foruma otomatik üye olup reklam atıyorlar

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

foruma otomatik üye olup reklam atıyorlar

İleti PaRaDoX 17.09.2006, 21:52

Selamlar

forumda spam diye aradım bi kaç sonuç buldum , ama çözüm bulamadım.
Sorunum ; siteye sürekli yabancı üye adlı kişiler üye oluyor ve hep aynı kategoriye reklam atıyorlar.

Bunu nasıl engelleriz. Görsel doğrulama olmasına rağmen üye oluyolar , acaba üşenmeden elle girip üye mi oluyorlar. Kayıt formunu kısalttım ve sadece üye adı , email, şifre ve yeni eklediğim Ad Soyad alanı var. Burda sadece Ad Soyad alanı zorunlu alan değil , çünkü nasıl zorunlu yapılcağını bilmiyorum.

Bu Ad Soyad kısmını AIM alanını değiştirerek yaptım. Bu üye olan şahıslar Ad Soyad alanını hep boş bırakıyorlar.

Ad Soyad alanını zorunlu hale getirirsem bunu bir programcıkla yapyorlarsa engellemiş oluruz diye düşündüm.

bu kısmı nasıl zorunlu yaparım , veya başka nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz.

Teşekkürler
PaRaDoX
Üye
Üye

İleti yigini 17.09.2006, 22:02

engelleyemezsiniz, bunlar normal kullanıcı gibi kayıt olan manuel girişler. IPlerini banlarsınız yada buna benzer yollar deneyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti Diyalektik 17.09.2006, 22:48

Şu başlık işinize yarayacaktır: http://www.canver.net/bilgi-spam-uyelik ... t9230.html
Kullanıcı avatarı
Diyalektik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Cvp: foruma otomatik üye olup reklam atıyorlar

İleti Amca62 21.09.2006, 20:54

Bir tarihte bende de çok oluyordu, şöyle bir çözüm bulmuş ama hiç uygulamamıştım. Genelde girenler yabancı Türkçe bilmiyorlar.

Kayıt bölümüne bir alan açıp soru sormak ve cevabını sadece Türkçe bilenlerin verebileceği bir soru.

Örnek
Soru ; Türkiye'nin Başkenti
Cevap ; Ankara

Örnek
Soru ; İki kere iki
Cevap ; dört

Gibi
Amca62
Üye
Üye

İleti Pluton 22.09.2006, 09:05

CAPCTA yükleyin Cbackle beraber
No CommEnT
Pluton
Üye
Üye

İleti PaRaDoX 28.09.2006, 18:42

Pluton CAPCTA yı aradım canver de ama bulamadım. bir adres verebilirmisin.

Reklamların düzeyide iğrençleşti , erotik içerikli iğrenç mesajlar atmaya başladılar. mutlaka bir çözüm bulmak lazım.

Dikkatimi çeken hep aynı katwgoriye konu açılıyor sanki manuel giriş yapmıyolarda bir script gibi geldi bana.

Aslında bir çözüm buldum kendim için ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Üstte de yazdığım gibi , Ad Soyad kısmı ekledim AIM alanını değiştirerek yaptım. Bu üye olan şahıslar Ad Soyad alanını hep boş bırakıyorlar.

Ad Soyad alanını zorunlu hale getirirsem bunu bir programcıkla yapyorlarsa engellemiş oluruz diye düşündüm.

bu kısmı nasıl zorunlu yaparım

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler
PaRaDoX
Üye
Üye

İleti PaRaDoX 29.09.2006, 09:35

Selamlar

aim bilgisini değiştirip eklemiş olduğum Ad Soyad kısmını zorunlu yapmak için çözümü canver.net te buldum.

burda da paylaşıyım.

http://www.canver.net/sehir-alanini-zor ... highlight=

Burdaki location u aim olarak değiştirdim ve oldu. sizde istediğiniz yeri zorunlu yapmak için sanırım bu yönetimi kullanabilirsiniz.

umarım bu yaptığım yöntem reklamlar için bir işe yarar.
PaRaDoX
Üye
Üye

ALEXIS
29.09.2006, 19:13

Bence işe yaramaz, üye sayfasına yapılan bir ziyaret ile tüm alanlar tekrar yazılıma alınır ve birdahaki flood da tüm alanlar eksiksiz doldurulur.

Örn: "Denyo Wizard"
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir