Forumu için Spyware ile Uğraşan var mı?

PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.

Forumu için Spyware ile Uğraşan var mı?

İleti webci 15.08.2006, 04:46

Canver.net'te böyle bir konu yasak denmediği için yazıyorum.Yasak olmadığı için kilitleneceğini ve silineceğini de sanmıyorum.
Eskiden dialer'la falan uğraşırlardı Türk'ler.Sonraları acaba spyware olaylarına girenler var mıdır?
Ben neredeyse hiçbir Türk sitesinde rastlamıyorum.
Fakat şöyle bir spyware de istiyorum:
Mesela bir ziyaretçi forumun belli bölümlerine girdiğinde izinsiz olarak ie ana sayfası bizim sitemizle değiştirilecek.Ama kullanıcı bunu ie ayarlarından da değiştiremeyecek.Böyle birşey yapılabilir mi?
Ayrıca kullanıcının ie tarayıcısını otomatik bizim sitemize yönlendiren bir takım değişiklikleri de kolayca nasıl yapabiliriz?
webci
Üye
Üye

ALEXIS
15.08.2006, 05:28

Oturup tek tek binlerce maddelik yasak listesi mi oluşturalım? İşte ihlal ettiğin maddeler vb.

konu aşağıdaki maddeye giriyor:

C. Mesaj/Konu Gönderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

4. ........ Hack, crack, warez gibi illegal konularından bahsetmek, forum nasıl hacklenir gibi sorular/cevaplar kesinlikle yasaktır.

Forum açıklaması nelerin içerik olabileceğini açıkça söylüyor.

Internet Teknolojileri
PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti webci 15.08.2006, 05:36

Yalnız benim burada bahsettiğim hack,pc'yi ele geçirmek,şifre çalmak değil,trojan bulaştırmak forum hack'lemek vb. değildi.Sadece illegal yoldan hit sağlamaktı o kadar.
Aslında asıl sormak istediğim neden bu tür konuları hep yabancıların yaptığıydı.Neden hiç Türkiye'de yapılmıyor?
webci
Üye
Üye

ALEXIS
15.08.2006, 08:07

Sana bir ip ucu verip kilitliyorum, yapılmayan bir şey değil. Yapılsa dahi paylaşılacak bir şey değil. Eline oyuncak alan çocukların sitelere ddos yaptığı bir zamanda, çocukların eline yeni oyuncak verilmez.

ie => activeX

-kilitli-
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti sabri ünal 15.08.2006, 10:40

böyle bir şeyi gördüğüm ve böyle bir şeyi kullandığını haber aldığım kişilerin ve forumların ne bu sitede ne de türkiyedeki her hangi bir türkçe sitede destek bulması imkansızdır...

benim son sözüm bu...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Internet Teknolojileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir