[script istek]Mod kurarken kolaylık sağlama, aynı tpllerle 3 farkl.....

Temalar ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

[script istek]Mod kurarken kolaylık sağlama, aynı tpllerle 3 farkl.....

İleti MatrixNeo 13.05.2006, 19:44

mod kurarken kolaylık sağlamak için, mesela ben subSilver temasına 43 mnod kurdum. başka temaya geçcem ama çok zor. bende kendim subsilverı düzenliyorum. sonra bir temaya daha ihtiyacım oluyor. 3. temayıda yapıyorum. sonrada benim 10-15 mod kurmam gerekiyor. 3 temayıda düzenlememek için, aynı tpllerin farklı css lerle farklı temalar gibi nasıl gösterebiliriz.(burası öle galiba) çok gerekli bir kod. lütfen yardımm.... :shock:
ALEXIS: imza silindi
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti Zalim 13.05.2006, 20:05

bu cok zahmetli bir is bence premoded yapan arkadaslar bu ozelligi yapmali ayni wbb deki gibi modu bir kez ekliyecen ve istedigin kadar tema yukluyecen modlar hepsinde tikir tikir calisacak olay bu aslinda phpbbnin bu konuyu iyice dusunmesi lazim ve ayni wbb tarzi yeni bir surum cikarmali ki bizler icinde kolaylik olsun
Kullanıcı avatarı
Zalim
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 13.05.2006, 22:04

bende onun için istiyom zaten.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 28.05.2006, 10:50

bilen yokmu yaw :D :D lütfen bilen biri anlatsın. kendim denedim ama çalışmıyor.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 02.06.2006, 18:54

lütfen yaa. bu herkes için çok yararlı olacak. bilenler lütfen yazsın.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 08.06.2006, 14:47

kaç gündür morpheus temasını inceliyorum. çok denedim ama olmuyor. yapanlar yada bilenler lütfen yazsın yaa. çok gerekli. lütfen yardım.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti murtaza 08.06.2006, 15:01

Matrix neeooo

Ayni sorunu bende yasiyom
Mesela su an begendigim onlarca tema var.
Ama elimdeki 3 temada yüzlerce mod kurulu oldugu icin

Begendigim yeni temayi kuramiyorum.

Buna gercekten bi care bulmak lazim

Sevgiyle anacim
Ögretmenim canim benim , canim benim...
Seni ben pek cok , pek cok severim.
Sen bir anaaaa , sen bir baabaaaaaa
Kalani neyyydiii yaaa unuttum , bu siirin sözlerini ariyorum...
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 08.06.2006, 15:37

morpheusta çok denedim ama bir türlü olmadı. bilenlerrden yardım istiyorum. bu artık mod kurma olaylarını kolaylaştıracak. lütfen yardım..
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti purple 08.06.2006, 15:49

Matrix bir konuda aynı şey için 7 kere "lütfen yardım" demişsin. Biliyorlarda, senden saklıyorlarmış gibi davranıyorsun. Bilen varsa cevabı zaten yazıcaktır. Daha dikkatli olalım.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 08.06.2006, 16:52

ok purple.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti radalin 10.06.2006, 15:52

bir kere aynı tpl leri kullanan farklı css sistemi, phpbb için imkansız. Hatta sadece phpbb için değil template sistemi olan herhangi bir sistem için olanaksız. Çünkü asla iki temanın kod yapısı aynı olmaz. bu yöntem yalnızca subsilver imitasyonlarda çalışır. Ki onlar bile overall_header.tpl de farklılık gösteriyorlar. Bu yüzden ilk söylediğin imkansız bence.
(CA nın temalarında bu tarz sistemin çalışıyor olmasının sebebi yapıların tamamen aynı olması bu arada)

Bu olay aslında benimde çok işime geliyor ama herhangi bir yolu yok. Easymod bile template manispülasyonları için tam bir çözüm olamıyor çünkü tema yapıları farklı. Kodlamasından, çıktısına kadar.

Herhangi bir yolu var mı? Bütün modları tek tek o temalara da yüklemek dışında herhangi bir yolu yok bence.

Ama belki size CA nın yöntemini kullanabilirsiniz. yani subsilver klasörü altında birden fazla images klasörü yaratıp subsilver-images subteal-images gibi sonra tema seçimi sırasında da prefix ayarlarına ona göre yapabilirsiniz. Ki kodlar arasında kaybolma ihtimailinizin yüksek olduğu da bir gerçek.
Roy Simkes
Yet Another Parkyeri Developer
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 10.06.2006, 17:39

@radalim,
hem imkansız diyorsun hemde ca yapmış diyorsun. bi kere ca ile boy ölçüşemeyiz onu geçelim. ama imkansız değilmiş demekki. tema yapısı aynıysa oluyormuş. bende temamı kendim yapacam zaten. yapı aynı olacak, sadece css renk ve imageleri farklı olacak.

ama ben kendima göre bi çözüm buldum; sonuçta tema tplleri aynı olacağı için, modu birine kurarım, aynı tpl yi diğerlerine kopyalarım. sadece tema klasör adında sorun olur onuda mod kurarken dikkate alırım. başka çare olmadığı için böyle yapıyorum.

kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

İleti radalin 10.06.2006, 23:56

Sanırım temaya bakış açımız farklı. Ben sadece renkleri değiştirdiğim zaman kullanıcıya farklı bir tema sunduğumu düşünmüyorum.

Önceki mesajımda da dediğim gibi tema yapılarının tamamen aynı olması lazım bu bahsettiğinizi yapabilmek için. Bu sayede herhangi bir sorun ile karşılaşmazsın ancak.

CA nın yapmış olduğu da farklı tema yapmak değildi zaten. Aynı temayı farklı renk paletlerinde sunmaktı. Adam aşmış olduğu içinde sadece tek bir tema dosyası ile 10 tane renk paleti sunabiliyordu. Yani tam olarak sizin istediğiniz şey değil ya da benim anladığım şey değil.

Bence CA nın temalarındaki yapıyı biraz araştır. Böylece copy paste yapmak zorunda kalmayabilirsin. Galiba onun yaptığı theme_info.cfg dosyasına bazı eklemeler yapmak. Şu anda herhangi bir CA temasına ulaşamadığım için teorik konuşuyorum. themen_info dosyası css nin falan bulunduğu yeri ve phpbb nin temayı tanımak için alacağı path i falan belirliyor. Oraya eklenmiş olan tema_yeşil.css tema_mavi.css gibi bir şeyler olmalı. Bu sayede tema_yeşil seçildiğinde tema_yeşil.css dosyası çağırılıyor olmalı.
Roy Simkes
Yet Another Parkyeri Developer
Kullanıcı avatarı
radalin
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 11.06.2006, 21:08

benimde istediğim zaten ca nın yaptığıydı. bakış açımız farklıymış gerçekten. neyse sorun değil. ca temalarından kopya alacaz. herkse kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir