[İSTEK]Bir kaç mod isteği. Herkes için önemli birkaç mod?

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

[İSTEK]Bir kaç mod isteği. Herkes için önemli birkaç mod?

İleti DraGonS 10.01.2006, 12:23

-Banlama modu
Arkadaşlar şu özelliğe sahip bir ban sistemi arıyorum... Forumda aradım bir tane yayınlanmış ama benim isteidğim özellikler yok... İstediğim özellikler şunlar eğer bulursanız çok sevinirim..

1-) İstediğim özelliği banlaya bilme (ip den , emailden , nickden)
2-) Banlanma Sebebi (banlanan kişi siteye girdiğinde banlanma sebebini okuyabilsin
3-) Süreli banlama (mesela 3 hafta veya ne biliyim şu tarihte bu banlanan kişinin banı kalksın gibi bir özellik )

Bu özelliklerin mevcut olduğu bir mod varsa herkes için çok güzel olur...

-Arama Sistemine Süre Koyma (cracker tracker değil sadece arama aralıklarına süre koyma)
Arkadaşlar arama sistemine bir süre koymak istiyorum. Şimdi diyeceksiniz cracker Tracker ın son versiyonunu kullansana. Ancak o sistemi bir hack tool ile test ettim.. Arkadaşlar hakkatten phpbb ni bu arama sistemi çok kötü...
Elimde bir hack tool var ve bu tool şu işe yarıyor .. Flood saldırısına yarıyor.. Local hostuma vbulletin nin son versiyonunu ve phpbb ile cracker Tracker i kurdum....
Vbulletin nin arama bölümüne flood yaptığımda cpu kullanımı ilk başka (apache ve php.exe tarafından= %70 ardından ise %30 gibi devam etti
Ancak phpbb ye saldırdığımda %100 CPU kullanımı yapıp durdu.. Bu sayede kötü bir kullanıcı siteye saldırarak sitenin CPU kullanımını arttırır ve server firmasının hostunuzu kapatmasına neden olabilir... B usoruna bi çözüm bulmak lazım.. Cracker Tracker sanırım arama isteğini SQL araması yaparak bakıyor bilmiyorum neyse buna çözüm bulunursa ii olur..Mesela bu arama açığı www.canver.net dede var yani bu sitedede var... İsterse Alexis ile test edebiliriz.. Yani ben bu hacktool ile saldırırım oda msn den söyle işte şu an cpu kullanım oranı şöyle felan evet var açık felan der....neyse Tabiki alexis isterse..Bu konuda Cracker Tracker çok ii değil (sanırım)... Veya ne biliyim arama sistemine doğrulama kodu eklenebilir mesela her arama arasına hem 20 sn koyarız hemde 4 dijit den oluşan doğrulama kodu konulabilir.. Önce doğrulama kodunun doğru olup olmadığına bakılır sonrada süre sınırlamasına eğer doğrulama kodu doğru ise boşa sql sorgusu yapılıp süre sınırlamasına da bakılmaz... sanırım böyle ii olur.. Neyse ama bu konu çok önemli bütün phpbb ler için geçerli...

Bu arada arama fonksiyonunu üye olmayanlara kapatmak istiyorum bunu yapamadım nasıl yapabilirim... Yardım ederseniz sevinirim...

-Konu birleştir
Konu birleştirmek için bir mod lazım . phpbb de böyle bir özelllik yok aradım bulamadım açık söyliyeyim.... bu konudada yardımlarınızı bekliyorum..

-Arama tablolarını silen mod
Arkadaşlar bu konuda benim için önemli mesela bana öyle bir mod lazım ki... Arama tablolarının DB de ne kadar yer kapladığını sildiğimde Db in ne kadar kb olacağı ne kadar kb nin gideceğini gösterecek ve sil dedğimde tüm arama tablolarını silecek bir mod lazım (DB yedeklerken çok işe yarar çünkü boyut küçülür ve yeniden başka host a upload ettiğimizde rebuild Search [yanlış hatırlamıyorsam bu mod yeniden arama tabloları oluşturuyordu site biraz kapalı kalıyordu o kadar ] ile yeniden arama tablolarını oluşturabiliriz .. Sağlıklıda olur sanırım...

Arkadaşlar bu aradıklarım hakkatten benim için önemli yardım ederseniz çok sevinirim..

Saygılar..
DraGonS
Üye
Üye

İleti cnt 10.01.2006, 13:53

konu birleştime ile ilgili modu burda yada eski canver.net te "merge" diye arat bulursun.
cnt
Üye
Üye

İleti DraGonS 10.01.2006, 14:00

4 sorundan biri gitti kaldı 3 sorun CNT teşekkürler..
YARDIMLARINIZA hala muhtacım.. Yardımlarınızı umutla bekliyorum..
DraGonS
Üye
Üye

Cvp: [İSTEK]Bir kaç mod isteği. Herkes için önemli birkaç mo

İleti Saruhan Mahmutoglu 10.01.2006, 17:25

Asıl sen şey yap mesela Duncan isimli üyeyi banladın 3 hafta sonra onun banını aç eyer 3 hafta süreli banlandıysa ne dersin?
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti DraGonS 10.01.2006, 20:07

Saruhan Mahmutoglu yazdı:Asıl sen şey yap mesela Duncan isimli üyeyi banladın 3 hafta sonra onun banını aç eyer 3 hafta süreli banlandıysa ne dersin?

o dediğini yapsaydım bu mod u istemezdim.. Başka bir düşüncem var oyüzden.. -_-
DraGonS
Üye
Üye

İleti DraGonS 11.01.2006, 03:39

başka yardım edecek kimse yok galiba... Hepinize çok teşekkürler.
DraGonS
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 11.01.2006, 09:18

Bence hemen geçme bende bir araştırıyım tam olarak Süreli Banlamanın ingilizcesini bilmiyorum bilsemde phpbbhacks de acaba modun adı bu mudur?Diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti DraGonS 11.01.2006, 15:09

ya benim için önemli olan süreli ban bide arama bölümüne güvenlik kodu ekleme... Ulan php de bilmiyorum ki... Neyse konu kalsında yardım edebileceklerde yardım edememişler gibime geliyor.. :( :( :(
DraGonS
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 12.01.2006, 12:21

Php bilmiyosan burda harcanıcağına git yeni başlayanları oku o zaman daha iyi anlarsın
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti DraGonS 12.01.2006, 15:29

şimdi bunun için php öğrenmeye kalkarsam oo gelecek sene yazarım bi mod... Ya şu search olayını bi bulsam sabah beri arıyorum yok yok yok...... :@
DraGonS
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 12.01.2006, 17:10

Yoo mod yazmak php öğrenmekle bir değilki php uzmanları yazar php modları.Php uzmanı olmadığım için bende yazmıyorum bi mod.İstersen ingilizcesini öğren ve www.phpbbhacks.com dan ara bul veyada google dan arat bul!o zaman bulur işte.Ama istenilen zamanda banlanmayı açabiliceğin için böyle bir modun olduğunu sanmam
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti sabri ünal 12.01.2006, 18:54

eski cenver sistemini indirip incelediğimde ban ve ban için sebep girme modunu gördüm... demek oluyor ki sebeple banlamak mümkün...

süreli banlamak yerine belli bir süre geçtikten sonra banı açmanı tavsiye ederiz... bu durumda ban alanına bir de süre sınırı koymak gerekir...

admin ban sayfası yüklenmeden önce süresi dolan üye olup olmadığını kontrol eder... fonksiyona göre. süresi dolan üyeleri listeleyebilir veya otomatikman banlarını kaldırabilir...

arama sayfasına güvenlik sorusu koymak veya görsel doğrulama koymak, benim düşünceme göre üyeyi "arama" sayfasına değil de ARAMA! sayfasına yönlendirmek gibi olur... yani ahlaki kaçmaz diye düşünüyorum...

ipden mailden vs den banlama var... ban sebebini üyeye göstermek de istiyorsan, ???? galiba o özellik ilgili kısımda yoktu..

fazla boş laf ettim galiba... ban ile ilgili istediğin imkansız değil... galiba emrağ bu işe gözü kapalı dalacaktır...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 12.01.2006, 19:08

İşte Budur
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti Curtis 12.01.2006, 23:09

banlist diye birşey var, orada banlanan kullanıcıları gösteriyor ve oraya sebeb, açıklama ekliyebiliyorsunuz..
Eklentiler
ban.zip
(6.1 KiB) 766 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti exados 12.01.2006, 23:32

bantron mod en sağlamıdır,phbbhacks yada phpbbstyles de arat
Kullanıcı avatarı
exados
Üye
Üye

İleti fatihbaz 11.02.2006, 15:58

bi kişinin banlanması nasıl oluyo acaba?ben yönetim panelinden kullanıcı yönetimi - yasaklı yönetimi - kullanıcı yasaklama yolunu takip ederek yaptım ama bi farklılık göremedim.o kişi haala sitede geziyo.
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti Galatasaray 04.03.2006, 16:31

Yasaklı Yönetiminden Kullanıcı Yasaklama nin altindaki kutuya banlamak istediğin üyenin adını yazıp göndere basıyorsun Yasaklı isimlere felan girmiyorsun. Orası en baştan diyelim küfür içerikli isimler yada istemediğin bir nick i yazarsan hiç bir üye o ismi alamaz. O işe yarıyor yani ilk anlattığım senin işini görür diye tahmin ediyorum. Gerçi bu konunun yeri bura değil bende yardım ettim diye kızacaklar :) Sorlarını doğru yerde sor b ence ki dayak yemeyelim :P
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir