plus fazlalık modlar

"premodded/geliştirilmiş sistemler" ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

plus fazlalık modlar

İleti DeFKNoT 26.12.2005, 19:40

merhaba arkadaşlar plus kullanıyorum ve sizden bi isteğim olcak....
plusta forumu yavaşlatan modları nasıl kaldırabilirim... yardımcı olurmusunuz bu konuda mesala doğum günü modu bunu kökten nasıl kaldırabilirim... üyeler doğum tarihini yazsın ama sitemi kasmasın.. bana bu modu ve bunun gibi forumu ne yavaşlatıosun nasıl hızlı kullanabilrsem bunu nasıl yapcaamı anlatırmısınız..

ama anlatımda kod olarak şunu aç, bunu bul, bundan önce yada snra şunu ekle gibi anlatabilrmisiniz... yardımcı olursanız çok sevinirm...
şimdiden teşekkürler...
DeFKNoT
Üye
Üye

İleti Zafer 14.01.2006, 11:46

Cevap veren olsa güzel olurdu, bizde kurtulurduk bu dertten.
"Aşk gelicek cümle eksikler biter."
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

İleti Zafer 14.01.2006, 12:38

Arkadaşın bahsettiği mesela doğum günü modu
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

Cvp: plus fazlalık modlar

İleti DeFKNoT 14.01.2006, 20:21

evet plusı yavaşlatan modlardan bahsediyoruz.. hangisi yavaşlatır siz daha iyi bilirsiniz onları nasıl kaldırabiliriz...
DeFKNoT
Üye
Üye

İleti Zafer 20.01.2006, 17:35

doğumgünü modu zodiak veçin modlarını kaldırdım site şimdi uçuyor. Yalnız doğumgünü modunu kaldırırken çok dikkatli olun calendar ile entegre olduğu için site uçtu bir ara, düzeltebildim ancak kendi tecvrübelerimle, eğer acemiyseniz php'de hiç girişmeyin plus'da birthday modunu silmeyi.

Saygılar
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

İleti AkrepKral 21.01.2006, 00:32

Nasıl yaptığını anlatır mısın. Bizde yapalım aynısını. Benim hız problemim pek yok ama bağlı olduğum hostun CPU sunu çok yiyormuş. Ayrıca ADSL ile bağlanmayanlar için de zaten bir felaket. Bizlerle de paylaşırsan seviniriz
Kullanıcı avatarı
AkrepKral
Üye
Üye

İleti Zafer 21.01.2006, 14:44

Öncelikle takvim modunu gözden çıkarttım ben sadece temadan sildim takvimi (kısmen) tamamen silince başınıza iş açılır posting de falanda takvim modu falan var bir ton iş çıkar. Ben şöyle yaptım.

Öncelikle 4 adet mod var bunlar

Birthday ADD-ON Chinese zodiac: http://www.phpbb2.de/dload.php?action=f ... ile_id=524
Birthday ADD-ON Chinese zodiac's in viewtopic: http://www.phpbb2.de/dload.php?action=f ... ile_id=525
Birthday ADD-ON zodiac's: http://www.phpbb2.de/dload.php?action=f ... ile_id=523
Birthday Mod: http://www.phpbb2.de/dload.php?action=f ... &file_id=6

Bunları indir, teker teker ne diyor mesela şunu bul sonrasına şunu ekle diyor, sen ekle dediğinin tam tersini yapacaksın, sileceksin, add dediği yerleri sileceksin, kopyala dediği dosyaları da sileceksin. Bazı dosyalarda aynı şekilde bulamayabilirsin bu modun versiyon farklılığından kaynaklanıyordur, o yüzden Birthday Mod diye aratırsın örnek veriyorum begin ve end ile sınırlanmış bölümü silersin, bulamadıkalrını böyle el yordamı ile bulmalısın. Yalnız bu modlar saf phpb için, o yüzden index_body.tpl mi diyor, biz portal_body.tpl yede aynını yapıyoruz. Veya index.php ye yaptığımızı portal.php ye de yapıyoruz.

Herşeyi yaptıktan sorna bakıcaksın ki sitenin yerinde yeller esmekte :) bundan sonrasını hatırlamıyorum ne yaptığımı çünkü duruma göre bişeydi sistematiği yok, ne hata çıkıyorsa onu düzeltmeye çalışacaksın. Bende include/page_header.php dosyasında hata vermişti ilkin sonra takvimim kodlarınımı sildim bilmiyorum, aynı şekilde include/usercp_register.php de hata verebilir.

En iyisi portalının aynısını kopyala bir yere yeni bir veritabanı oluştur onda dene bunları, düzelene kadar uğraş sonra editlediğin dosyalarını gerçek sitene kopyalarsın.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

İleti AkrepKral 22.01.2006, 02:20

Teşekkürler. Önce LocalHostta halledip oraya kopyalarını atarım. Emeğine sağlık kardeş.

Bu arada dayanamayacam, o avatarı nerden buldun bilmiyorum ama ne zaman görsem gülüyorum. Çok matrak Rahmetlinin tek bir mimiği de yetiyo :)
Kullanıcı avatarı
AkrepKral
Üye
Üye

İleti Zafer 22.01.2006, 03:13

Bişey değil kardeş. Bende gülüyorum yav, Allah rahmet eylesin.

Localhostta dene bir hata verirse beraber çözmeye çalışalım.

Saygılar
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

İleti onurnet 23.01.2006, 00:34

Ben de anlamadım ama benim sistem de acayip yavaşladı son günlerde. Sistemi aşırı yavaşlatan ve gereksiz görünen bir şeyler varsa nasıl kaldırabileceğimizi söyler misiniz?

Ya bir de sadece bazı başlıklarda geç açılma oluyor onu da anlamış değilim. Ya da sanırım ben tam o başlıklara bakarken genel bir yavaşlama oluyor hosting sağlayıcımda.
onurnet
Üye
Üye

İleti Zafer 23.01.2006, 12:32

Aynı hostta çok fazla site barındırılıyorsa bundan kaynaklanıyor olabilir. Hostunuza bildirin, azaltsınlar host başına düşen site sayısını. Olumsuz yanıt alırsanız host değiştirin.
Kullanıcı avatarı
Zafer
Üye
Üye

İleti onurnet 28.01.2006, 23:53

İnanılmaz yavaş sitem ya... PhpBB Plus ile alakası olabilir mi? Yani 1 sayfanın 1 dakikada açılması kadar yavaşlık yaratabilir mi bu sistem? İşkenceye döndü :(
onurnet
Üye
Üye

İleti AggReSSiVe 03.02.2006, 14:09

Dorudur Onur, accayip yavaş çalışan sistemler var. Gereksiz modlar var, bunları bende kaldırmak istiyorum, aam bilemiyorum. Yada en basiti, normal phpbb ye 3-5 mod kendim kuracağım, en mantıklısı o ;-)
AggReSSiVe
Üye
Üye

Premodded

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir