Sanal Hayat

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

Sanal Hayat

İleti cerxa 03.09.2006, 15:08

indirilme sitesi: http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.ph ... t=marriage

isteyen indirsin

....

sorun kurulumunda

7 farklı kurulum dosyası var hepsi tek tek yapılıyor (veya ben öyle sanıyorum ) uzun sürüyor ama sonuca degeceğine inandıgım için başladım bir kere. ama bazı dosyalarda editlememi istediği dosyalar yok

mesela :

includes/def_icons.php

admin/admin_prune_users.php

delete_users.php

profilecp/def/def_userfuncs_custom.php

acaba ingilizcesi iyi olan birisi bu modun kurulumu hakkkında ve bu olmayan dosyaları editlemem konusunda ne yapacağım veya bundan önce bir modmu kurulmalıki o dosyalara sahip olcağım hakkında bilgi verebilirmi ?
ßaZen biLmEk yeTmez KanıtLAmak GereKir
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti showtime_0 03.09.2006, 19:25

Kod: Tümünü seç
##############################################################
## The mod includes the following install files:
## (Only do the ones that apply on you)
##
## install step 1.txt for all users
## This file includes instructions that all users have to do regardless mods they have installed
##
## install step 2.txt for non PCP users
## For user NOT using PCP
##
## install step 3.txt for PCP (Profile Control Panel ) by Ptirhiik - RPGnet-fr users
## If you use that HACK u also must do this step otherwise you won't see the viewprofile and viewtopic part of this hack.
##
## install step 4.txt for APM (Advanced Private Messages ) by Ptirhiik - RPGnet-fr users
## If you use that HACK u also must do this step otherwise the PM part of this hack wont work.
## It's possible that the instructions below are allready there in that case ignore don't do this instructions.
##
## install step 5.txt for Post Icons by Ptirhiik - RPGnet-fr users
## The adds a heart icon to the post icons you can set the Marriage hack to use it 
##
## install step 6.txt for Prune Users HACK by Niels users
## If you use that HACK u also must do this step otherwise you can get problems with the marriage hack.
##
## install step 4.txt for non APM users
## For user NOT using APM
##############################################################

Step 1: Herkes Uygulamalı
Step 2: Profile Control Panel kullanmayanlar için
Step 3: Profile Control Panel kullananlar için
Step 4: Advanced Private Messages kullananlar içim
Step 5: Post Icons kullananlar için
Step 6: Prune Users kulananlar için
Step 7: Advanced Private Messages kullanmayanlar için

Kısaca PCP, APM, Post Icons, Prune Users yoksa yalnızca Step1, Step2 ve Step7 yeterli

yukarıda mod açıklamalarında step 6'dan sonra 4 yazlmış. Sanırım yazım hatası.
Kullanıcı avatarı
showtime_0
Üye
Üye

Cvp: Sanal Hayat

İleti cerxa 03.09.2006, 20:12

tesekkürler. :+1:
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti cerxa 04.09.2006, 00:50

bu modda hatayla karşılaştım :( sql sorgusunu yaptıgım halde asagıdaki hatayı diyor. marries yokmus :( yeniden yüklemeye calıştım olmadı children adlı tablosu vardı bari yeniden yükleyim diye onu my adminden sildim o şuan tablolarda yok ama install dosyasını borwserden yükleyince bu hata çıkıyor ... bunun instal dosyasını ben nasıl tamemen dbden silebilirim. tüm işlemleri baştan yapmak istiyorum....arama yaptım sol sorguları nasıl silinir diye konuyu buldum ama istediğim cevap yoktu.zaten manuel olarak girilen sorguları silmeyi biliyorum bilmediğimse browserden yüklenenler bu cevapta konularda yoktu.

konuyu buradan devam ettiriryorum çünkü modu kaldırıp kurtulmak değil sadece sql işlemini geri alıp yeniden yüklemek istiyorum birisi yardımcı olabilirmi acaba. ben dbye yüklenen dosyasını nasıl silerim install dosyası yukardaki linkte var :(

Kod: Tümünü seç
Could not query users

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'xxxxxx_yeni.phpbb_marriages' doesn't exist

SELECT u1.username AS username_1, u1.user_id AS user_id_1, u1.user_level AS user_level_1, u2.username AS username_2, u2.user_id AS user_id_2, u2.user_level AS user_level_2, u3.username AS username_3, u3.user_level AS user_level_3, u4.username AS username_4, u4.user_level AS user_level_4, p1.*, p2.*, m.*, m2.id AS m_id_new FROM phpbb_marriages m LEFT JOIN phpbb_marriages m2 ON (m2.acthash=m.acthash) LEFT JOIN phpbb_partner p1 ON p1.id=m.mid1 LEFT JOIN phpbb_partner p2 ON p2.id=m.mid2 LEFT JOIN phpbb_users u1 ON u1.user_id=p1.me LEFT JOIN phpbb_users u2 ON u2.user_id=p2.me LEFT JOIN phpbb_users u3 ON u3.user_id=m.mid1 LEFT JOIN phpbb_users u4 ON u4.user_id=m.mid2

Line : 164
File : marriage_install.php
:(
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti showtime_0 04.09.2006, 08:35

install.php ya da db_update.php vs. metin düzenleyici ile aç orada da sql sorgularını göreceksin onalara göre silme işlemini manuel olarak gerçekleştirebilirsin.
Kullanıcı avatarı
showtime_0
Üye
Üye

İleti cerxa 04.09.2006, 15:49

ama bu cok karısık :(

manuelde atıyorum alter table phpbb_marriages olunca bunu drop table phpbb_marriages diye yapıyorduk ama burda karısık ve değişik :(

birisi egerki vakti varsa lütfen silmem gereken yerleri metin belgesine haırlayıp verebilirmi ? :(
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti GMabed 04.09.2006, 17:49

arkadaşlar bu ne işe yarar bilen warmı?
Kullanıcı avatarı
GMabed
Üye
Üye

İleti cerxa 04.09.2006, 18:25

forum aktivitesi. rabbithoshi gibi birşey ama bunda üyeler aile kurabiliyor vs....
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti cerxa 04.09.2006, 21:17

`phpbb_marriages bulunamıyor hatası veriyordu başka bir foruma ekledim ama sorun cıkmadı sql orda... oradan tablo yapısına tıkladım

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `phpbb_marriage` (
`id` int(20) NOT NULL auto_increment,
`partner` int(15) NOT NULL default '0',
`partner2` int(15) NOT NULL default '0',
`type` int(1) NOT NULL default '0',
`propose_time` int(15) NOT NULL default '0',
`begin_time` int(15) NOT NULL default '0',
`end_time` int(15) NOT NULL default '0',
`active` int(1) NOT NULL default '0',
`act_hash` varchar(40) NOT NULL default '',
`sug_child` int(1) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`,`id`)
) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1 ;

bu cıktı manuel olarak bunu benim foruma girmeye calışıyorum ama hata veriyor yine

Resim
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti madozan 04.09.2006, 21:48

bu mod en son beta idi tam sürümü mü çıkmış?
madozan
Üye
Üye

İleti showtime_0 04.09.2006, 22:30

@cerxa o ztn daha önce sorgulanmış
Kullanıcı avatarı
showtime_0
Üye
Üye

İleti cerxa 04.09.2006, 22:39

söyledim ya daha önce sorgulattım ama marriages tablosu oluşmadı bende yeniden yüklemek için olusan chidren tablosunu sildim... (yukarda yazmıstım ya )

ama su an 2 tabloda yok manuel olarak children kodlarını girdiğimde oluşuyor ama marriages tablosu bir türlü oluşmuyor.

hatta instal dosyasını yeniden yüklemeye calıştıgımda daha çnce yüklendiğini söylüyor ben dbden bunu tamemen silip hiç yüklenmemiş gibi yapıp nasıl tüm işlemleri daha dikkatli yapabilirim.

resimdede gördüğünüz gibi sql eklenmiş diyor ama tablolar yok. artık ilkin yüklerken ne hata yaptıysan böyle oldu başka foruma ekledim sorunsuz oldu. :(
Kullanıcı avatarı
cerxa
Üye
Üye

İleti purple 04.09.2006, 23:46

Çok eski bir modu forumuna kurmaya çalışıyorsun. Beta'dan çıkmamış bir modu özellikle. Phpbb'de bu modun son sayfasında yazanları okumayı dikkate aldın mı hiç? Bu hatalar konusunda sana sadece mod yazarı yardım edebilir çünkü bu beta bir mod ve hata dolu bir mod.
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir