phpBB2 - Üyelik kapatma ve bir kaç soru

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

phpBB2 - Üyelik kapatma ve bir kaç soru

İleti Nucleex 11.02.2008, 09:03

Selam arkadaşlar,

phpBB2 en son sürümü kullanıyorum(2.0.22), ancak istediğim bir kaç değişiklik var.

1. Kimse üye olamasın istiyorum, hem ana sayfadan üyelik linkinin kalkmasını hemde normalde üye olmanın mümkün olmamasını istiyorum, tamamen devre dışı kalmasını yani.

2. Ana sayfada nasil link verebilirim? Yani mesela ana sayfada forum bölümlerinin üst kısmında link vereceğim, bunu nasıl ve nereye yerleştirmem gerekiyor?

3. phpBB2'yi sadece dosyaları belli düzende tutmak için kullanacağım, yani kimse üye olmayacak ve yorum yapılmayacak, durumu siz bilirsiniz neler yapmalıyım sizce? Mümkün olduğunca hızlı olması için?

Bir öğrenmek istediğim şey ise, mesela ana sayfada forum bağlığının rengini nasıl değiştirebiliriz? Benim kullandığım temada siyah ve ben bunu beyaz yapmak istiyorum, uzun bir süredir phpBB ile uğraşmayınca hep unutmuşum. :(

Çok teşekkür ediyorum.
Nucleex
Üye
Üye

Re: phpBB2 - Üyelik kapatma ve bir kaç soru

İleti NEFRİT 19.04.2009, 16:44

Nucleex yazdı:Selam arkadaşlar,

phpBB2 en son sürümü kullanıyorum(2.0.22), ancak istediğim bir kaç değişiklik var.

1. Kimse üye olamasın istiyorum, hem ana sayfadan üyelik linkinin kalkmasını hemde normalde üye olmanın mümkün olmamasını istiyorum, tamamen devre dışı kalmasını yani.

2. Ana sayfada nasil link verebilirim? Yani mesela ana sayfada forum bölümlerinin üst kısmında link vereceğim, bunu nasıl ve nereye yerleştirmem gerekiyor?

3. phpBB2'yi sadece dosyaları belli düzende tutmak için kullanacağım, yani kimse üye olmayacak ve yorum yapılmayacak, durumu siz bilirsiniz neler yapmalıyım sizce? Mümkün olduğunca hızlı olması için?

Bir öğrenmek istediğim şey ise, mesela ana sayfada forum bağlığının rengini nasıl değiştirebiliriz? Benim kullandığım temada siyah ve ben bunu beyaz yapmak istiyorum, uzun bir süredir phpBB ile uğraşmayınca hep unutmuşum. :(

Çok teşekkür ediyorum.

1- PHPMYADMIN içine giriş yap. PHPBB veri tabanını hangi isimle kurdu isen o veri tabanı içine gir.
phpbb_Users isimli tablo yapısını bul. Tara seçeneği ile içine gir: USER_ID si -1 olan üyeyi SİL !
Artık kimse sitene üye olamayacak :razz:

2- WWW içinde hangi klasöre phpBB 2 yi kurdu isen o klasöün ,içine giriş yap, sonra templates isimli klasörünb içine gir ve kullandığın temanın adı neyse o isme benzer bir klasör olmalı orada. O klasörün içindeki overal_header.TPL dosyasını bul ve içine gir oraya istediğin linkleri ekleyebilirsin ve forum bölümlerinin üst kısmında linklerin çıkacak.

3- Forumunun mümkün olduğu kadar hızlı olması için:
a) Türkiye üstünden hizmet veren bir hosting firmasından dedicate serverdan alan satın al
b) phpbb extreme stil isimli modu kur
c) phpbb cache generations isimli modu kur
d) Foruma başka mod kurma

4- Forum rengi yada yazı sitli ve renkleri ile ilgili ayarları admin panel yan menüsünde var olan tema editleme alanından yapabilrsin. O alana gir var olan temayı değiştiri seç ve renk kodlarında istediğn değişikliği yap. Photo shop un renk kod sistemini kullanabilirsin sana yardımcı olması için.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir