ANKET : Blog'mu Php Forum'mu ?

PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.

Sizce Blog'mu Forum'mu ?

Oylama bitti: 05.12.2006, 23:17

Forum ( moderatör olcam admin olcam derdine son vermek istemiyorum :) )
4
66%
Blog ( Eğlenceli bi konu çıkarsa anında bir topikte defalarca yazışcam ve dahası :) )
2
33%

Toplam oy : 6

ANKET : Blog'mu Php Forum'mu ?

İleti BaRCeLoNa 27.08.2006, 23:17

Günümüzde çok çok yaygınlaşan blog lar ilerleyen günlerde forumların yerini alacağa hatta forumları internetten sileceğe benziyor ... Yurtdışında hayli yaygın olan Blog sayfalarına yoğun ilgi var ve bu yoğun ilgiden dolayı Blog sayfalarının yoğunluğuda her geçen gün artıyor ... Ben yaklaşık 4 ay önce bir Forum açmaya karar vermiştim , tv de Sky türk te izlediğim bi teknoloji proglarmında blog sayfaların tanıtımını ve blog larda neler olduğunu gördüm programı izlediğimde bitirmek üzere olduğum Forum la ilgili kafamda hiçbirşey kalmamıştı 4 aydır forum için uğraşıyorum ve bu 4 aylık emeğimi bi anda silip Blog sayfa yapmaya karar verdim ...

Blog Nedir ? Blog Sayfalarında Neler Olur ? Bunları bilmeyen ve öğrenmek isteyen varsa Google a bunları yazsın ve aratsın benim için Blog 2 gün önce Başladı ve Şimdi 4 Ayı var ...

Amacım phpbb yi kötülemek karalamak değildir alternatiflere yöneltmektir .. Sonucta Blog sayfaların % 80 ide Phpbb dir zaten ...

Türkiyede bulunan forum sayfalarının 50 de 1 i kadar Blog sayfası var Dışarda ise Forumların olduğu kadar Blog var ve 2000 yılında böyle bir sistem geliştirilmesine rağmen Türkiyede ise ilk Blog sayfası 2003 de yapıldı ve Yoğun ilgi gördü For Example tüm üniversitelilerin bildiği bi arkadaşlık sitesi .....

Hadi Kolay gelsin ...

ve bir Anket :)

Sizce Blog'mu Forum'mu ?
barcelona tema v 1.0 %40 [ l l l l l l l l l ]
http://www.forumuni.com
Kullanıcı avatarı
BaRCeLoNa
Üye
Üye

İleti showtime_0 27.08.2006, 23:52

blogların daha çok şahsi yönü ağır basıyor. forumlar ise topluluk söz konusu bu nedenle forum derim.
Kullanıcı avatarı
showtime_0
Üye
Üye

ALEXIS
28.08.2006, 00:13

kalın yazmayın, yanlış yere konu açmayın !
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti purple 28.08.2006, 00:39

Blog forumun bir alternatifi değildir. Lütfen önce siz araştırıp konu hatta anket açın. Forum ile blog ayrı ayrı şeylerdir. Forum bir fikirler topluluğu tartışma alanıdır. Blog ise her ne kadar her konuda blog olabiliyorsa olsun kişinin kendini ifade ettiği bir alandır. Forumda herkes konu açabilir ve cevap yazabilir. Blog da ise konulara açan daima site sahibi ve belki seçtiği birkaç arkadaşıdır. Yoruma kapalı blog olabilir. Tamamiyle farklı tema sistemleri daha doğrusu görsellikleri vardır. Ayrıca blog yeni gelişiyor tr de demişsin. Türkiyede forum yokken blog vardır. Bkz. Bildirgec (aftermath), hafif(chatkapi). Bunlar yaklaşık 7 senedir yayın yapıolar sanırım. Her neyse amacım düşünceni karalamak değil. Güzel güzel yazmışsınız, saygı duyarım ama senelerdir bu piyasanın içinde olan birisi olarak bunları söylemek istedim. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

İleti sabri ünal 28.08.2006, 09:49

düşünce -> farklı
anlayış -> farklı
kültür -> farklı

tartışılacak bir konu değil, benim forumum belli...

eğer www.canver.net sitesi açılmıyorsa kendi sitem açılmamasından daha çok canım sıkılıyor...

www.netlarus.com/yakusha bu da blogum... farklı alanlar farklı hizmetler...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Internet Teknolojileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir