google nie gelmiyo

PHP, MySQL, HTML, CSS, SEO vb. ile ilgili genel konular.

google nie gelmiyo

İleti freeemre 03.06.2006, 16:55

aradaşlar forumu kuralı bir ay oldu ama google bi kere ziyaret etti, burda verilen herşeyi yaptım google nın sevmediği session _id olayı olsun meta tag olayları olsun hepsini yaptım ama google ziyareti hala 1 olarak görünüyo hatta ayrıca google gelsin gezsin die kod vermişlerdi yine burda onu das ekledim onu ekleyenlerin yorumu google benden fazla gezer oldu siteyi şeklinde olmuştu ama benim siteme dediğim gibi 1 kere geldi ,bunun normali nedir 2 günde bir felan mı dır öyleyse sorun neden kaynaklanabilir
Kullanıcı avatarı
freeemre
Üye
Üye

ALEXIS
03.06.2006, 17:11

PR2 diyor, link değişimi de yap biraz...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti purple 03.06.2006, 18:29

Eğer çok fazla kod eklediyseniz bu konuda (google'ın siteyi indexlemesi) mevcut olan session düzenini bozmuş olabilirsiniz. Verilen tüm herşeyi eklemek yerine, doğru olanları, doğru şekilde eklemeye özen gösterin. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

İleti donanimmerkezi 03.06.2006, 18:33

Google Ziyareti :1 yazan kısım eski sürümlerde çalışmıyor. Konu ile ilgili bir kod değişikliği var. Google da ufak bi arama ile bulunabilir.
donanimmerkezi
Üye
Üye

İleti freeemre 03.06.2006, 22:43

ALEXIS yazdı:PR2 diyor, link değişimi de yap biraz...

biraz açarsan sevinirim alexis anlayamadım tam olarak link değişimi ???? :verymad: :(
Kullanıcı avatarı
freeemre
Üye
Üye

İleti purple 03.06.2006, 23:22

Yani backlink'lerinizi arttırmanız lazım. Başka siteler ile link değişimi yapın. Ps'si yüksek sitelere linkinizi koydurtmanız lazım ki google onlardan size de atlasın gibi. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
purple
Üye
Üye

Cvp: google nie gelmiyo

İleti freeemre 05.06.2006, 07:58

arkadaşlar lazım olan olur belki

Phpbb2 plus versiyonunu ilk defa kuran arkadaşların her zaman sordukları sorulardan biride google ziyaretçi sayacı (google visit counter) neden hep 1 sayısında durmakta ve artmamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise plus versiyonuna bu mod yerleştirildiği zaman google bazı ip aralıklarına sahipti ve bu ip aralıklarından gelen her ziyaretçi google bot'u olarak görülüyordu fakat sonradan google ip bilgilerini ve ip aralğın değiştirince bu modül çalıışmaz hale geldi ve nedendir bilinmez phpbb2 plus yetkilileri bu güncellemeleri hala yapmadılar. İşte aşağıda anlatılan çözüm google ziyaretçi sayaç modülünü ip den bağımsız ve eskisinden çok daha karalı çalışır hale getiriyor. Artık sizde bu değişikliği yaparak google botlarının sitenizi kaç kere ziyaret ettiğini öğrenebileceksiniz.

includes/page_header.php

bul;

//
// Dr DLP's Google Visit Counter MOD
//
$google_visit_counter = $board_config['google_visit_counter'];

$tmp_list = explode(".", $REMOTE_ADDR);
if (($tmp_list[0] == "64" && $tmp_list[1] == "68" && $tmp_list[2] == "82") || ($tmp_list[0] == "216" && $tmp_list[1] == "239" && $tmp_list[2] == "46"))
{
$sql = "UPDATE " . CONFIG_TABLE . "
SET config_value = '" . ($google_visit_counter + 1) . "'
WHERE config_name = 'google_visit_counter'";
if( !($result = $db->sql_query($sql)) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not update google counter information', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}

$google_visit_counter++;

}

bununla değiştir;

Kod://
// Dr DLP's Google Visit Counter MOD^M
//
$google_visit_counter = $board_config['google_visit_counter'];

$tmp_list = explode(".", $_SERVER['$REMOTE_ADDR']);

if ( (strstr($HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'] ,'googlebot' )) ||
(strstr($HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'], 'Googlebot')) ||
(strstr($HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'], 'Mediapartners-Google'))
)

{
$sql = "UPDATE " . CONFIG_TABLE . "
SET config_value = '" . ($google_visit_counter + 1) . "'
WHERE config_name = 'google_visit_counter'";
if( !($result = $db->sql_query($sql)) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not update google counter information', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}
$google_visit_counter++;
$board_config['google_visit_counter'] = $board_config['google_visit_counter'] +1;
}

alıntıdır arkadalar umarım işinize yarar....
Kullanıcı avatarı
freeemre
Üye
Üye

İleti BaRCeLoNa 05.10.2006, 01:30

ben bu modu ( google visit counter 1.0 ) kurdum benim sitem plus değil ama senin yukarıda verdiiğin kod değişilkliğini yaptıktan sonra Sitede artık google ziyareti görünmüyor ...
barcelona tema v 1.0 %40 [ l l l l l l l l l ]
http://www.forumuni.com
Kullanıcı avatarı
BaRCeLoNa
Üye
Üye

İleti moonlight 05.10.2006, 15:33

freeemre yazdı:aradaşlar forumu kuralı bir ay oldu ama google bi kere ziyaret etti, burda verilen herşeyi yaptım google nın sevmediği session _id olayı olsun meta tag olayları olsun hepsini yaptım ama google ziyareti hala 1 olarak görünüyo hatta ayrıca google gelsin gezsin die kod vermişlerdi yine burda onu das ekledim onu ekleyenlerin yorumu google benden fazla gezer oldu siteyi şeklinde olmuştu ama benim siteme dediğim gibi 1 kere geldi ,bunun normali nedir 2 günde bir felan mı dır öyleyse sorun neden kaynaklanabilir

Link degişimi önemli. Yanınada biraz seo yapsan iyi olacak..
Kullanıcı avatarı
moonlight
Üye
Üye

İleti Napster 05.10.2006, 18:24

Konuya baktım ve sitene direk girdim. Çevrimiçi listesinde "Google" ı gördüm. İlginç

Resim
Napster
Kullanıcı avatarı
Napster
Üye
Üye

İleti akşamsabah 05.10.2006, 19:48

google artık forumları da okuyor sanırım :D
akşamsabah
Üye
Üye

Internet Teknolojileri