PHPBB 2.0.19 dosyaları sildim database duruyor

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

PHPBB 2.0.19 dosyaları sildim database duruyor

İleti besaer 22.01.2006, 12:47

orgfree.com phpbb yi kurdum her şey çok güzeldi.
Daha sonra smf ye dönüştürmek istedim.
ve cute ftp ile yanlışlıkla dosyalarımı sildim.
smf den vazgeçtim forumumu tekrar eski haline döndirmek için tekrar upload ettim.
phpmyadmin de halen eski bilgilerimi görebiliyorum.Zaten yedeğinide almıştım.
ama tekrar kuramıyorum install php den devam edemiyorum ne yapmam lazım lütfen cevap
besaer
Üye
Üye

İleti emrag 22.01.2006, 15:58

tüm phpbb dosyalarını hostuna upload et. daha sonra config.php dosyasını açıp içini şu şekilde düzenle:

<?php

// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!

$dbms = 'mysql';

$dbhost = 'localhost';
$dbname = 'db adı';
$dbuser = 'db kullanıcı adın';
$dbpasswd = 'şifren';

$table_prefix = 'phpbb_';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>
emrag
Üye
Üye

Cvp: PHPBB 2.0.19 YARDIM

İleti besaer 23.01.2006, 08:36

Bilgine sağlık forumum tekrar eski şekline kavuştu teşekkür ederim...Fakat admin ve üye girişi yapamıyorum bunu nasıl yapabilirim.Sadece boş bir sayfa çıkıyor.Explorer sayfada hata diyor.
Bide bunu çözebilirsem harika olacak.
besaer
Üye
Üye

İleti emrag 23.01.2006, 10:19

bunun içinde aşağıdaki sql sorgusunda gerekli değişiklikleri yaparak phpmyadminde çalıştır. sitenin adı ve klasörün adı kısımlarını sitene uyarla. eğer siten ana klasörde yer alıyorsa klasör adı kullanmayıp tek slaş yaz sadece /

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'www.siteninadi.com' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/klasorun adi/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;
emrag
Üye
Üye

Cvp: PHPBB 2.0.19 YARDIM

İleti besaer 23.01.2006, 12:24

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'pcko.orgfree.com/forum' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;
şeklinde yaptım aynı olay yine giriş yapamadım..
Biraz daha geniş bir açıklama yapma şansınız var mı? Söyledikleriniz eminim işime yarayacaktır...
besaer
Üye
Üye

İleti Vinsanity 23.01.2006, 13:17

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'pcko.orgfree.com' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/forum/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;

birde böyle denermisin.
phpmyadminde sql sorgusunda çalıştırıyorsun demi bunları?
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: PHPBB 2.0.19 dosyaları sildim database duruyor

İleti besaer 23.01.2006, 16:45

Arkadaşlar uğraşılarınız için teşekkür ederim fakat yapamadım. Belki de yanlış yapıyorumdur. O yüzden aşağıdaki linklerde neler yaptığımın capsleri var. Olamayacaksa ben bir gün önceden forum üzerinden yedek al demiştim(içimemi doğmuş nedir?).Yedeğimin boyutu 2 mb üzerinde ve maximum 1.024 kb lık gönderebilirmişim. Parçalamak için hangi programı indirmeliyim birde öyle denemek istiyorum. Yaptıklarınız için teşekkür ederim gerçekten bu konuda lidersiniz bir kez daha sizi bulduğuma seviniyorum...
3 ayrı resim var.
sorguları çalışştır derken hem php kodu oluştur/sorguyu çalıştır yapıp
hemde git diyerek çalıştırdım ama olmadı.....

ResimResimResim
besaer
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir