ASP siteye kayit olurken phpBB ye de kayit olmasini saglamak!

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

ASP siteye kayit olurken phpBB ye de kayit olmasini saglamak!

İleti Dejin 03.04.2007, 10:36

Merhabalar,

ASP ile hazirlanmis bir sitemiz var, bu sitenin uyelik sistemi var, bana kisaca gerekli alan ve tablo adlarini soyler misiniz? O alanlara siteye kayit olurken foruma da uye olmasini ayni anda yapmak istiyorum. Bunu nasil saglayabilirim? Uyeler icin olan tablo adini ve gerekli -doldurulmasi gereken hucre adlarini- alanlari verebilirseniz cok memnun olacagim, boylece kaydi kendim hazirlayabilirim.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,

Saygilarimla,
Dejin
Üye
Üye

Cvp: ASP siteye kayit olurken phpBB ye de kayit olmasini saglamak!

İleti süvari 04.04.2007, 01:30

Arkadaşım üyelik ile ilgili tablo phpbb için _users tablosudur. Ancak hem asp hem php aynı anda nasıl çalışacak onu anlamayamadım. ASP sitelerde çoğunlukla MS Access veritabanı kullanılır, phpbb'de ise mySQL. Senin için oldukça zor olacak gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
süvari
Üye
Üye

Re: ASP siteye kayit olurken phpBB ye de kayit olmasini saglamak

İleti Dejin 24.04.2007, 13:10

Hayir tam aksine ASP Mysql databaseini kullanabiliyor. Windows isletim sistemlerinde kontrol paneli Plesk ise, windowsda asp ve php yi ayni anda kullanabilirsin. Forum icin php tercih ettigimden fakat site islerinde genelde asp tercih ettigimden boyle bir karmasanin icine dustum. Tabloyu inceledim yaklasik olarak uyeligi bitirmek 45 dk surdu :)
Cok tesekkurler.
Dejin
Üye
Üye

Re: ASP siteye kayit olurken phpBB ye de kayit olmasini saglamak

İleti iamzaga 20.11.2007, 23:52

Eğer asp site mdb değil de sql veritabanı kullanıyorsa olabilir.Ayrıca mssql değil mysql kullanmalı ki bu çok nadirdir, ayrıca da yapılması da zordur.)
free pr4 directory http://www.acotm.com | Malatya http://www.malatya.us
iamzaga
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir