2006, 06:44

ALEXIS abi kızma yaauu.. Herkes sizin gibi bu işlerle haşır neşir değil ki :)
Kullanıcı avatarı
RaMSeN
Üye
Üye

İleti cemcim 06.08.2006, 16:00

eyvallah alexsis kardeş çok teşekkürler oldu. yapabilse idik zaten seni yormazdık..
cemcim
Üye
Üye

ALEXIS
06.08.2006, 19:14

HTML öğrenmeden işiniz çok zoı baştan söyleyeyim, 3-5 kodu öğrenin. Özelleştirme daha kolay olacak.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti trf1 07.08.2006, 02:06

alexis bu şekil için teşekkürler.arkadaşlara benden bir tavsiye eğer yatay yaparsanız avatarı kaldırırsanız sayfa çok hoş duruyor.ben öyle yaptım ve çok güzel oldu bana göre.bu mod çok kullanışlı ve işe yarar...
Kullanıcı avatarı
trf1
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir