Rütbe Ve Copyright Sorunu

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Rütbe Ve Copyright Sorunu

İleti Senceru 20.11.2005, 20:13

ben phpbb forum kurdum biliosunuz 2 tane rütbesi var Admin - Moderatör ben bunlara bide Yönetici Eklemek İstiyorum Bunu nası yapıcam renk ayarını nası yapıcam bide anasayfaya altta online kısmına nası koyucam yardım ederseniz ii olur

Bide sitenin en altında style isimleri faaln yazıo copyright bölümünde ben oraya kendi istediğim şeyleri yazmak istiorum lütfen yardım edin

Bide ben sitemin tüm açıklarını nasıl kapatırım buraya bir döküman halinde yazrmısnız lütfen yoksa hackleniriz... :oops:

He bide avatar seçmelerini istiorm kendi masaüstünden onu nası yapıcaz

Çok şey sordum ama... :D
Senceru
Üye
Üye

İleti XeNo 20.11.2005, 20:51

1. Yönetici rütbesi eklemek için Yönetim Paneli > Kullanıcı Yönetimi > Kullanıcı Seviyeleri kısmına gireceksin. Orada karşına çıkacak panelden 'Yeni Rütbe(seviye de yazabilir) Ekle'yi tıklayacaksın. Karşına çıkacak formda :
Seviye Adı : Yönetici
Özel Seviye : [Evet] [Hayır] (Eğer kendin vermek istiyorsan bu rütbeyi, yani senin onayın dışında kimse almasın istiyorsan -mesaj sayısına göre gibi- 'Evet'i seçmelisin.)
Minimum Mesaj Seviyesi : (Boş bırakabilirsin, özel olmasını istiyorsan. Yok eğer mesaj sayısına göre alınsın diyorsan belirli bir sayı yazarsın. Atıyorum 50 gibi. 50 mesaja gelen kullanıcı bu rütbeyi alır.)
Seviye Resmi : Bu da rütbene rank eklemek istiyorsan kullanacağın bölüm. Yani bizdeki Admin ve yıldızlar bölümü gibi.

bölümlerini belirttiğim şekilde doldurduktan sonra 'Gönder'e basarsan hallolur. Online kısmına eklemeye gelince... Orası zaten kullanıcı çevrimiçi olunca kendisi ekleniyor. Bir şey yapmana gerek yok.
2.En alttaki imza kısmına gelince... Orayı da language/lang_turkish/lang_main.php dosyasından :
Kod: Tümünü seç
$lang['TRANSLATION_INFO'] =

ile başlayan kısımdan sonra tırnak işaretlerinden sonra istediklerini yazarak değiştirebilirsin. Burası çok sakıncalı bir bölüm. Ancak her şey sana kalmış. Ben yine de anlatıyorum. Burası bizler ve phpBB için çok önemli bir kısım aslında. Yani oraya istediğini ekleyebilirsin tamam. Ancak bizim ve phpBB'nin imzasını silmemeni tavsiye ederiz. Bizim imzamızı sildin diyelim. Bari phpBB kalsın. Emeğe ihanet olmasın.
3.Site güvenliği için de phpBB Güvenliği alt forumunu takip edersen gerekli bilgileri alabilirsin.
4.Kullanıcıların avatar gönderebilmeleri için Yönetim Paneli > Genel Yönetim > Ayarlar linkine tıklarsan karşına yeni bir bölüm çıkacak. Oradan Avatar (ya da Kişisel Sembol yazabilir) Ayarları kısmına gelirsin ve :
Avatar (ya da Sembol) göndermeyi aç : [Evet] [Hayır]

Evet'i seçersin.
Hepsi bu kadar.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti Curtis 20.11.2005, 20:53

İlk istediğin rütbe olayı için Color Groups modunu sitene kurman gerek...

Aynı zamanda bu modun Türkçesini buradan bulabilirsin...

Copyright bölümünü değiştiremezsin ama silmeden altına ekleme yapabilirsin onuda templates/temadın/overall_footer.tpl'den yapacaksın...
Bunun hakkında bir makale var...

phpBB'i Güvenlik için Makale bölümü

Son dediğini ise önce images/avatars klasörünün chamod ayarlarını 777 yapacan sonrada Yönetim Paneli - Genel Ayalar - Ayarlar bölümünün alt bölmünüden avatar kısmını aktife edicen ve bitecek...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti fatihbaz 27.11.2005, 00:25

lal kardeş "İlk istediğin rütbe olayı için Color Groups modunu sitene kurman gerek..." demişsin.bu mod yeni rüteb mi ekliyor yoksa rütbelere renk mi veriyor?
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

İleti mgazi 03.12.2005, 21:22

O mod rütbelere renk veriyor sadece.Xeno mesajında rütbe eklemeyi anlatmış.O yöntemle rütbe ekleyebilirsin
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti Curtis 03.12.2005, 23:44

XeNo yazdı:2.En alttaki imza kısmına gelince... Orayı da language/lang_turkish/lang_main.php dosyasından :
Kod: Tümünü seç
$lang['TRANSLATION_INFO'] =

ile başlayan kısımdan sonra tırnak işaretlerinden sonra istediklerini yazarak değiştirebilirsin. Burası çok sakıncalı bir bölüm. Ancak her şey sana kalmış. Ben yine de anlatıyorum. Burası bizler ve phpBB için çok önemli bir kısım aslında. Yani oraya istediğini ekleyebilirsin tamam. Ancak bizim ve phpBB'nin imzasını silmemeni tavsiye ederiz. Bizim imzamızı sildin diyelim. Bari phpBB kalsın. Emeğe ihanet olmasın.

http://www.canver.net/phpbb-imza-konusu-vt368.html
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir