Yetkileri Ana Sayfada Görme ve Rütbelere Haklar Verme

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Yetkileri Ana Sayfada Görme ve Rütbelere Haklar Verme

İleti CheTe 23.09.2006, 15:01

Ben bedava forum kullanıyorum.Forum Türkçeleştirilmiştir.Bu sitedede olduğu gibi en alt tarafa yetkiler koymak istiyorum.Mesela sitemde şu an sadece en aşağıda [Yönetici] ve [Moderatör] yazıları var.Benim onların yanına SMod, Yeni Üye, Üye gibi diğer yetkileri nerden yazabilirim??? Sadece [Yönetici] ve [Moderatör] yazılarının renklerini değiştirmesini biliyorum.Sizler sayesinde yeni ekleyeceğim rütbelerin rengini nasıl değiştireceğimi anlatırsanız da sevinirim.

Ayrıca bir sorum daha var:

Gruplar ve Hakları:
Standardgruppe für gesperrte User (Banlenmiş Kulanıcılar)
Bu gruptaki üyeler Foruma giremez, okuyamaz, forumdaki hiç bir hakkı kulanamayan kulanıcılardır.

Standardgruppe für User (Yeni Kullanıcılar)
Bu gruptaki üyeler, forumu girebilir, forumu okuyabilir, bazı bölümler dışında foruma mesaj yazabilir, yeni konu acabilirler.
Yeni Kullanıcılar, Oyuncular arası tartışmalar bölümü, Savaşlar bölümü, Diplomasi bölümü, Geyik sofrası, RP Odası ve Öneriler bölümüne mesaj yazamaz, yeni konu açamazlar.
Yeni kulanıcılar, İttifak Tanıtımları bölümüne yeni konu açamazlar, sadece mesaj atabilirler. Geriye kalan tüm bölümleri kulanabilirler.

Kullanıcı (Forumda 14 günlük üyeler otomatik olarak bu gruba eklenir.)
Bu grup üyeleri; forumdaki Özel bölümler ve Yenilikler bölümü dışında kalan tüm bölümlere mesaj atabilir, yeni konu açabilirler.

Kidemli Kulanıcı(Forumda 180 günlük üyeler otomatik olarak bu gruba eklenir.)
Bu grup üyeleri; kullanıcı grup hakları ve bu grubun haklarını aynı anda kullanabilirler.
Bu grup üyeleri imzalarında resim kullanabilir, yazmış oldukları mesajları istedikleri zaman editliyebilirler, ayrıca bu grup üyeleri kullanıcı grup üyelerinin avatar pixelinden daha büyük avatar kullanabilirler.

Ayrıcalıklı Kulanıcı (Forumda 365 günlük üyeler otomotik olarak bu gruba eklenir.)
Bu grup üyeleri; Kulanıcı, Kidemli kulanıcı ve bu grubun haklarını aynı anda kulanabilir.
Bu grup üyeleri kendileri için acılmış özel alanı görebilir, mesaj atabilir, yeni konu açabilirler. Bu grubun üyeleri, kidemli kulanıcıların avatar pixelinden daha büyük avatar kulabilirler.

Sitemdeki rütbe haklarını böle yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim???Şimdiden teşekkürler...
CheTe
Üye
Üye

İleti mazlum 23.09.2006, 16:58

ücretsiz forumlarda ftp desteği yoktur. o yüzden dosyalarda değişiklik yapamazsın. eXtreme Styles modu ücretsiz forumunda kurulu olarak gelseydi yapabilirdin ama o modun kurulu oldugunu sanmıyorum... sana tavsiyem kayyo.com dan alan al oraya forumu kur..

ayrıntılı bilgi: http://canver.net/kayyoya-phpbb-kurulum ... ight=kayyo
mazlum
Üye
Üye

Cvp: Yetkileri Ana Sayfada Görme ve Rütbelere Haklar Verme

İleti CheTe 25.09.2006, 13:31

extreme styles ne demek bilmiyorum ama yönetim paneline girince stile girince en üstte "extreme styles mod" yazıyor.extreme dediğiniz o mu acaba???
CheTe
Üye
Üye

İleti mazlum 25.09.2006, 18:33

extreme styles varsa halledebilirsin belki. index_body.tpl ve index.php yi editlemen lazım. canverde bununla ilgili konular var araştır bulursun...
mazlum
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir