Toplu ve Aktivasyon maili

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Toplu ve Aktivasyon maili

İleti pobol_53 17.01.2007, 02:20

Arkadaşlar biliyiorum ne sorunlu üye diye düşünüyorsunuz ama napiyim :):):) sorunlar hep beni buluyor.:):)

Bu seferki sorunum da topku mail ve aktivason mail hakkında. Sitemde ki üyelre toplu mail atamıyorum sitemde yaklaşık 900 küsür üyem var. İkinci olrakta siteme yeni üye olanların aktivasyon mailleri bna ulaşmıyor.. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim.

Sevgilerimle..
pobol_53
Üye
Üye

İleti Pluton 17.01.2007, 22:21

Dosyalarda değişiklik yaptınız mı hiç? Eğer yapmadıysanız sorun olduguna ihtimal vermiyorsanız host şirketiniz ile görüşün mail serverlarında hata olabilir
No CommEnT
Pluton
Üye
Üye

Cvp: Toplu ve Aktivasyon maili

İleti aersina 25.01.2007, 02:20

daha hiçbir phpbb versiyonunda sağlıklı olarak toplu mail olayına rastlamadım. stmp i kapat öyle bi dene. veya gruplara ayır üyelerini ben öyle yaptım sağlam gidiyor o zaman.
aersina
Üye
Üye

İleti CrazYAngeR 25.01.2007, 23:30

Yooo bende gayet sağlıklı 10753 üyeye toplu mail atıyorum en geç 10 dakikada gidiyor hepsine. ARkadasım sorun varsa includes dosyası içinde emailer.php dosyası var onu bi yedekle başka bi emailer.php dosyası at öyle dene. Eğer böylede çözülmezse. Host firmanla görüş. Bunu 2 sebebi olabilir.

1- Çıkan kurallara göre toplu meail göndermeleri spam sebeplri ile iptal edildi. Tabi bu bazı serverlar için geçerli.

2- Host firmanın email ile ilgili problemleri vardır.
Kullanıcı avatarı
CrazYAngeR
Üye
Üye

İleti mazlum 26.01.2007, 00:35

Bende e-posta göndeririyorum gönderildi diyor ama gitmiyor. Tek kişiyle bile göndersem gitmiyor host firmama mail attım adamlar bana

"Suncularımız üzerinde RBL sunucuları listesi tutulmaktadır. Bu liste üzerinde ip adresi spam listesinde ise
gönderilen ip üzerinden mail alımı alınmayıp karşı posta adresine ayrıntı gönderilmektedir." dediler. Ne demek bu yaw bu ikinci sunucum ikisinde de olmadı.. Eğer spam olarak algılıyorsa CrazYHearT arkadaşım bana host firmanın internet adresini gönderebilirmisin güzelse bende oradan alayım.. Bıktım artık e-posta problemlerinden..(Buraya yazman reklam olarak algılanır o yüzden p.m den atarsan daha iyi olur.)

Hepinize teşekkürler
mazlum
Üye
Üye

İleti aersina 26.01.2007, 05:27

CrazYHearT yazdı:Yooo bende gayet sağlıklı 10753 üyeye toplu mail atıyorum en geç 10 dakikada gidiyor hepsine. ARkadasım sorun varsa includes dosyası içinde emailer.php dosyası var onu bi yedekle başka bi emailer.php dosyası at öyle dene. Eğer böylede çözülmezse. Host firmanla görüş. Bunu 2 sebebi olabilir.

1- Çıkan kurallara göre toplu meail göndermeleri spam sebeplri ile iptal edildi. Tabi bu bazı serverlar için geçerli.

2- Host firmanın email ile ilgili problemleri vardır.

yanlış anlamadıysam panelden üyelere mail yolla dediğinde tüm kullanıcılar seçeneğinden hepsine gidiyor. süper o zaman 1 yıldır boşa kürek çekiyorum :)
ilk başlarda üye sayısı 200 300 lerdeyken bendede sorun yoktu ama sonrasında
Genel Hata
Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

bunun önüne geçemedim. emailer.php yi burada yayınlasam yardımcı olabilirmisin?

sürümüm phpBB2 Plus 1.53 2.0.22
aersina
Üye
Üye

İleti CrazYAngeR 26.01.2007, 15:45

Bana göndermene gerek yok firek ftp ye at. Ayrıca ben plustan anlamam kullanma ehliyetim yok :D
Kullanıcı avatarı
CrazYAngeR
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir