Domain ile ilgili bir soru

PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.

Domain ile ilgili bir soru

İleti MillStory 31.03.2006, 02:17

Arkadaşlar benim domainlerim onlinenic'te kayıtlı ama ben bunları Türkiye'deki bir firma üzerinden aldım.
Bugün farkettim ki onlinenic'le çalışan başka bir firmanın domain panelinden domainlerimi kontrol edebiliyorum ki bu panel direk onlinenic'e bağlanıyor.
Benim sormak istediğim şu olduda domainleri aldığım firma kapandı yada battı ve adamlara ulaşamıyorum bu durumda domainlerimi kontrol edebileceğim bir sayfaya onlinenic üzerinden ulaşabilirmiyim ?
Sitesinde aradım ama domain kontrol paneli bulamadım.Bu hususta ne yapabilirim ?
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

İleti emrag 31.03.2006, 02:49

benzer bir sorun benimde başıma gelmişti. domainimin süresinin dolmasına 2 hafta vardı ben domaini aldığım türk firmasına domaini adıma yeinden kaydettirmek için bir türlü ulaşamıyordum. sonunda domainin kayıtlı olduğu yabancı firmaya mail attım ve kredi kartı ile domainimin süresini uzattırdım. bana kendi sitelerine bağlı yeni bir panel adresi verdiler.

bence onlineic'e bir mail at ve durumdan bahset. eminim sana domaini kontrol edebilmen için bir panel adresi yollayacaklardır ;)
emrag
Üye
Üye

İleti Evocel 31.03.2006, 02:54

bunu yapmanıza hiiiiç gerek yok.
domaininizi baska 1 firmaya transfer edin.
mailinize isterseniz durdurabiliriz diye 1 mail gelecek es gecin
en geç 1 haftaya transfer tamamlanıp domaininiz yeni firmanızın kontrol panelinde olacaktır.
Evocel
Üye
Üye

İleti emrag 31.03.2006, 15:20

domain transferi için belli bir süre önceden başvuru yapman gerekiyor. benim domainim bitiş süresi az kaldığı için transfer edilemiyordu ;)
emrag
Üye
Üye

İleti MillStory 31.03.2006, 18:00

Evocel dediğin doğru ama ben şu an çalıştığım firmadan transfer etmek istemiyorum ki ben en kötü ihtimalde direk domainimi register edilen yerden kontrol etmek istiyorum.
emrag dediğini yapacağım.
Benim başıma bu konuyla ilgili herhangi bir şey gelmedi ama ben şimdiden önlem almak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
MillStory
Üye
Üye

Internet Teknolojileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir