phpMYAdmin'den Yedek Alırken Hata

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

phpMYAdmin'den Yedek Alırken Hata

İleti Qesta 25.11.2005, 11:31

http://www.canver.net/image-vp721.html#721
Linkinde phpMYAdmin'den Yedek almak istedim.Yönergeleri tek tek uyguladım.Yedek olarak bir klasöre yedek1 olarak aldım.Denemek için Geri yükledim.
Forum gitti.Göçtü data crital falan yazıyordu...Daha sonra ftp ile forum altındaki tüm klasörlerisildim ve ilk kurulduğundan forum/*.* dosyaları yine ftp ile forum klasörü altına kopyaladım ama forum yine çalışmadı..

Bu neden oldu böyle..Yönetim Panelinden backup ile aldığım yedeği phpMYAdmin'den geri yükleyince düzeldi..
Anlamadığım yanlışlıkla sitedeki forum altındaki kllasörler silinse benim yedeklediğim o dosyaları geri yüklesem dahi çalışmıyor..Öğrenmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Qesta
Üye
Üye

İleti yigini 25.11.2005, 19:22

Sıfır dosyaları atarsan çalışmaz çünkü kurulum yapılmadığından config.php boş kalır.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti Qesta 28.11.2005, 11:41

yigini yazdı:Sıfır dosyaları atarsan çalışmaz çünkü kurulum yapılmadığından config.php boş kalır.

Ben kurulum yaptıktan sonra dosyaların hepsini birebir kopyaladım.Yani Forum faal haldeyken tüm içeriği kopyaladım..

Yada bana yedekleme için en sağlam yolun hangisi olduğunu söylermisiniz...

EDİT:Yedeğini aldığım config.php dosyasının bytı sıfırmış..Pardon... :oops:
Kullanıcı avatarı
Qesta
Üye
Üye

İleti yigini 28.11.2005, 13:54

Tam yedekleme icin cpanel kullaniyorsan backup secenegini kullanabilirsin full backup ile dosyalarini alabilir diger secenekle veritabani yedegini alabilirsin. Bunlari yeni bir hosta tasirken ayni sekilde backup tools ile geri yukleyebilir yada ftp ile dosyalarini phpmyadmin ile veritabanini yukleyebilirsin. Ama yeni hostunda bayi bilgiler farkli olacagindan config.php gerektigi gibi editlemelisin.
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir