CrackerTracker v5.0.3 modcp.php hatası

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

CrackerTracker v5.0.3 modcp.php hatası

İleti kurumsalhizmet 20.03.2007, 18:07

arkadaşlar herhangi bir forum katregorisini yönetmeye çalıştığımda hata veriyor gereksiz başlıkları silmeye çalışıyorum ct kayıt yönetiminden istediği değişikliği yaptım ama gene de olmadı burdaki makaleleri inceledim yine olmadı bir yardım phpbb versiyon 2.0.22

Resim
ROCKY 2006 GELİYOR!....
ROCKY BACK IN THE RING!
Kullanıcı avatarı
kurumsalhizmet
Üye
Üye

Cvp: CrackerTracker v5.0.3 modcp.php hatası

butterflyT
20.03.2007, 19:08

Öncelikle MOD'u düzgün kurduğuna eminsin değil mi?

Bir de CT'nin verdiği doğru yönergeyi mi yaptın ? Şöyleki DEBUG modu her zaman açık tutmayın. Oraya sürekli birşeyler yazar. İnsan bazen burada bir sürü şey yazıyor hangisini yapacağım diye karıştırabilir. Aynı zamanda siteyi yavaşlatır. Sadece hata aldığınızda orayı açın ve sonra hata aldığınız son işlemi tekrar edin (doğal olarak yine alert sayfasını göreceksiniz) ve Kayıt Yöneticisi'ndeki son girdiyi kontrol ediniz. Genelde falan satırı bul üstüne veya altına şunu ekle der

define('CT_SECLEVEL', 'MEDIUM');
$ct_ignorepvar = array (xxx);

sonra DEBUG modu tekrar kapatırsın son işlemini tekrar edersin. Tekrar hata alırsan o zaman tekrar DEBUG modu aç son hata aldığın işlemi tekrar et mesela diyelim ki bu sefer şöyle yazdı

define('CT_SECLEVEL', 'MEDIUM');
$ct_ignorepvar = array (yyy);

o vakit define altındaki ikinci satırı şöyle yapman lazım
$ct_ignorepvar = array (xxx, yyy);

Bazen bir işlem için tek bir yeri iptal etmek yetmiyor. Eğer dosya içinde iki, üç yerin güvenlik seviyesini düşürmek gerekiyorsa işlemi hata almayana kadar tekrar etmek lazım. Ama baktın en sonunda artık verdiği debug kodları değişmiyor, sen zaten o dediklerini yapmışsın ama hata hala devam ediyor o zaman 'MEDIUM' u 'LOW' ile değiştir.

Daha da olmazsa dosyanın yedeğini aldıktan sonra o dosyada CT için eklediğin satırları ya da değişimleri install.txt dosyasına bakarak geri al. <?php ?> arasına gelecek şekilde dosyanın başına da

// CTracker_Ignore: File Checked By Human

veya

// CTracker_Ignore: File Checked By Human
// Tell the Security Scanner that reachable code in this file is not a security issue

satırlarını ekle.

Eğer MOD hata vermeden modcp.php'in çalışırsa öyle kullanmaya devam edebilirsin. Yok ama bu güvenlik açısından içine sinmezse o zaman kendi sitelerindeki forumdan destek almayı deneyebilirsin. Ne de olsa MOD'un yazarı kendileri. Ama söylediğim yöntem büyük bir ihtimalle işini görecektir.
http://www.cback.de/
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Motorist 20.03.2007, 19:29

bazı karakterleri sevmiyor bu ctracker. bu yüzden hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
Motorist
Üye
Üye

İleti kurumsalhizmet 21.03.2007, 12:31

çok teşekkür ederim butterflyT gerçektende düzeldi. :+1:
ROCKY 2006 GELİYOR!....
ROCKY BACK IN THE RING!
Kullanıcı avatarı
kurumsalhizmet
Üye
Üye

İleti velociraptor 22.03.2007, 15:49

Sahsi fikrimce , hergecen versionda Ctracker kötülesiyor ,(güvenlik arttirayim derken kullanilmaz bir hale getirdiler ) verdigi saldiri uyarilarinin %90 i aslinda saldiri falan degil , ayrica uninstall edilmesi oldukca zor (gerci en son farkina varip uninstaller ini cikardilar sanirsam , ben alt versionlarda kullanirdim , fakat uzun müddet sullandiktan sonra databankimda yarattigi hasarlari görünce ( mesela : phpbb_posts ile phpbb_posts_text tablolarinda yarattigi farklilik gibi ) kullanmaktan vazgectim , özellikle bir müddet sonra parantez icinde belirttigim ve rakamsal olarak ayni olmasi gereken bu tablolarinizda farklilik olustuysa size önerim Ctrackeri kaldirip birdaha kullanmamanizdir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir