attachment sorunu

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

attachment sorunu

İleti extreay 21.11.2005, 00:20

selamlar
sitemde phpBB 2.0.11 kurulu
ve Attachment Mod Version 2.3.14 le ilgili sorun yasıyorum

subsilver temasından hoşlanmadım için temamı ICGStation yaptım..
sorun ise resim yolladıkları zaman oldugu gibi ne kadar büyük olursa olsun
o şekilde yayınlıyor ve diğer formatlarda birşey yolladıkları zaman
sadece dosya ismi ve izlenim sayısı cıkıyor..
tema sorunu olabilir diye orjinal temasını tekrar attım ve subsilver da denedim ondada hiç birşey cıkmıyor sadece baslıklarda.. eklenti olduguna dair birşey cıkıyor..

bu sorunu nasıl halledebilirim.. temaya tekrar tekrar baktım ama yine hiç birşey degişmedi..
yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler..
extreay
Üye
Üye

İleti gökhan 21.11.2005, 12:33

bu modu kurarken muhtemelen tpl yani subsilver içerisindeki dosyalara eklenti yani editleme yapıyorsun bunları aynen ICGStation içindeki tpl dosyalarınada yapacaksın Attachment Mod Version 2.3.14 aç ve içindeki kurulum dosyalarını incele subSilver dosyaları içindeki değişiklikleri hangi temada uygulayacaksan hepsine editlemen gerekir bu kurdugun her mod için geçerlidir.

Sanırım bu dosyalar

templates/subSilver/subSilver.cfg
templates/subSilver/viewforum_body.tpl bunları yeniden editlemen gerekiyor yeni temaya geçişte subSilver iken ne kadar mod eklediysen ICGStation içindeki tpl uzantılı dosyalarıda editleyeceksin sanırım açık ve net olmulştur.
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti Céruwine 29.12.2005, 19:15

Bende de bir eklenti sorunu oluşuyor..
Dosyaları sorunsuz olarak kurdum; sitemde herşey yolunda gözüküyor..

Fakat en basitinden bir gir dosyası yollmaya kalktığımda:
"Yükleme Hatası: ./files/logo_phpbb_112.gif'ye eklenti yüklenemiyor." uyarısı alıyorum...

Sanırım Cache ve CHMOD ayarlarıyla ilgili bir eksiklik. Kurulumda neleri kastettiğini çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Céruwine
Üye
Üye

Cvp: attachment sorunu

ALEXIS
29.12.2005, 21:10

Biri çevirsin:

Kod: Tümünü seç
#
# STEP NUMBER IV: Additional Instructions
#
# The standard path for your files is 'files' and the standard upload image is images/icon_clip.gif.
# If you want to change it, go to your Administration Panel and change it under Attachments->Management.
#
# If the installer told you to make the upload path writeable, you have to chmod it to 777
# (or change the owner to you httpd-servers owner) to upload files if you do not use the ftp upload feature.
# if you only have plain ftp-access change the 'Attribute' of your files-directory to rwxrwxrwx.
#
# If you are using the ftp-upload feature, enter the relevant information in Attachments->Management.
# The password is stored in plaintext within the database. You don't have to chmod the directory (ftp-path).
#
# it would be wise if you put the provided index.php to this directory to prevent directory indexing if this
# has been enabled at your server.
#
# Before you make anything, i suggest you go to your Administration Panel->Attachments->Management and prove
# that uploading is working with the Test Upload button. ;)
#
# CONFIG CACHING
#
# If you want the Attachment Mod config table to be cached (reduce of one query on all phpBB2 Pages), you
# have to create a directory 'cache' within your phpBB2 root folder.
# This directory have to be chmodded to 777 (see above instructions on how to do this).
#
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Céruwine 03.01.2006, 11:12

Sağol Alexis..
Şimdi de farklı bir sorunu keşfettim. Aslında sorun değil de, gerekli ayarlamayı yapacağım yeri bulamadım.
Şu an için sadece Yöneticiler eklenti yollayabiliyor. TÜm kullanıcıların eklenti yollayabilmesini nasıl sağlayabilirim? Gerekli bölümü bulamadım da...
Céruwine
Üye
Üye

İleti Vinsanity 03.01.2006, 19:21

yönetim paneli->forum yönetimi-> izinler
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Barbarospasa 04.01.2006, 11:56

Merhaba arkadaşlar,ben yeni bir üyeyim. :oops:
Ben yeni bir forum sayfası kurdum ve forumda mesajlara resim ekleme butonu eklemek istiyorum. Yaptığım arama sonuçlarında Attachment Mod ve Add image to post önerilerini gördüm.
Add image to post yönteminde resmi seçiyorsun ve www.postimage.org sitesine resmi yolluyorsun.
Acaba Attachment Mod da durum aynı mı?Yoksa resmi direk olarak foruma mı ekliyor?
Kullanıcı avatarı
Barbarospasa
Üye
Üye

İleti Vinsanity 04.01.2006, 20:55

attachment modu senin kendi serverına ekler resimleri
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Barbarospasa 05.01.2006, 12:16

"Add image to post" yontemini kullanirsak bir sorunla veya herhangi bir zorlukla karsilasir miyim?
Cunku "Attachment Mod" kurulumunu tam bulamadım ve sanirim biraz uzun.
Kullanıcı avatarı
Barbarospasa
Üye
Üye

İleti cnt 05.01.2006, 21:36

resimleri upload sitenin server'ı çökmezse bi sorun olmaz :)

herhangi bi sorun yada güçlük olmaz, tabii yüklediğin resimler istenmeyecek türden (adult vs.) ise senin domaini banlayabilirler ve birdaha o siteden resimleri açamzsın.
cnt
Üye
Üye

İleti Barbarospasa 10.03.2006, 09:08

"Add image to post" yonteminde Html kodlarını açmak gerekiyormu?Çünkü resmi seçip upload dediğimde bir müddet sonra lycos reklamı geliyor ve sayfa öylece kalıyor. :?
Kullanıcı avatarı
Barbarospasa
Üye
Üye

İleti Barbarospasa 18.03.2006, 07:00

"add images to post" yöntemine hala kimseden yanıt gelmedi. :o
Ama localhost tan bağlanınca oluyor.dediğim gibi lycos tan niye olmuyor?Ne yapmalıyım? :?
Kullanıcı avatarı
Barbarospasa
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir