Şehir alanını zorunlu yapmak

Arayıp da bulamadığınız eklentileri buraya sorabilirsiniz.

Şehir alanını zorunlu yapmak

İleti Sergeant Orion 18.05.2006, 21:09

Şehir açılır kutuda modunu kullananlar ve kullanmayan diğer arkadaşlar içinde soruyorum,şehir alanını 2 şehir açılır kutuda modu yüklenmeden veya yüklenerek nasıl zorunlu yaparız?
Hail to the doat, baby!
Kullanıcı avatarı
Sergeant Orion
Üye
Üye

Cvp: Şehir alanını zorunlu yapmak

ALEXIS
18.05.2006, 21:37

Üstteki kodlar ile birleştirebilir, ancak ayrı bir hata mesajı vermek için bu uygundur, tabi dil dosyasında değişiklik yapılmalı oda zaten bariz. $lang['Fields_empty'] yerine kendi hata mesajımızın kodunu yazmalıyız. Şehir alanı boş bırtakılamaz gibi..

Kod: Tümünü seç
[ AÇ ]

includes/usercp_register.php

[ BUL ]

else if ( $mode == 'register' )
   {
      if ( empty($username) || empty($new_password) || empty($password_confirm) || empty($email) )
      {
         $error = TRUE;
         $error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br />' : '' ) . $lang['Fields_empty'];
      }
   }

[ SONRASINA EKLE ]

if ( $mode == 'editprofile' || $mode == 'register')
   {
      if ( empty($location) )
      {
         $error = TRUE;
         $error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br />' : '' ) . $lang['Fields_empty']; // Zorunlu bölümleri doldurmalısınız  hatası
      }
   }
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti isteRAPnet 17.01.2007, 20:56

arkadaşlar öodu siteme uyguladım ama küçük gibi görünen büyük bir sorun var. şehir zorunlu hale getiriliyo ama şehir kutucununun zorunlu oldugunu gösteren * karakteri gözükmüyor. buda siteye üye olmada zorluk çıkaran bir cabadır. şehir kısmına nasıl yıldız koyarız. dil dosyasından * koydum ama Şehir : * şeklinde gözükmesi gerekirken benim uyguladığım Şehir *: buda profilde rahatsız bir görüntü oluşturuyo. Şehir : * buda :D bu problemi nasıl çözeriz
isteRAPnet
Üye
Üye

İleti Simuzer 17.01.2007, 22:23

Tema dosyasından değiştirebilirsin.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İstek Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir