overall_header.tpl 'de kimler online...

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

overall_header.tpl 'de kimler online...

İleti Simuzer 09.11.2005, 09:42

overall_header.tpl 'e yapılan ve her sayfada görüntülenen sol tarafta blok şeklinde olan kullanıcı menüsü gibi her sayfada kullanıcı menüsü altında yer alacak ve aşağıdakine benzer bir yapıya sahip olacak bir blok modu arıyorum.

canver.net, phpbbhack.com ve phpbb.com sitelerinde bulamadım ya da belki gözümden kaçtı.

Şimdiden teşekkürler.

Resim
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti Curtis 09.11.2005, 22:26

Bunu şöyle yapabilirsin <table> kodlarını oluştur ya da index_body.tpl'den al kodları hemen kullanıcı menüsünün altına yapıştır yani </table>'dan sonra sanırım öyle olacak...Çünkü mod değil bu...

Onu birde düzenlemesi var buraya yapıştırırsan kodları yardımcı olabiliriz...

Kod: Tümünü seç
<!-- Who's Online -->            
            <table width="135" cellpadding="3" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
  <tr>
   <td align="center" width="100%" class="catHead" colspan="2" height="28"><span class="cattitle"><a href="{U_VIEWONLINE}" class="cattitle">Who's Online</a></span></td>
  </tr>

<tr>
   <td class="row1" align="left"><center><span class="gensmall">[ {L_WHOSONLINE_ADMIN} ]<br />[ {L_WHOSONLINE_MOD} ]</span></center><hr><span class="genmed">{LOGGED_IN_USER_LIST}</span></td>
  </tr>
</table>
<br />
<!-- Who's Online -->

Bunu Kullanıcı Menüsünün hemen altına ekliyebilirsin overall_header.tpl'de...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

Cvp: overall_header.tpl 'de kimler online...

İleti dESiLVer 09.11.2005, 22:31

Banks sadece blok görünüm açısından haklısın ama arkadaşın söylediğinin tam anlamıyla olması için mod gerekli çünkü bloğu ekledikten sonra bloğun içindeki bilgiler her sayfada düzgün çalışmaz. her sayfada çalışması için php kodlarda değişiklik gerekli ama nasıl olur şu an bir fikrim yok :roll:
Kullanıcı avatarı
dESiLVer
Üye
Üye

İleti Curtis 09.11.2005, 22:36

overall_header.tpl'ye eklerse her sayfada çıkıyor ben denedim aslında subPortal temasından alarak yapmıştım overall_header.tpl'ye ekledim ve diğer tüm temalarda canavar gibi çalıştı...

subPortal demo;
http://www.phpbbhacks.com/templatesdemo/index.php?s=134

İndirmek için;
http://phpbbhacks.com/download/1783
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti dESiLVer 09.11.2005, 22:46

ben blok çalışmaz demedimki 8) bloğun içerisinde gösterilen bilgiler her sayfada çalışmaz dedim .
Kullanıcı avatarı
dESiLVer
Üye
Üye

İleti Curtis 09.11.2005, 22:57

Haklısın bunun için bir mod yapılabilir ancak uzun olur her sayfaya eklemek...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Vinsanity 09.11.2005, 23:22

page_header.php ve overall_header.tpl ye eklemeler yapılarak olur. O kadar uzun olmaz sanırım.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

ALEXIS
10.11.2005, 07:27

Kolay bu,

Bunu "Kişisel Mesaj" ile bildirin bu mod'u akşam yaparım vakit kalırsa... Ama kodları inceleyip öğreneceksiniz, ben de zaten ezportal'dan yürütecem kodları :P
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Simuzer 10.11.2005, 09:21

templates/overall_header.tpl 'da böyle kodlar eklemiştim. Ancak bu kodlar, sadece phpBB2/index.php 'de çalışıyor. Diğer sayfaların hiç birinde çalışmıyor. {LOGGED_IN_USER_LIST} gibi kodun includes/page_header.php'de işlendiğini buldum.

<hr>
deneme<br>
{TOTAL_ONLINE}<hr>
{TOTAL_USERS_ONLINE}<hr>
{LOGGED_IN_USER_LIST}
<hr>

Site: http://www.kuzcasagrakder.com/phpBB2/index.php

PhpBBHacks.com ve phpbb.com forumlarından da bu konuyu aradım. Ancak bir kaç kişi de benim gibi böyle bir şey istemiş, fakat doğru düzgün cevap veren olmamış...
Bu arada HTML düzenlemeler önemli değil... gerekli düzenlemeyi ben yaparım. Benim gerekli olan sadece bir şekilde bütün sayfalarda kimler online kısmını gösterebilmek.

Yardımcı olması açısından;
Konuyla ilgili olarak phpbbhacks'de bulduğum forum konuları:

View Usernames only of online users in overall_header
http://www.phpbbhacks.com/forums/viewtopic.php?t=49672

Total Users Online in Header
http://www.phpbbhacks.com/forums/viewtopic.php?t=50729

Who's Online Throughout PHPBB Forum
http://www.phpbbhacks.com/forums/viewtopic.php?t=13685
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti Curtis 10.11.2005, 19:52

#
#-----[ AÇ ]------------------------------------------
#

includes/page_header.php

#
#-----[ BUL ]------------------------------------------
#

define('HEADER_INC', TRUE);

#
#-----[ SONRASINA EKLE ]------------------------------------------
#

define('SHOW_ONLINE', true);

#
#

'TOTAL_USERS_ONLINE' => $l_online_users,

#
#-----[ SONRASINA EKLE ]------------------------------------------
#

'TOTAL_ONLINE' => $total_online_users,

#
#

templates/.../overall_header.tpl

#
#-----[ EKLE - Hemen Kullanıcı Menüsünün Altına ]------------------------------------------
#

<!-- Kimler Çevirimiçi -->             
            <table width="135" cellpadding="3" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
  <tr>
   <td align="center" width="100%" class="catHead" colspan="2" height="28"><span class="cattitle"><a href="{U_VIEWONLINE}" class="cattitle">Kimler Çevirimiçi</a></span></td>
  </tr>

<tr>
   <td class="row1" align="left"><center><span class="gensmall">[ {L_WHOSONLINE_ADMIN} ]<br />[ {L_WHOSONLINE_MOD} ]</span></center><hr><span class="genmed">{LOGGED_IN_USER_LIST}</span></td>
  </tr>
</table>
<br />
<!-- Kimler Çevirimiçi -->

Bunlar olacaktır herhalde dene bi...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Simuzer 11.11.2005, 10:59

Evet kısmen çalıştı. Ancak viewforum.php ve viewtopic.php sayfalarında genel olarak değil de o forum kategorisini ya da o forumdaki konuyu izleyen kişilerin online sayısını ve online kişilerini veriyor. Bu iki sayfa haricinde genelde çalışıyor.

Yani diğer sayfalarda "Kayıtlı Kullanıcılar" derken, bir forum kategorisinde ve forum konusunda "Bu forumu gezen kullanıcılar" diyor...

lang_main.php ile page_header.php dosyalarında istediğim şekilde gösterilmesi için gerekli düzenlemeleri yaptım.

Sonrasında, bu dosyaları sol blok olarak gösterilmesi şeklinde ayarladığım için index.php'de istatistik kısmında çıkan bu bilgiler de bu ayarladığım (lang_main dosyasından) şekilde çıkıyor ve ordaki görüntüyü bozdu. Bu ve zaten her sayfada sol blok şeklinde gösterilmesi nedeniyle ben de index_body.tpl 'deki bu kısmı sildim.

Teşekkürler.

Adres:
http://www.kuzcasagrakder.com/phpBB2/index.php
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti Curtis 11.11.2005, 19:00

Dostum gezdim biraz çalışıyor gibi...Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

ALEXIS
12.11.2005, 13:20

Baktım yaw, baştan kodlamak lazım, sapıtıyo bu, ilk denemem başarısız :(
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Curtis 12.11.2005, 14:50

Evet viewtopic ve viewforumda sorun var...

Yapmayı deniyicem... :)
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Simuzer 19.11.2005, 10:49

Hala yok mu bi şey ?
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

ALEXIS
19.11.2005, 11:54

Herkesin kendine göre dertleri var maalesef :(
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti gökhan 19.11.2005, 12:26

şimdi atacam elimi çoşmuşum zaten messenger gibi yapacam bişiler baya baya mod yapmaya başladım ama sırf yok aç bul ekle bölümüne üşendigim için hazırlayamıyorum ve sunamıyorum :) dur bakim bu akşam birde ben deniyeyim bunu netopsiyon.com daki gibi messenger olayı blok olarak kullanıcı menüsü altına sıkıştırabilcekmiyim denicem tabiki çalışır sistemde...
Kullanıcı avatarı
gökhan
Üye
Üye

İleti Simuzer 20.11.2005, 17:53

Bir kaç deneme sonunda istediğim şekilde bütün sayfalarda online kişilerin sayısı ve online olan kayıtlı üyelerin listesini overall_header.tpl'de göstermeyi başardım.

Bildiğiniz gibi "viewforum.php" ve "viewtopic.php" sayfalarında sadece o konuyu veya o forumu izleyen/okuyan ziyaretçilerin online bilgisi veriliyordu... Bunu da include/page_header.php dosyasında bir iki satır değişiklik yaparak hallettim.

Aşağıdaki işlemler, yukarıda LAL'ın yazdıklarını yapıp, bunları da yapması gereken işlemlerdir.
Yani her sayfada çalışması için...

#
#

includes/page_header.php

#
#

$user_forum_sql = ( !empty($forum_id) ) ? "AND s.session_page = " . intval($forum_id) : '';

#
#-----[ BUNUNLA DEĞİŞTİR ]------------------------------------------
#

//   $user_forum_sql = ( !empty($forum_id) ) ? "AND s.session_page = " . intval($forum_id) : '';
   $user_forum_sql =  "";

#
#

$online_userlist = ( ( isset($forum_id) ) ? $lang['Browsing_forum'] : $lang['Registered_users'] ) . ' ' . $online_userlist;

#
#

//   $online_userlist = ( ( isset($forum_id) ) ? $lang['Browsing_forum'] : $lang['Registered_users'] ) . ' ' . $online_userlist;
   $online_userlist = $lang['Registered_users']. ' ' . $online_userlist;

İlginiz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti Curtis 20.11.2005, 18:04

Şimdi hem benim verdiklerim hemde bunları ekledinde sorunsuz çalışıyorsa bunu mod olarak yayınlıyalım...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Simuzer 20.11.2005, 18:18

Yalnız evet sorunsuz çalışıyor. Ancak, online olan üyelerin isimleri yanyana ve virgüllerle sıralanıyordu. (Bkn. forum ana sayfasında istatistiklerin olduğu kısım.) Ben sol bloğa aldığım için orda alt alta ve virgülleri kalkması gerekiyordu. Bunu da yine şu meşhur page_header.php dosyasından gerekli düzenlemeyi yaptım.

#
#

includes/page_header.php

#
#

$online_userlist .= ( $online_userlist != '' ) ? ', ' . $user_online_link : $user_online_link;

#
#

//               $online_userlist .= ( $online_userlist != '' ) ? ', ' . $user_online_link : $user_online_link;
               $online_userlist .= ( $online_userlist != '' ) ? '<br> ' . $user_online_link : $user_online_link;

E haliyle page_header.php'de bu düzenlemeleri yapınca, forumun ana sayfasında en altta yer alan online listesinde de bozulmalar -yani yan yana değil, alt alata- meydana geliyor. Zaten online kişiler sol tarafta blok olarak gösterildiği için, ben bu bölümü gereksiz görüp .tpl dosyasından sildim.

Başka yaptığım bir işlem var mıydı, tam olarak hatırlamıyorum. Yine de son kez boş bir PhpBB'de denemekte fayda var.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

Sonraki

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir