RPG Sitesi yapmak istiyorum

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

RPG Sitesi yapmak istiyorum

İleti @ SAVAS @ 29.08.2007, 18:52

Arkadaşlar ben bir RPG sitesi yapmak istiyorum. Ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Kafamda birçok soru işaretleri (???) var. Şu site gibi bir site yapmak istiyorum: TIKLA İlk önce şunu merak ediyorum. phpBB kullanarak site yapmak için hangi programa ihtiyacım var, bu programın türkçesi var mı? Uygun programı bulduğumda phpBB kodlarını nereden bulabilirim, bu sitede varsa linkini verebilirmisiniz? İşte en önemli soru geliyor: Tüm bunlar ve ortaya çıkan site bedavamı, yani para ödemek gerekli mi? Ben siteden para kazanmak veya site için para vermek istemiyorum. Yanlızca insanlar gelsinler, üye olsunlar, eğlensinler, güzel vakit geçirsinler istiyorum. Bu konuda bana yardım edebilirmisiniz? Ben gerçektende tam bir acemiyim :D Zaten bu siteye bunun için üye oldum. Yanılmıyorsam bu sitenin amacı da insanlara bu konularda bilgi vermek değilmi. Bana lütfen yardım edin ve lütfen bu başlığı silmeyin veya kilitemeyin.
@ SAVAS @
Üye
Üye

Re: RPG Sitesi yapmak istiyorum

İleti NEFRİT 30.08.2007, 13:51

Tamam gösterdiğin sitede bir phpBB sitesi vede phpBB için sana link bu sitenin linkidir bu siteden canver.net ten indirebilirsin phpBB yi yada phpbb.com dan indirebilrsin. Gösterdiğin sitede ise düz phpbb üstüne sanırım shop mod kurulmuş ama oyun modu rpg modu görmedim belki misafire görünmüyordur neyse rpg modlarına entegre shop modlar var güzel yani mesaj yazarın puan kazanırsın bişey satın alırsın kılıç bıçak bence tüm bunlar çok saçma ama tutuluyormu tutulmuyor mu bilemem aslında yabancı sitelerde RPG siteleri daha çok tutuluyor

Sonrasında ise kalın kalın öle mesaj yazmamalısın kurallara göz atmalısın okumalısın ve beleşe iyi bir siten olamaz biri olur derse sakın ona inanma. Elbette siten olması içn bir isim satın alman lazım sonrasında alan almank gerek sonrasındada elindeki sistemin çalışabilceği bir server yani bu işler karışıktır ..

beleşe sadece uyduruk dandrik bir sisim açarsın vede reklamlı bir yer bulursun öle idare edersin mesela kayyo.com yada lycos.co.uk yada googleda free hosting şeklinde arasın PHP destekli olmasına dikkat etmelisin vede SMTP destekli . alıp phpBB yi siten sütüne kurdun , rpg modunu üstüne kurdun + onun üdtünede shop mod kurdun al sana site işte

Habelerin olsun yeni bşaldığın için bunları yapamzsın o nedenle forumları iyice oku burada yazan mesajları forum kurulum mesajlarını oku sonrada RPG modunun phpBB ye kurulmuş hazır halini bul onu sitene kur
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti SectumSempra 01.09.2007, 00:46

Rpg sitesi owneriyim.Sana yardim edebilirim edit . edit . edit . edit . edit . edit .
Kullanıcı avatarı
SectumSempra
Üye
Üye

İleti NEFRİT 01.09.2007, 10:04

Yardım edecek varsa buradan yardım etsin !
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

İleti @ SAVAS @ 01.09.2007, 15:08

phpBB2' yi indirdim, üstüne birde Türkçe' yi yerleştirdim. Fakat şimdi ne yapmalıyım? Yada bunun hazır sitesi yokmu? Öyle bir site olsun ki, her mesajda GP, MP, HP, XP, WP kazanılsın, Shop mod' u falan ekleyebileyim. Sonu o sitenin adı olsa da olur. Örnek: http://www.sitenizinadı.canver.net gibi olsa da olur. Shop mod gibi modları ve türkçelerini nereden bulurum? phpBB2 mi yoksa phpBB3' mü işimi daha kolay görür? Eğer yardım edebilirseniz lütfen tam açıklayın ve yapmam gerekenleri teker teker sırasıyla söyleyin.
@ SAVAS @
Üye
Üye

İleti NEFRİT 01.09.2007, 16:15

phpBB 2 işini görür çünki phpBB 3 için rpg eklentisi duymadım belki ilerde çıkabilir. Şimdi diyorsun ki yapacaklarımı teker teker yaz, bende diyorum ki zaten forumdaki mesjları okursan neyi nasıl yapacağını anlarsın zaten öncedende yazıldı RPG modlar ile ilgili bilgiler her yerde 10 defa aynı şeyi yapmamızı bekleme forumu iyice oku mod kurulumu nasıl yapılır şu nasıl olur bu nasıl olur. RPG modun türkçe dil paketi bildiğim kadarı ile yok sen yazman lazım ...

işte burada RPG POWER paket var :

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=198579

ayrıca o linbkte hazır kurulmuş rpg modlarıda göreceksin
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir