GoogleBot haricinde diğer Bot'lar yok

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

GoogleBot haricinde diğer Bot'lar yok

İleti gokcan 12.12.2007, 02:51

Mrh arkadaşlar ben bu konuyla ilgili sitede arama yaptım ama tam olarak bir sonuca ulaşamadım. Bu yüzden konu açtım ve fikirlerinizi almak istedim.
Benim forumum kurulalı yaklaşık bir sene oldu, SEO yapılandırmasını da yaptım daha önce, bütün bunlara istinaden GoogleBot haricinde diğer botları, Allah var daha bir gün görmedim forumumda. Ne MSN ne yahoo slurp hiçbiri index'e gelmiyor, ama GoogleBot maaşallah 24 saat aktif belki bu bir avantaj ama şimdi 2. forumumu da kurdum ing olarak aynı link üzerinde, birbirine köprü verdim. Burada da GoogleBot düzenli olarak hergün gelmekte index için fakat ötekiler yok.
Acaba bu bir problemmidir? Yani burada canverde olsun bazı sitelerde vs.. ben bu botları günün her saati görüyorum neredeyse. Rica etsem fikirlerinizi alabilirmiyim bunun bir çözüm yolu varmı veya ne yapabilirim?
Saygılarımla.
gokcan
Üye
Üye

Re: GoogleBot haricinde diğer Bot'lar yok

İleti NEFRİT 23.12.2007, 23:37

siten diğer arama motorlarınca banlanmış kara liseteye alınmış olabilir, yada kullandığın robot gösterici mod eskisid r bu tür modlar IP adreslerine göre çalışır yani arama motorlarının güncel IP leri içerisinde yoksa motorları gösteremez, bunun için kurduğun modun yeni versiyonu çıkıp çıkmadığını kontrol et ayrıca sitene motor girmesi için rewrite o kadar önemli değildir sonucda siten HİT almıyor ise arama motorlarıda sitene girmez ...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Re: GoogleBot haricinde diğer Bot'lar yok

İleti gokcan 25.12.2007, 12:27

Teşekkür ederim üstadım değerli bilgileriniz için.
Anladım birazda Hit'le alakalı tabi, haklısınız. Ben gene dediğiniz kısımlara bakarım.
Saygılarımla..
gokcan
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir