phpbb2 kurulumunda yardım lutfen???

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

phpbb2 kurulumunda yardım lutfen???

İleti TeknoTc 09.10.2006, 20:01

Bunu anlatırken php ve mysql destekli bir server 'ınız olduğunu ve çalıştırılmış olduğunu varsayıyorum.

Gereken dosyaları indirin (phpBB 2.0.x, Türkçe Dil Paketi, Subsilver 'ın Türkçe Buton Seti, vb.) phpBB 'yi ve server 'ınızın kök (root) dizin varsaydığı dizine açın (Apache ve phpTriad için htdocs/, IIS için wwwroot/, Foxserv için www/ ). Yükleme ve BeniOku dosyalarını okumanızı tavsiye ederim.

Sıkıştırılmış dosyayı açtığınızda dosya muhtemelen phpbb2.0.x gibi bir dizine açılacaktır. O dizinin içindeki phpBB2 adlı dizini kullanacağız. phpBB2 dizinini phpbb2.0.x dizininin içinden alıp serverınızın kök dizinine atın. (Siteniz direkt forum olarak açılacaksa phpBB2 dizinin içindeki tüm dosyaları server'ınızın kök dizinine atın) Sonra "Türkçe Dil Paketi" içinden çıkan "lang_turkish" klasörünü phpBB2/language/ dizini altına kopyalayın (lang_english/ dizininin yanına).

Kısa Bir Not: Orjinal lang_turkish dosyalarında birçok kelime ve harf hataları vardır. İkinci bir sürüm ALEXIS tarafından hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

Tüm bunları yaptıktan sonra sonra config.php nin sunucunuzda olduğundan emin olunuz...

ÖNEMLİ: phpBB için kullancağınız SQL tablosunun phpBB kurulumdan önce açılması gerekiyor.

Sonra " http://localhost/phpBB2/install/install.php "
(Herhalde phpBB2/ diye kurarsınız, genelde böyle oluyor.) adresine gidiniz. Çıkan install sayfasında bazı bölümler zaten doludur. Sayfadaki diğer yerler şu şekilde olacak:

########################

Database Configuration

Server: localhost
Database Name: Bunun için phpMyAdmin ile bir tablo oluşturacağız.
Database Username: MySQL 'i kurarken girdiğiniz kullanıcı adı.
Database Password: MySQL 'i kurarken girdiğiniz şifre.
Prefix for tables in database: phpbb_
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

buraya kadar herseyı yapıyorum 'next' dıyorum ama sayfa gelmıyo yardım edermısınız...
www.teknotc.com
Kullanıcı avatarı
TeknoTc
Üye
Üye

İleti Simuzer 09.10.2006, 20:39

Dosyalarda biz bozukluk olmadığına eminsiniz değil mi? eğer böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ilgili dosyayı tekrar indirin...
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

Cvp: phpbb2 kurulumunda yardım lutfen???

İleti TeknoTc 09.10.2006, 21:36

ftp'den dosyalarıı sılsem yenden yuklesem bı faydası olurmuu?burdan download edıp..
www.teknotc.com
Kullanıcı avatarı
TeknoTc
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir