Hangi forum'u kurmaliyim?

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Hangi forum'u kurmaliyim?

İleti guray 08.02.2008, 19:45

Merhabalar,

Arkadaslar ben universitemizin gida muhendisligi bolumu icin forum kurmak istiyorum. Siz hangisini onerirsiniz? Kisitli vaktim dolayisiyla sitem ile ilgilenememistim, phpbbplus kuruluydu. Fakat onu sildim ve sadece phpbb forum kurmak istiyorum, nasilsa istedigim mod'u sonradan kendim ekleyebilirim. Sormak istedigim bir konu daha var, mesela turkce dil dosyasini yukledikten sonra, bazi yazim yanlislari buldum diyelim veya İSTATİSTİKLER degilde İSTATISTIKLER gibi bir hata var. Bunu duzeltme imkanim varsa nasil yapabilirim? Daha dogrusu dil paketini yuklemeden once mi duzeltmeleri yapmam lazim, yoksa vbulletin gibi admin kontrol panelinden duzenleme yapabiliyor muyuz? Simdiden ilginiz icin tesekkur ediyorum.

Saygilarimla.
guray
Üye
Üye

Re: Hangi forum'u kurmaliyim?

İleti NEFRİT 19.04.2009, 16:49

Dil paketini FTP den sitenin iiçinde bulunan languages klasörüne yükledikten sonra ve admin panelden varsayılan dili seçtikten sonra yada önce yapabilrsin.

Bunun için dil dosyası içerisine giriş yapmalısın örneğin:

\forum\language\lang_turkish\lang_main.php

yani lang_main.php dosyasını metin belgesi şeklinde aç ve değiştirmek istediğin kelime veya cümleri arat ve bul ve değiştir

sonra dosyayı kapat ve kaydet bu işlemden sonra forumda istediğinş gibi değşiklik oldunu görecveksin. phpBB 2 de admin panelden dil paketi içerisinde değişiklik yapma özelliği yoktur ama bunu yapmanı sağlayan eklentiler vardır.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir