Profilde yeni alanlar ve viewtopic karmaşası..

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

Profilde yeni alanlar ve viewtopic karmaşası..

İleti mguzel 09.01.2007, 22:14

Merhabalar,

Konu hakkında onlarca başlık bulunmasına rağmen yeni bir başlık açtığım için üzgünüm :$
Ancak 2,5 saattir bütün başlıkları okuyorum ve tam bir karmaşanın ortasında kaldım. :?

Konu şu; Profile yeni alanlar eklemek istiyorum ve bunları viewtopic'te avatarın altında göstermem lazım. Bu alanlar yaş ve cinsiyetin yanısıra üçtanede düz metin giriş kutusu olacak. İşte benim kafam bu noktada karışıyor. Yani yaş, cinsiyet ve yeni alan ekleme modları ayrı ayrı ve farklı özelliklerde (mesela birthday modu bana fazla, ben sadece profilde doğum tarihi girilsin istiyorum ve tapi viewtopicte görünsün). Bunların hepsini ayrı ayrı kurmak ayarlamak vs. çok karıştırdı kafamı. Ben diyorum ki öyle bir mod olsa ki; admin cp den profil alanına istediğim şeyi eklesem ve bunların açılır menü, seçmeli yada giriş kutusu olup olmayacağını belirlesem,, birde zorunlu olup olmayacağını ve viewtopic'te görünüp görünmeyeceğini belirlesem. Hatta phpbb deki standart bilgilerin dahi (şehir,msn gibi) yönetimini bu modla yapabilsem (yuh dediğiniz duyar gibiyim :) ). Acaba böyle bir mod var mı? Yoksa yaş, cinsiyet vs. modlarını ayrı ayrı mı kurmam gerekecek. Kısacası profil bölümünü tamamen özelliştirmek için tek bir mod arıyorum. Gerçekten çok fazla arama yaptım ancak böyle tek bir seferde temizlik yapacak modu bulamadım. Varsa böyle sihirli bir mod tam süper olacak :D

Buraya kadar sabredip okuduğunuz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mguzel
Üye
Üye

İleti CeRBeR 10.01.2007, 02:00

gel bakalım senin ilacında şurda

http://www.phpbbhacks.com/download/193

bak bu mod benim en sevdiğim mod azıcık kurcalarsan ziyaretçiden her türlü bilgiyi isteyebilir bunların girilmesini zorunlu kılabilir ayrıca bu girelen bilgilerin hangi sayfalarda görülebileceğini ayarlayabilirsin

örneğin; avatarın altında veya ne bileyim profil sayfasında

phpbb2 nin yapısı anlamamda bu modun çok yararları vardır es geçilmemesi gereken hoş bi moddur
Kullanıcı avatarı
CeRBeR
Üye
Üye

Cvp: Profilde yeni alanlar ve viewtopic karmaşası..

İleti mguzel 11.01.2007, 16:42

CeRBeR çok teşekkür ederim.
İndirip biraz baktım gerçekten güzel bir mod gibi. Bununla baya bişeyler yapılabilir. Biraz kurcalamak gerekiyor. Hemen üstünde çalışmaya başlamam lazım. Tekrar teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
mguzel
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 12.01.2007, 14:47

o modu hiç denemdim ancak ben phpBB Plus kuLLanıorum ve özeLLik defauLt oLarak GeLio ve cok guseL bi sey.
ben kendi okuLumun forumunu yapıorum ve uyeLerden ad soyad ve sınıf da istioruz. avatarın aLtına gösterioruz ve bu aLanı doLdurmak zorunLu. Hatta isterseniz bazı biLgiLer istiorsunuz nacak sadece admin gorebiLior. phpBB Plus ı bu konuda tavsiye ederim...
KeLebeğin Ömrüne BedeL Bi GeLeceğin Getirecek Hediyesi Nedir ki BiLemedim..!
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

İleti mguzel 14.01.2007, 01:05

Plus ın bazı modları gerçekten çok iyi ancak bir o kadarda gereksiz mod var. Bu yüzden de yavaş.
Keşke kurulumda mod işaretleme olsa, plus rakipsiz olurdu o zaman. :)
Teşekkürler SaNaL_CiHaD.
Kullanıcı avatarı
mguzel
Üye
Üye

İleti SaNaL_CiHaD 14.01.2007, 15:22

pLus un resmi sitesinde istedigin mod u kaLdırman için modifikasyonLar var onLarLa gereksiz gördüğün modu kaLdıra biLirsin...

yardımcı oLabiLdiysem ne mutLu bana...
KeLebeğin Ömrüne BedeL Bi GeLeceğin Getirecek Hediyesi Nedir ki BiLemedim..!
SaNaL_CiHaD
Üye
Üye

İleti CeRBeR 15.01.2007, 00:07

-kilitli-
Kullanıcı avatarı
CeRBeR
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir