Modluktan Başka Yetki Verme!

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

Cvp: Süpermodlukla İlgili

butterflyT
17.12.2005, 00:56

Bunu bende çok merak ediyorum. Başka bir konu altında ben de buna benzer bir istekte bulunmuştum.
http://www.canver.net/modlarin-adminin- ... t1502.html

PhpBB'de [Herkes, Kayıtlı, Özel, Bölüm Yetkilisi, Pano Yöneticisi] gibi belli seviyeler var. Ben bunları arttırmak istiyorum. Mesela 2 kişiyi Bölüm Yetkilisi olarak atadığınızda ikisi de aynı özelliklere sahip oluyor. Oysa ben farklı farklı özelliklere sahip 2 Bölüm Yetkilisi oluşturmak istiyorum.

Örneğin kimisi adminin bile mesajlarını düzenleyebilsin kimisi düzenleyemesin. kimi IP'leri görebilsin kimisi göremesin, kimisi BAN koyabilsin, kaldırabilsin kimisi yapamasın vs... Nasıl yapacam ben bunu şimdi? :?

Aslında şöyle bir modül olsa bu işi çözer. Kullanıcı İzinleri Kontrolü'nün gelişmiş bir hali olacak. Oradaki kullanıcı seviyesi sadece Pano Yöneticisi ve Kullanıcı gibi 2 seviye ile sınırlı olmayacak.

Mesela önceden belirlenmiş
Admin
Supermod
Mod+
Mod
Mod-
Ozel
Kullanıcı

gibi seviyeler olacak. Herbir seviyenin yapabileceği şeyler default olarak belirlenmiş olacak ancak istenildiğinde admin bunları yeniden düzenleyebilecek. Yani default Mod+ seviyesinin özelliklerini istediği gibi değiştirebilecek ve yeni özellikli bir Mod+ seviyesi oluşturabilecek. Yada isterse Mod1, Mod2 gibi yeni yeni seviyeler oluşturabilecek...

PhpBB'de admin yukarda saydığım şeyleri kontrol edemiyor. Ancak bir script çıkarsa mesela Modların IP adresini görmesini engelleyen onu ekleyebiliyor ama bu özellik bütün modları etkiliyor. Yani sitede global değişiklik yapıyor.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Curtis 17.12.2005, 10:51

Bunun için aradığın, sana lazım olan mod junior admin modudur...;

http://www.nivisec.com/phpbb.php?l=p
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti yigilcali 17.12.2005, 13:13

Arkadaslar Birde benim vardi Sorunum..Site admini Admin Paneline Ulasimini Nasil Engelleriz.Forumdan Sorumlu olsun Ama Admin Paneline Girisini Nasil Kapatiriz
Kullanıcı avatarı
yigilcali
Üye
Üye

Cvp: Modluktan Başka Yetki Verme!

butterflyT
17.12.2005, 15:39

@ Banks

zaman ayırıp o uzun mesajımı okuyup cevap verdiğin için saol. o modül çok işime yarayacak. Gerçi çok basit sorular soruyorum ama şu işin başlangıç kısmını bir kotarsam gerisini getireceğim inşallah... o zaman ben de bu forum üzerinden bilmeyenlere yardımcı olurum.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Vinsanity 17.12.2005, 16:24

yigilcali yazdı:Arkadaslar Birde benim vardi Sorunum..Site admini Admin Paneline Ulasimini Nasil Engelleriz.Forumdan Sorumlu olsun Ama Admin Paneline Girisini Nasil Kapatiriz

admin klasörünü şifrelersen ve şifreyi adminlere söylemezsen böyle bişi mümkün olur.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir