Şeffaf Görüntü oluşturmak.

"premodded/geliştirilmiş sistemler" ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

Şeffaf Görüntü oluşturmak.

İleti Galatasaray 18.03.2006, 17:19

Selam arkadaşlar. Portal sayfasını görünümünü büyük ölçüde değiştirdim. Lakin şöyle bişi istiyorum. Portal ana sayfamızda blok larımız varya ? İç renkleri kodlarla şöyle belirlenmiş...

Kod: Tümünü seç
td.row1   { background-color: #000000; }
td.row2   { background-color: #00FF00; }
td.row3   { background-color: #FF0000; }

( Renkleri ben değiştirdim onlar sabit değildir yani )

Ben şöyle bişi yaptım arka plana sevdiğim bir resim koydum. Ve bloklari felan arka planını istemiyorum.
Ama şöyle istemiyorum yani direk arka planı gösteren cinsten değil. Onu yapabiliyorum bnm istediğim gölge gibi olması. Yani Heryer arka plan görünüyor açık renkte yani orjinal arka plan görünüyor ama block ların içinde sanki bir gölgeleme olarak görüncek. Saddece blocklarin içi. Bunu yapabilceğim bir kod varmı ? Yani şu renk kodlarının yerine ne yazmalıyımki arka plan aynen görünürken sadece biraz gölgemsi görünsün blok içleri.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

İleti efilinte 21.03.2006, 16:41

Galatasaray söylediğinden hiçbirşey anlayamadık.Biraz daha açık anlatır mısın? Bir de forumun linkini verirsen arkadaşlar daha çok yardım edebilirler.
Kullanıcı avatarı
efilinte
Üye
Üye

İleti Galatasaray 21.03.2006, 19:22

efilinte yazdı:Galatasaray söylediğinden hiçbirşey anlayamadık.Biraz daha açık anlatır mısın? Bir de forumun linkini verirsen arkadaşlar daha çok yardım edebilirler.

Söylemek istediğim şu. Ez portal ana sayfasında olan bloklar ( menü,anket,kullanıcı girisi,son konular v.s v.s ) gibi bunların arka plan renklrini ne resim nere başka bi renk olarak istemiyorum. Tamamen sayfanın body kısmında bulunan arkaplan resmini göstermesini ama gölgeli bir şekilde göstermesini istiyorum yani blokun arka planınnı değil portal sayfasının arka planını göstersin ama hafif gölgeli oalrak. Böylece blockların yeri güzelce belli olacak. http://www.kankacity.com/kankacity/portal.php şu sayfaya bakarsanız anlarsınız demek istediğimi. Orda blokları siyah çerçeveyle belli ettim benim istediğimse çerçevesiz blokların direk arka planı hafif gölgeli şekilde göstermesi.
Kullanıcı avatarı
Galatasaray
Üye
Üye

Premodded

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir