[istek]e-mail adresi dogrulama modu?

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

[istek]e-mail adresi dogrulama modu?

İleti fatihbaz 11.02.2006, 02:05

arkadaşlar ben bagzı forumlarda e-mail dogrulaması görüyorum.daha dogrusu yazılan mail adresinin gerçekte olup olmadıgını gösteren bi mod arıyorum.15 dk sitede aradım ama bulamadım bu isimde.belki degişik şekilde yazılmıştır.varsa kusura bakmayın.bu modun ismi ne acaba?
saygılar....
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti cnt 11.02.2006, 19:51

doğrulama olayı demekle neyi kastediyorsun ki, eğer mail adresinin geçerli olup olmadığıysa aktivasyon maili gonderip bunu algılıyabilirsin.
cnt
Üye
Üye

İleti fatihbaz 11.02.2006, 20:47

ona benzer bişey.ben bagzı sitelerde görmüştüm bunu.ama hatırlamıyorım.üye olacak kişi kayıt sırasında geçerli olmayan bi mail adresi yazdıgında böyle bi mail adresi yok diyordu.yani örnegin ben sizin sitenize üye olucam ve aslında olmayan bi mail adresi yazıyorum diyelim.(ki bunu yapan onlarla kişi gördüm.)kaydı tamamlamak için ok.ledigim zaman.verdigim mail adresi inceleniyor.ve eger aslında öyle bi adres yoksa verdiginiz adres yanlış yada aslında böyle bi adres yoktur diyor.ben bikaç kez denemiştim.sahte mail yazdıgımda kaydımı tamamlamıyordu...inşallah anlatabilmişimdir.

saygılar...
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti cnt 11.02.2006, 23:50

hımm anladım şimdi. Ama o doğrulama işi o kadar kolay olmasa gerek. yani atıyorum cnt@yahoo.com diye bi adresin olmadığını anlamsı için gidip yahoo ya bunu sorması lazım. yahoo da önüne gelene cevap vermez heralde.
şöyle bişey olabilir. aktivasyonu gonderiri o mail adresine, fakat yahoo da öyle bi adres olmadığı zaman böyle bi adres bulunamadı gibisinden yahoo geri mesaj atıyor. o gelen mail içindeki bilgiyi işleyip, geçersiz mail adresi diyebilir.

Ama işlevi zor bi mod olsa gerek :)

Umarım bilen birileri vardır bu modu
cnt
Üye
Üye

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir