Kullanıcıya Özel Favori Üye Listesi

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

Kullanıcıya Özel Favori Üye Listesi

İleti Galatasaray 12.11.2005, 07:41

Arkadaşlar phpbb 2.0.17 kullanıyorum. Ben şöyle bi mod ypaılabilirmi yada varmıdır öğrenmek istedim. Benim sitem kanka lık üzerine dayalı. ve istiyorumki forum üyelerim istediği kişileri kanka listesine alabilsin. Bir kişi diğer kullanıcıya kanka lık teklifi yollayabilsin karşı tarafta bunu ister kabul etsin ister etmesin. Bu bir nevi arkadaşlık scripti gibi bişey oluyor sanırım. Kanka listesine kabul edilen kişilerin avatar ları kişinin özelliklerine girilince görülsün. Yani şöyle diyelim biri benim profilime bakmak istiyor. oraya girince o sayfada benim kankalarımıda görsün. Acaba böyle bi mod varmı yada yapılabilinirmi ?
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

Cvp: Kullanıcıya Özel Favori Üye Listesi

İleti Galatasaray 12.11.2005, 13:35

Fuuk beni yanlış anlama niyetim ukalalık yapmak değil ama inan mod ları yüklemek ne kadar kolay olsada ben çok zorlanıyorum. O yüzden bu verdiğin mod hakkında biraz daha geniş bilgi verirsen sevinirim. Benim üst tarafta söylediğim özellikleri barındırıyormu yada ne gibi özellikler barındırıyor. Ondan sonra yüklemeyi tercih ederim doğrusu. Teşekkür ederim ilgilendiğin için.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

ALEXIS
12.11.2005, 13:55

FuuK'un vermiş olduğu mod, profil kontrol panelini tamamen değiştiriyor, içerisinde arkadaş listesi de var ancak kurulumu nispeten zor ve uzun.

Sadece arkadaş listesi için şu modu buldum:

Buddy List
http://www.phpbbhacks.com/download/909

kurulumu şu dosyadan yap: :file: Buddylist 1.1.1 - Read Me First.txt
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Galatasaray 12.11.2005, 14:14

Teşekkür ederim. Deniycem inşallah.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Curtis 12.11.2005, 14:46

Ben bu modu biraz açıklıyım...

Bu mod ile kullanıcılar profillerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor...Sanırım Kimler Çevirimiçi bölümünde de o arkadaşların adları kalın oluyor...

Ama fazla bir getirisi olduğunu düşünmediğim için ilk önerim sana FuuK'un verdiği PCP'dir çolk karışıktır ama arkadaşlık sitesi için birebirdir...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Galatasaray 12.11.2005, 16:50

Banks yazdı:Ben bu modu biraz açıklıyım...

Bu mod ile kullanıcılar profillerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor...Sanırım Kimler Çevirimiçi bölümünde de o arkadaşların adları kalın oluyor...

Ama fazla bir getirisi olduğunu düşünmediğim için ilk önerim sana FuuK'un verdiği PCP'dir çolk karışıktır ama arkadaşlık sitesi için birebirdir...

Banks , sana bişey sormak istiyorum ben bu mod u indirip kurdum. Alexis in dediği mod u.

Buddylist 1.1.1 - Read Me First Dosyasında yazıldıgı gibi tüm dosyaları editleyip upload ettim hiç sorunsuz çalıştı . ama şöyle bişey var. Sitemin hiç bir yerinde her handi bir extra değişiklik yok. Download edilen paketin içinde 2 tane dosya var ve "Buddylist 1.1.1 - Read Me First" dosyasının sonundada bu dosyalara bakmam söyleniyor. bu 2 dosyanın adıda şunlar

Buddylist 1.1.1 Installation Instructions (1).html
Buddylist 1.1.1 Installation Instructions (2).html

"Buddylist 1.1.1 - Read Me First" dosyasındaki tüm değişiklikleri uygulamam rağmen bunlarla ilgili hiç bir değişiklik yapmadım. Daha doğrusu ne oldugunu çözemedim mod hakkıdna bilgin varsa bir bakabilirsen çok sevinirim. İngilzice bişiler yazıyor ama anlayamadım. Aynı mod yapma şekli gibi şekiller var ama aklıma şöyle bi şey geldi eğer bunları da eklemem lasımda neden "Buddylist 1.1.1 - Read Me First" dosyasının içinde değilde html olarak verdiler diyip kıllandım ve o yüzden değiştirmedim. Eğer o dosyaların içindeki kod değişikliklerinide yap diyecek olursan hemen bir sorum daha olacak ki sonrada sormayayım , Şu iki satır ne anlama geliyor.

#
#-----[ OPEN ]--------------------------------------------
#
*.php

#
#-----[ FIND ]--------------------------------------------
#
$template->pparse('body');

include($phpbb_root_path . 'includes/page_tail.'.$phpEx);

?>

( Tüm php uzantılı dosyalara ekle anlamınamı geliyor ?

Bide bu var;

#
#-----[ OPEN ]--------------------------------------------
#
# open the .tpl file that belongs to the PHP file you just edited
# make sure to edit this file for every template installed
#
templates/subSilver/*.tpl

#
#-----[ ADD ]---------------------------------------------
#
<table width="100%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" class="forumline">
<tr>
<th class="thHead">{L_BUDDYLIST}</th>
</tr>
<tr>
<td class="row1"><span class="genmed">{S_BUDDIES}</span></td>
</tr>
<tr>
<td class="catBottom"height="28"> </td>
</tr>
</table>

( Buda subsilver klasöründeki tüm tpl'leremi bunu eklemem gerektiğini söylüyor ?

Ya bu kodu kurdum ve hayli bi uzun vakit harcadım emeğimin boşa gitmesini istemiyorum burda sordugum sorulara cevap verirsen"iz" sevinirim.

Tekrar özet geçeyim ben.

"Buddylist 1.1.1 - Read Me First"
txt dosyasında yazan tüm değişikklikleri yaptım. ama ;
Buddylist 1.1.1 Installation Instructions (1).html
Buddylist 1.1.1 Installation Instructions (2).html

deki değişiklikler yapmadım yukardaki söylediğim sebeplerden dolayı kafam karıştı bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Curtis 12.11.2005, 17:03

Şey diyor bir sütte hangi .php dosyasını değiştirmişsin subSilver'da da onun .tpl dosyasını değiştireceksin mesela index.php'yi değiştirdiysen aşağıdakinde index_body.tpl'yi değiştireceksin...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Galatasaray 12.11.2005, 17:24

Banks yazdı:Şey diyor bir sütte hangi .php dosyasını değiştirmişsin subSilver'da da onun .tpl dosyasını değiştireceksin mesela index.php'yi değiştirdiysen aşağıdakinde index_body.tpl'yi değiştireceksin...

Ya tam anlayamadım az bişey daha açabilirmisin :oops:
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Curtis 12.11.2005, 17:38

Sen bu modu ekledinde olmuyormu?

Önce;
BuddylistReadMeFirst.txt önce bu dosyada yazanları yapacan..

Sonra;
BuddylistInstallationInstructions(1).html bunu yapacan en sonda;

BuddylistInstallationInstructions(2.html bunu ve bitecek...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Galatasaray 12.11.2005, 17:45

Banks yazdı:Sen bu modu ekledinde olmuyormu?

Önce;
BuddylistReadMeFirst.txt önce bu dosyada yazanları yapacan..

Sonra;
BuddylistInstallationInstructions(1).html bunu yapacan en sonda;

BuddylistInstallationInstructions(2.html bunu ve bitecek...

Ya BuddylistReadMeFirst.txt dosyasının hepsini yaptım. diğerlerini yapmadım yapmama sebebimide söyledim . *.php ve *.tpl yazan yerler kafamı karıştırdı. Sende bana dedin ki *.php hangi php dosyasında değişiklik yaparsan onun tpl dosyasındada değişiklik ypaman gerekecek dedin. Tamam da anlamadığım nokta şu. O *.php için verilen kodu hangi php lere eklemem gerek. Sanırım bunu ben belirliycemde sen bi fikir veremezmisin. Yani o kod ne işe yarıyor bari ona göre hangi sayfalara eklenmeli ona kendim karar verebilirim. :(
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Galatasaray 14.11.2005, 22:24

Banks senden gelecek bi cevap bekliyorum kurulumu yaptım ama o iki html dosyasındakileri yapmadım yapamadım. Hangi php dosyalarına ekliycem bu dosyalar belirlimi yoksa benmi seçicem kafama göre :(
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Curtis 14.11.2005, 22:31

Ahanda gördüm demek istediğin yeri onları index.php'ye ekle bakalım nasıl duracak...

index_body.tpl'de ;

</form>

kodunu bul ve ;

<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
<tr>
<td>{BUDDYLIST}</td>
</tr>
</table>

ekle...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Galatasaray 14.11.2005, 23:30

Banks yazdı:Ahanda gördüm demek istediğin yeri onları index.php'ye ekle bakalım nasıl duracak...

index_body.tpl'de ;

</form>

kodunu bul ve ;

<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
<tr>
<td>{BUDDYLIST}</td>
</tr>
</table>

ekle...

Yok ya olmadı :( Forum kitlendi gibi bişi oldu üst kısım göründü sadece mesajlar başlıklar görünmedi. Yedekleri geri yükledim :( Setup dosyası tamam da o son 2 html dosyasında bitiyo iş :D Ve ben orayı çözemedim bi türlü dediğin gibi o html dosyalarındaki değişiklikleride yaptım sonra *php ile yazılan kodları index php ye yazıp senin dediğinide index body tpl ye yazdım sonuç negatif :( Banks bide ben acidtech temasını kullanıyorum bi rkaç noktada kodlar örtüşmedi ama genede doğru yerlere koyduğumu düşündüm. Bilmiyorum belkide diğer sayfalarda sorun var ben tamamen istediği sayfalardaki değişimleri yaptım. Acaba değiştirdiğim dosyaları ek olarak göndersem 5-10 dk nı ayırıp bi kontrol edebilirmisin ? biliyorum biraz zahmetli ama :(
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Galatasaray 16.11.2005, 22:57

Arkadaşlar Dosyaların hepsini değiştirdim ama belkdie acidtech temasını kullandıgımdan olsa gerek bir şekilde çalışmıyor mod. Değiştirdiğim dosyaları ek olarak yollasam acaba bilen bir arkadaş 5-10 dk sını ayırıp değişiklikler doğrumu diye kontrol edebilirmi ? Kaç gündür bekliyorum mod u siteye ekliycem hala ekleyemedim.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti Curtis 16.11.2005, 23:00

Abicim orası bir garip sanırım o kodları bu arkadaş listesinin görüntülenmesini istediğin yere koyucan...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti Galatasaray 17.11.2005, 12:06

Banks yazdı:Abicim orası bir garip sanırım o kodları bu arkadaş listesinin görüntülenmesini istediğin yere koyucan...

Abi yaptım ama olmuyor diyorum ya belkide tema ile ilgili bi sorun osla gerek o yüzden sana diyorum değiştirdiğim dosyaları koysam bi göz atarmısın 5-10 dk alır. hepsi bitmiş yani sana kodları ekle demiyorum sadece ebnm eklediklerimi şöyle tepeden bi bakıver doğrumu yanlışmı. :(
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

Cvp: Kullanıcıya Özel Favori Üye Listesi

İleti Galatasaray 23.11.2005, 23:54

Arkadaşlar gözünüzü seveyim ya poff yardım edin, sırf hazırcılık olmasın diye inanın belki2-3 haftadır uğraşıyorum didiniyorum ama yapamıyorum. Dediği her değişikliği yapıyorum lakin olmuyor profil kısmında görünecek ayarlarını yapyıorum ve forum çalışırken profil kısmı açılmıyor. 2.0.18 kullanıyorum. Çalışmıyor diycem ama hiç sanmıyorum. Arkadaşlar ben ekte mod un dosyalarını ve phpbb dosyalarına gerkeen değişikliği yaptıgım dosyaları yolluyorum. Biri gözünü seveyim alıp 5-10 dk bi kontrol etsin. yanlışım eksiğim nedir söylesin sadece bakın dosyaları ben editledim.
Eklentiler
buddylist.rar
değiştirilmiş phpbb dosyaları
(51.4 KiB) 883 defa indirildi
737.zip
Mod'un aslı
(18.85 KiB) 864 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İstek Bölümü