Google Site Ekleme

PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.

Google Site Ekleme

İleti MillStory 15.01.2006, 19:04

Ben sitemi şu anda forum olarak kurdum ama 5 6 ay sonra portal tarzında içi bilgi dolu bir müzik sitesi açacağım ve forumu subdomaine aktaracağım.
Şimdi sitemi google eklersem ileride portalı açtığımda sorun olur mu ?Çünkü google şimdi forum sayfasını indexliyecek.
Yoksa google eklemek için portalın bitmesini mi beklemeliyim ?
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

Cvp: Google Site Ekleme

İleti exados 15.01.2006, 19:06

forum ,index.php

portal,portal.php

yani reklami nereye koyarsan orasi indexlenir o yuzden bunun pek bir onemi yok bence
Kullanıcı avatarı
exados
Üye
Üye

İleti yigini 15.01.2006, 19:12

reklamdan kasıt ne. eğer adsense reklamlarından bahsediyorsanız adsense botu " media partners" ayrı o içerikle bağlantılı reklam yayınlayabilmek için kontrol eder. Forumu taşıdığında google ın sitene verdiği öneme bağlı olarak forumunun yeni adreslerine bağlı sayfaları indexlemesi belirli bir zaman alır.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti MillStory 15.01.2006, 22:32

Ben reklamdan bahsetmedim.Benim söylemek istediğim şuydu şimdi ben eski canveri kurdum siteme, 6 ay sonra da sitemi açacağım.Yani şimdiki sitem tamamen değişecek o zaman google belli bir süre içinde yeni içeriğimi indexliyecek deilmi yigini doğru anladım herhalde.
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

İleti yigini 15.01.2006, 22:33

evet ama buna etkili çok şey var google sitene verdiği önem kadar indexler.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti MillStory 15.01.2006, 23:09

Yeni açılmış bir siteye google doğal olarak çok fazla önem vermeyecektir.Üst sıralara çıkmakta zaman alacaktır mutlaka.
Peki diyelim ki sitem kendi konusunda google'da ilk 5 sonuç içinde görünmeye başladı daha sonra benim içeriği yani aslında içerik aynı konu üzerine olacak ama sayfa tamamen değişecek bu beni google'da gerilere götürür mü ?
Birde sitemi henüz google eklemediğim için yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum.Google'da üst sıralara çıkmak için yapmam gerekenleri söyleyebilirmisin ?
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

İleti yigini 15.01.2006, 23:22

Siteni google a eklemen çoğu zaman birşeyleri hızlandırmaz. İlk beşte çıkarken dizin değiştirirsen bot her uğradığında yeni dizinden indexlemeye başlar eski sayfalarda düşmeye başlar doğal olarak. Yani çok büyü kayıp yaşamazsın. İndexlenmek için önemli olan en büyük etken geri linkler ve bağlı olarak pagerank. Eğer forumu siten.com/forum dan siten.com/pano gibi taşıyacaksan eski dizini silmezsin .htaccess kullanarak tüm indexlenmiş url leri yeni dizindeki foruma yönlendirebilirsin. Ama forum şu an siten.com root dizinde kurulu ise ve forumu siten.com/foruma taşıyacaksan, rootuda yalnızca ana sayfan için kullanacaksan burada .htaccess işe yaramaz.
Google d üst sıralara çıkmanın en çabuk yolu yüksek prli sitelerden lin alabilmek. Spam içerik bulundurmamak, copy/paste içerikten uzak durmak ve forumunu arama motoru dostu (SEO) hale getirmek.
Yalnızca bunu üzerine siteler kurulmuş ve forumla açılmışken burada yazılan birkaç satırın pek önemi yok benze ama temeller bunlar.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti MillStory 15.01.2006, 23:35

O zaman özetleyecek olursak doğru keywords seçimi yapacağım.Pagerank değeri iyi olan sitelerde linkim olacak forumum eski canver arama motoru dostu mu değil mi bilmiyorum değilse de o hale getirmek için ne yapmalıyım.
Galiba pagerank değeri çok yüksek sitelerde verilen linkler google için bir önem taşımıyor.
Yani pagerank değeri 4 yada 5 olan bir site 2 olan bir siteden daha iyi duydum doğru mu bu ?
Bunun üzerine açılan bir iki site inceliyorum ama kurduğum site eski canver olunca mutlaka sizinde önerilerinizi almak istedim.
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

İleti yigini 16.01.2006, 00:13

iyilik derken google göre iyi olan pr5 olan çünkü eğer bir site başka sitelerden link almışsa iyi sitedir aldığı linkin kalitesine ve kaynağına bağlı tabi. Bu site arama motoru dostudur alexis çok sever ve çalışır bu konuda. url lere bakarsan anlarsın :) adres satırında bulunan phpBB kelimesi herzaman içerikte bulunan phpBB kelimesinde değerlidir. Üyelikli sistemlerde kullanıcı siteyi rahat dolaşsın diye session atanır. Adres satırınd görmüşsündür sid diye. Bu google için dezavantajdır. seo forumlarını takip edebilirsin çok fikir çok daha fazlasını bulabilirsin.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti cnt 16.01.2006, 00:39

ayrıca sitenin günlük ziyaretçi sayısıda önemlidir. google'ın bu bilgileri alexa gibi kaynaklardan alıp, yüksek ziyaretçili siteleri daha sık ziyaret ettiği söyleniyor.
cnt
Üye
Üye

Internet Teknolojileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir