Tema tasarımı yaparken değişiklikler nasıl kontrol edebilir?

Temalar ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

Tema tasarımı yaparken değişiklikler nasıl kontrol edebilir?

butterflyT
04.02.2006, 02:52

Ben bugüne kadar Frontpage kullanarak site tasarladım. İster html olsun isterse asp sayfaları olusun sayfanızı Frontpage ile tasarlarken nasıl bir sayfa yaptığınızı görebiliyorsunuz. Tabloları içine koyduğunuz resimleri vs. önizleme ile hemen kontrol edebiliyorsunuz. Bir resmin yerini çok kolaylıkla kes yapıştırla değiştirebiliyorsunuz. Herneyse şimdi ben phpbb var olan bir temadan esinlenerek kendime has bir tema yapmak istiyorum ancak örneğin herhangi bir temanın index_body.tpl dosyasını Frontpage ile açtığım zaman sayfayı aşağıdaki gibi görüyorum. Ben bu sayfa tasarımını eskiden yaptığım gibi (html, asp) kolaylıkla yapamayacak mıyım? Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi sayfanın genel şablonunu kestiremiyorsunuz görünmesi gerken resimler de çıkmıyor. Bir yerde değişiklik yapsam bunun sayfanın görünümüne nasıl etki yapacağını da kestiremiyorum. Ancak değişikliği yapıp kaydetip sonra tarayıcı ile sayfayı kontrol etmem lazım. Her değişiklikte nasıl oldu diye sayfayı açmak çok zor ya. Bunu herhangi bir daha kolay tasarlamanın yolu yok mu? Çünkü asp yada html ile sayfa tasarlarken ne yaptığınızı görebiliyorsunuz.

Resim
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İleti Vinsanity 04.02.2006, 03:22

Bunun bir yöntemi olduğunu sanmıyorum. Ben hangi sayfada düzenleme yapıyorsam orayı browserda açıyorum, yaptığım her değişiklikten sonra yeniliyorum. Çokta zor olmuyor açıkçası.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Emexci 04.02.2006, 12:55

Ben Her Yapisimda Canli Önizleme Yapiyorum. örn: bi degisiklik yapinca dosyayi serverde test ediyorum. Hep Öyle Yaptim Daha Önemlisi NE Yapiyorum Biliyormusunuz Örn: SubSilver Klasörüne Templates/subSilver Klasörlerini atinca Serverde Gibi Görünüyor .
Kullanıcı avatarı
Emexci
Üye
Üye

İleti Program 04.02.2006, 13:01

bir kod ßir F5 :) hehe
imza dedigin nedir ki ?
Kullanıcı avatarı
Program
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar