Tema Yüklenmiyor

Temalar ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

Tema Yüklenmiyor

İleti Bir Dost 01.11.2006, 02:00

Arkadaşlar ben temayı ftp ile ana dizindeki templtes klasörüne attım ama yönetim panelinde çıkmıyor. Stil ekle diyorum, görünmüyor...
Bir Dost
Üye
Üye

Cvp: Tema Yüklenmiyor

İleti elvis 01.11.2006, 04:00

ALEXIS yazdı:4. Tema ve Modifikasyonların eklenmesi

a. Tema Nasıl Yüklenir

İndirdiğiniz sıkıştırılmış tema dosyayı açın. dizin <tema_adı>/ dizinini olduğu gibi dizin <phpbb_yolu>/templates/ dizininin içine kopyalayın
dizin <tema_adı>/ dizinin adını sakın değiştirmeyin, yoksa tema çalışmaz. Eğer tema adı subCanver ise, yol şu şekilde olacak
dizin <phpbb_yolu>/templates/subCanver/ . RAR ile sıkıştırılmış klasörler bazen iç içe iki dizin yaratabilir, buna da dikkat edin.

Şimdi phpbb'nin yönetim paneline gidin. Sol taraftaki menüden "Stil Yönetimi" altındaki "Ekle" bağına tıklayın. Orada yüklemediğiniz temaların yanındaki "Yükle" bağına tıklayarak temayı yükleyebilirsiniz.

Temayı hemen kullanmak istiyorsanız: "Genel Yönetim" altındaki "Ayarlar" kısmına girin. "Genel Site Ayarları" başlığı altında bulunan "Varsayılan stil" açılır kutusundaki değeri kurduğunuz tema yapın. İsterseniz "Kullanıcı stilini gözardı et" kutusunu da işaretleyebilirsiniz.

Kırmızıyla yazılan yere dikkat.
Yeni başlayanlar için hızlandırılmış phpBB kursu
Kullanıcı avatarı
elvis
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir