Tüm üyeleri bir gruba nasıl sokarız ?

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Tüm üyeleri bir gruba nasıl sokarız ?

İleti fgsonline 19.03.2007, 21:16

bunun içim sql sorgusu hazırlamaya çalıştım fakat her user için ayrı group id filan oluşturmak gerekiyor sanırım yani beceremedim
aslında istediğim şey şu bir bölüm kullanıcı herşeyi görebilecek yeni üye olanlar bazı bölümleri göremeyecekler şuanda 500 600 üye var hepsini tek tek elle yazamayacağım için bunun kolay bir yöntemi yada modu varmı diye sormak istiyorum umarım anlatabilmişimdir ..

ha birde ’’’’ işaretleri çıkmıyor bunu nasıl düzeltebiliriz
fgsonline
Üye
Üye

Cvp: Tüm üyeleri bir gruba nasıl sokarız ?

butterflyT
20.03.2007, 01:37

[syntax="php"]$auto_group_id = 5;

$sql = "INSERT INTO " . USER_GROUP_TABLE . " (user_id, group_id, user_pending)
VALUES ($user_id, $auto_group_id, 0)";
if( !($result = $db->sql_query($sql)) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert data into user_group table', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}[/syntax]

Şu yapı işini görebilir. Bunu bir döngü içinde kullanırsan sırayla kullanıcıları o gruba ekleyebilir. Amma kullanıcı ID'leri peşi sıralı olmalı. 2,3,4,5 gibi. Ama malum bu forumlarda mümkün değil. Bir kullanıcıyı almak istersin diğerini istemezsin ya da arada boş ID'ler olabilir. Dolayısıyla böyle bir MOD pratikte kullanılamaz. O yüzden de bugüne kadar yazan olmamış.

Onun yerine şu MOD'u kullan
Auto Group
http://www.phpbbhacks.com/download/2203

Belli sayıda mesaj atan kullanıcıları istediğin gruba sokuyor. 600 üyen için en az mesaj atanı alt limit olarak belirle MOD muhtemelen onları istediğin gruba toplu halde sokacaktır. Büyük ihtimalle işini görür.

Denedikten sonra işine yarayıp yaramadığını da yaz ki aynı soruna sahip kullanıcılar da faydalansın.

Kolay gelsin,
ButterflyT
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

ALEXIS
20.03.2007, 01:53

kodlar işe yarar, ancak hemen öncesinde bir de user tablosundaki tüm üyelerin ID lerini almalıyız, ufak bir scripot gibi çalışır, ancak direk SQL sorgusunu girmek daha kolay olabilir.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti fgsonline 20.03.2007, 16:19

tamam çok sağolun yaptım easy mod ile yükledim modu sonra grup yönetiminden ayarladım oldu
fgsonline
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir