yeni başladım, lütfen yardım..

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

yeni başladım, lütfen yardım..

İleti onur25 03.07.2007, 01:54

arkadaşlar öncelikle merhabalar.
ben bedava bi forum sitesinden adminlik aldım, fakat çok fazla çömez olduğum için hiçbişey beceremedim. benim sorunlarım şunlar:
1. go to administration panele tıklayınca admin hesaplarıma giremiyorum ve "geçersiz veya bilinmeyen mesaj gönderildi. hata kodu -122/63" diyor.
2. yeni üye kayıtlarında smtp host hatası veriyor. debug falan bişeyler yazıyor.
3. türkçeleştiremedim ben bu forumu. phpbb tr yükledim bilgisayarıma. zip dosyasından masa üstüne çıkarttım ve öylece duruyor. içinde bisürü dosya var, neyi nereye koyacağımı bilmiyorum. bilgisayarda benim forumun klasörleri mi var acaba, ben oralara mı koyucam bu dosyaları diye bilgisayarımda arama da yaptırdım. ama sonuç boş çıktı. kafayı yedim bütün akşam, admin olduğum siteye giremiyorum. lütfen yardımcı olun.
NOT: sanırım phpbb 2.001 kullanıyorum ama yazma şeklim yanlış olabilir.
bana yardımcı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim...
onur25
Üye
Üye

Re: yeni başladım, lütfen yardım..

İleti asdf29 03.07.2007, 11:04

admin paneline giremiyorsan sitende sorun var sanırım ne gibi değişiklikler yaptınızda o hatayı aldınız ki..

o stmp host hatasını ben genelde localde deneme yaptığımda alırım e mail gönderemediğinden

türkçeleştirmek için o indirdiğin klasörde lang_turkish adlı bir klasör olacak onu ftp de language(tam böyle olmayabilir) bu klasörün içine atıyorsun admin panelinde genel yönetimde ayarlar kısmından türkçe dil seçeneğini seçiyorsun kendi profilinden de değiştiriyorsun ondan sonra forum türkçeleşir..

ve son olarak bu sorunlar eğer bedava dağıtılan bir forumda yaşanıyorsa hiçbirşey yapamazsın..
Kullanıcı avatarı
asdf29
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir