2.0.22'yi CH-216 ile ptifo'ya dönüştürdüm. Modlar uyarlanmıy

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

2.0.22'yi CH-216 ile ptifo'ya dönüştürdüm. Modlar uyarlanmıy

İleti gokcan 20.08.2007, 17:50

Sevgili üstatlar, ben forumumu CH-216 ile sub-foruma dönüştürdüm. Hazır dosyaları root'a attım, hepsi o kadar. Ptifo ile forum çok daha güzel görünüyor, açıkcası cazibesine kapıldım. Fakat eski yüklediğim modlarım duruyor olmasına rağmen ptifo'ya göre uyarlayamıyorum. Subsilver'a ne attıysam ptifo'yada atıyorum maalesef olmuyor. Bu işin bir püf noktasımı var, yoksa benmi beceremedim bilemiyorum. Ama eski forumumda mod yüklerken hiç bir sorunla karşılaşmadan hallediyordum, şimdi bu modlarım durmasına rağmen ptifo'ya göre uyarlamama rağmen sanki ptifo kabul etmiyor gibi, hata koduda almıyorum.
Örnek=Textual confirmation yüklü fakat kayıt esnasında bu görülmüyor. CP'den bunu görebiliyorum. Bu konuda değerli üstatlarımın yorumlarını bekliyorum. Sevgilerimle.
gokcan
Üye
Üye

Re: 2.0.22'yi CH-216 ile ptifo'ya dönüştürdüm. Modlar uyarlanmıy

İleti NEFRİT 30.08.2007, 13:40

Bu işin bir püf noktasımı var, yoksa benmi beceremedim bilemiyorum. demişsin

Aslında iki düşüncende yanlış bu işin püf noktası yok dahası ise becermek çok zor. Şimdi senin kullandığın modifiyede çok karmaşık bir alt forum sistemi var bu nedenle bişey kurmak öylesine zorlaşıyorki aradığın yerde kodlar yok ve hatta dosyalar bile yok.

Şimdi sen illahki iç içe geçen alt forum istiyor isen şu anki modifiyeyi al vede düz phpBB 2.0.22 ye dönüştür sonrada 2.0.4 versiyonlu alt forum modunun phpBB foruma entegresini bul yani hazır kurulmuşunu onu siten üstüne uygula. Çünki 2.0.4 versiyonlu alt forumda pek çok modu uydurmak mümkün.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti gokcan 30.08.2007, 16:51

Mrh NEFRİT,

Cevap gelmeyince konuyla ilgili pierre'den destek almıştım. Zannediyorum ptifo pek kullanılmayan bir forum Türkiye'de. Aslında çok karışık bir yapısı yok, çok düzenli ve son derece güvenli, ayrıca spam-bot'lara bile izin vermiyor. Diğer eski forumumda ise, devamlı mod yüklemek zorunda kalıyordum. Bana görede veri tabanını şişirmekten başka birşey değil. Püf noktası derken bir forumcu olarak yeni olmamdan kaynaklı bahsetmiştim. Değerli ve o güzel bilgilerin için tekrar teşekkür ediyorum.
gokcan
Üye
Üye

İleti NEFRİT 01.09.2007, 10:38

Tamam işte bahsettğin modifiye forum bu : http://ptifo.clanmckeen.com/

Bunun ahım şahım bir yanı yok ki üstündeki CH modu son sürüm hem php 4 de hem php 5 de çalışıyor ayrı mesele. Yani bunu kurmakla şahsi düşüncem hata etmişsin teması yok dil paketi yok hiç bir şeyi yok ....

Sen beğenmişsen sorun yok tabii orası seninle alakalı ama düşün hep aynı temayı kullanıyorsun mod kurarak veri tabanını şişirdiğini sölemişsin neden öyle düşünüyorsun ki sonucta php kodları işlevleri neticesinde veri tabanına bağlanmaya ihtiyac duyuyor bazı ları bağlanıyr bazıları bağlanmaz ve direk işlem yapar bu senin ne kurduğuna bağlı ama ufacık bir tavsiye : bunun yerine phpBB Plus u kurman 10 kat daha avantajlı olur.

Zaten eğer isteseydin phpBB 2.0.22 üstüne CH 2.0.4 ü kurup üstüne evrensel duyuru modunu kursaydın + google gibi botları gösteren bot modu + kategori başlıklarını link yapabilen modu + topic ikon modunu zaten şu an kulandğın modifiyeye benzemiş olacaktı phpBB forumun dahası ise CH 2.0.4 ü kullandığın için üstünede bir sürü mod kurabilcektin.

Ben kendimi kıyaslasam http://ptifo.clanmckeen.com/ ya benzeyen bir modifiye yapmam sadece 2 günümü alır, hadi senin 5 gününü alsın ama fark şu başkasının yaptığı malı mı kulanmak iyi yoksa kendi yaptığın malı mı ?
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti gokcan 01.09.2007, 19:03

Mrh NEFRİT,

Evet aynı zamanda da destek sitesi vermiş olduğun link. Aslında ben forumun çekiciliğine kapıldım. Eski forumumda da süper modlar kurmuştum şuanda bile istersem geriye dönebilirim ama çok ahım şahım olmasada, ptifo'nun gerçekten bir cazibesi var. Benim kullandığım lang türkçe. Haklısın maalesef pek yaygın değil. phpBB Plus demişsin, tavsiyen için teşekkür ederim bir arkadaşım bunu kullanıyordu inan hiç memnun değilim dedi vBSEO 3.0.0 a geçti (Burada forum ismini yanlış telaffuz etmiş olabilirim, özür). Birazda insanlarımız forumlarda görsel bir canlılık istiyor, bu yüzden bayağı iyi yönlerde tenkitler aldım. Durum belli etti yani kendini. ;-)

Kaldıki benim forumum elektronik olduğu için dolayısıyla çoğu modlar da gerçekten işe yaramamış oldu. Daha aktif forumlar için çok güzel modlar mevcut canver de. Belkide dediğini yapsam da olurdu ama sade bir forumda bana yetiyordu ve modda aramadım açıkcası. Kurmuş olduğum modlarla da kendimi pekiştirmiş oldum.

ptifo sayesinde pierre ile zaten iyice haşır neşir olduk :D . CH2.1.6 nın üzerine CH2.18 olarak çalışmaları varmış fakat alfa aşamasında olduğu için, beta henüz çıkmadı diyor. Üzerinde de birçok mod hazır olacakmış.

Tavsiyelerin ve değerli önerilerin için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.
Sevgilerimle.
gokcan
Üye
Üye

İleti NEFRİT 01.09.2007, 19:16

Evet güzel bir sohbet oldu sonuc olarak senin nasıl memnun olduğun önemli onu kullanıyorsun ve memnunsun sorunda yok o zaman ...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir