Yazar modu arıyorum ve portal.php tasarımını nasıl yaparım?

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

Yazar modu arıyorum ve portal.php tasarımını nasıl yaparım?

butterflyT
06.02.2006, 00:05

Resim

Resim de görüldüğü gibi ben görünümü ve tasarımı bana has bir site yapacağım. Bu yüzden PhPBB2 Plus yerine sadece phpbb forum kurdum. Daha sonra onun üzerine canver.net'teki gibi makale, haber ve dosyalar için gereken modülleri tek başıma kurdum. Herşey gayet güzel çalışıyor. Bunun dışında temel bir iki modül daha kuracağım okadar. Ancak malum kök dizin içindeki index.php açılınca forum sayfası geliyor. Ben ise açılan default sayfanın yukardaki gibi görünmesini istiyorum. Yani bir tane portal.php tasarlamam lazım. Bunu nasıl yapabilirim. PhpBB2'nin üzerine portal modülü kurup onun portal.php'si ile oynayarak mı yukardaki sayfayı yapmaya çalışayım yoksa sıfırdan ben bir tane portal.php mi tasarlayayım? Eğer sıfırdan tasarlamam gerekiyorsa haberlerin, duyuruların ve üye giriş (log in) kısımlarının bu portal.php üzerinde görünmesini nasıl sağlarım ?

Ayrıca ben bir de duyuru modülü istiyorum öyle birşey varmı? Haber modülü duyuru gibi de kullanılabilir gerçi de duyuru modülü ayrı olsun istiyorum. Örneğin bir etkinlik girilecek oraya ve atıyorum belki 2-3 hafta orada sürekli duracak sonra tekrar güncellenecek.

Diğer yandan bir de yazar modulü gibi birşey varmıdır? Makale modülü yazarlık yapacaklar için kullanılabilir de benim istediğim biraz farklı birşey. Örnek vermek gerekirse http://www.alisamiyen.net/ 'de siteye girince ilk sayfada solda yazarlar diye bir bölüm var. İşte onun aynısı istiyorum. Bir yazara tıklayınca son yazısını okuyorsunuz. Sayfanın aşağısında da yazarın eski yazılarına ulaşabiliyorsunuz. http://www.alisamiyen.net/index.php?module=yazarlar bu sayfa ile de tüm yazarlara ulaşabiliyorsunuz. Bu tarz bir modül var mıdır? Ben aradım ama buladım. Belki arama kriterlerini doğru belirleyemedim.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Cvp: Yazar modu arıyorum ve portal.php tasarımını nasıl yapa

butterflyT
06.02.2006, 18:37

Cevap veren olmamış. Acaba portal.php için ezportal_v218c işimi görür mü? Basit bir portal arayüzü oluşturuyor sanırım. Ben de zaten basit birşey arıyordum.

Peki diğer isteklerim için önerisi olan var mı ? Yazar ve duyuru için modül arıyordum. İlk mesajımı okursanız orada daha ayrıntlı izah ettim. Yardımcı olursanız sevinirim bu konuda ben pek birşey bulamadım.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti mgazi 06.02.2006, 21:02

Kardeş bence sen Ez Portal kur.sonra hali hazırda bir portal.hp sayfan olur ve açılışı oradan yaptırmış olursun.Tasarımı ise portal_body.tpl dosyandan istediğin gibi yaparsın.Bence tam istediğin gibi bir portal.
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

butterflyT
07.02.2006, 12:06

portal.php için zaten ezportalı kurcalıyorum da bana bir tane yazar modülü lazım. Örnek te vermiştim. http://www.alisamiyen.net/ te ilk sayfada solda var. inceleyebilirsiniz. onun benzerini istiyorum.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Simuzer 07.02.2006, 17:26

Ben yazarlar kısmını cms_article ile yaptım sayılır. Ama bunun bloğunu vaktim olmadığı için henüz hazırlamadım. Şimdilik portal blok ayarından kendim düzeltiyorum. örnek için bakabilirsin, işini görür mü bilmiyorum. Ama kullandığım modu biraz değiştirdim. Kuzca ve Sağrak Köyü Yar. ve Day. Derneği
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

butterflyT
10.02.2006, 00:39

Simuzer teşekkür ederim senin çözüm önerini deniyeceğim. Ancak örnek verdiğim sitedeki yazar modülüne benzer bir modül yokmudur acaba ?
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti akşamsabah 10.02.2006, 01:00

sanırım ordakini kendi kodlamış adam
akşamsabah
Üye
Üye

İleti k@os 19.03.2006, 04:33

simuzer sitende kullandığın phpBB versiyonu ve tema için download link,i varmıdır ?
Kullanıcı avatarı
k@os
Üye
Üye

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir