IM PORTAL, ana PORTAL sayfasi nasil duzenlenecek? YANDIM!

"premodded/geliştirilmiş sistemler" ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

IM PORTAL, ana PORTAL sayfasi nasil duzenlenecek? YANDIM!

İleti TurXaliM 02.04.2006, 19:55

Arkadaslar PORTALi kurdum, sorunsuz calisiyor ama ben PORTAL anasayfasindakini nasil duzeltecegim orada yazan INGILIZCE Kelimeleri?

Orta taraf ingilizce oldu, kenarlar turkce, oraya nasil duzeltecegim hangi sayfadan, acil yardim lutfen :(

Reklam olsun diye degil ama linki bu;

http://www.turxalim.com/forum/portal.php?sid=5c681907f055505a9cee7207878f25e5

Ve ben portaldan foruma girince, sol tarafta LOG IN, asagi tarafta Kimler Online bolumunde LOG OUT gozukuyorum ve LOG IN olmam isteniyor asagida ve en ust baslik tarafinda, bunlari nasil duzeltecegim???
En son TurXaliM tarafından, 02.04.2006, 19:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti Emexci 02.04.2006, 19:58

az önceki baslikta yazdigim mesaji herhalde bosuna yazmisim :( okusan icinde blocklarin türkcesi var

sql kodlarini calistirmadan üzerinde degisiklik yapabilirsin ve admin panelinde bölümünden yapabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Emexci
Üye
Üye

Duzeltildi

İleti TurXaliM 02.04.2006, 20:01

STATISTICS bolumu vardi, panelde gozukuyor gorunuyor ama PORTALda yoktu ve ben o panelde STATISTICS bolumune bir soru isareti yazdim, gonder dedim oldu... ? aynen boyle

Duzelttim, sayfa degistirmeyi buldum ama arkadaslar,
2 tane KIMLER ONLINE bolumu var, biri solda digeri altta olmak uzere FORUMda. Ben alttakini silmek istesem nasil silebilirim yani sadece soldaki kalacak?

Yada Forum daki KIMLER ONLINE bolumunu yani asagidakini, PORTALda gosterebilir miyim aynen asagida olacak sekilde, sol taraftakini iptal ederek? Cunku alt taraftaki KIMLER ONLINE da daha cok gorunurluk var yani KAC MESAJ ATILDI ve En son KAYDOLANLAR gibi...

Sizlerden yardimlarinizi bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 03.04.2006, 08:48

arkadaşım ben sana kısadan bi tavsiye vereyim!!!
IMPORTAL ı hemen sisteminden kaldır, çünkü çok dandik bi portal..
şu an benim sitemde kurulu; ne yaptımsa kaldıramadım,delirdim.. bi kere görünüş iğrenç ve çok saçma..
bloğun konumunu belirtirken footer yaparsan enn sağda ve foruma girdiğinde de sağda durur. header yaptıkların zaten hep durur.. bunları admin panelinden ayarlayabiliyosun ama mesela sol paneli kaldır diyosun; portaldan da kalkıyo. keşke portalda gözüküp forumda gözükmeme gibi bi ihtimali olsaydı...
ayrıca ezportal la karşılaştırıyorum. tmm ezportal çok daha zor bundan ama nedense bu dünyada zor olan şey her zaman daha güsel ve kaliteli oluyo :D:D
anlayabilmişindir umarım.. bence kullanmaya değmez ama bence!!!
saygılar...
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

CANVER gibi

İleti TurXaliM 03.04.2006, 11:38

Yok arkadas, ben memnunum ama su KIMLER ON LINE Menusu, soldakini kaldirip acaba FORUMdaki gibi PORTAL ada alt tarafta bir KIMLER ONLINE bolumu koyup soldaki KIMLER ONLINE bolumunu kaldirmak istiyorum...

2. Problem, yeni bir sayfa eklemek isteyince orada "IM PORTAL Default" yaziyor ve Sample1, Sample2 yaziyor yani ornek 2sayfa daha var ama ben ornegin birini degistirdim ama bunu nasil PORTALda 2.sayfa olarak gosterecegim onu anlamadim? Mesela ANA PORTAL sayfasi gibi olacak ama ben orta tarafa CHAT atacagim ama nedense 2. bi PORTAL sayfayi gostermeyi bulamadim...

Sizce arkadaslar?

Ve PORTALdan LOG OUT oldugumda sayfa yenilendiginde LOG IN olarak gozukuyorum ve biraz zaman sonra sayfayi yeniledigimde duzeliyor yani LOG OUT gozukuyorum. Bunu FORUMdaki gibi LOG OUT deyince neden hemen LOG OUT olarak gostermiyorda 1-2kere daha YENILEME ihtiyaci duyuyor sayfayi?

Cevaplariniz icin simdiden TESEKKURLER...
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 03.04.2006, 22:44

Kardeşim o kmler online bölümüne yönetim panelinden block management tan Im default u seçiyosun, sonrada kimler online bölümünü..
orada en yukarda kimler online yazısının yazdığı yerin hemen altında bi çubuk var; içerisinde "header,center,footer,right" yazıyo.. o şu an senin header olarak gözüküyo, sen onu değiştirip center yapacan; olucak ama pek güzel olacağını sanmıyom :D yine de bi dene!!!
2. soruna gelince walla onu bende yapamadım :D eğer bilen biri varsa, bilgilendirrse bende sevinirim...
3. dediğin ise bende de oluyo, anlamadım gitti...

Ayrıca benim başka sorumda olacak!
bende color groups yüklü ama portalda doğal olarak gözükmüyo, onu nasıl ayarlarız???
bilen birileri yardım etsin lütfen!
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

?

İleti TurXaliM 03.04.2006, 22:58

yaso 19 peki ama denemedim su an ve denemekte istemiyorum :d
Ama benim demek istedigim, o KIMLER ONLINE bolumu ve Su kadar mesaj attilar falan bolumu ayri duruyo PORTALda, ben onlari FORUMDAki gibi uzun bir cizgide ayni yerde gostermek istiyorum yani o AVATARa da gerek yok.
Kisaca forumda duran en alttaki KIMLER ONLINE gibi olsun yeter hatta aynisini PORTAL a entegre edemez miyiz arkadaslar?
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 03.04.2006, 23:03

bak işte onu bilmiyom :D
ama ben o portalı ilk kurduğumda istatistiklerle kullanıcı menüsü birleşikti...
şimdi değilmi dersen, değil :D ve eskisi gibi yapamıyorum da...
neyse senin dediğini bende merak ettim. aslında o online bölümünün kodlarını alıp; portal_body ye yapıştırsak olur ama benim şimdi vaktim yok; diğer arkadaşlar bi bakıverse hiç fena olmaz :D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

Oofff

İleti TurXaliM 04.04.2006, 00:31

Ya bu sorulara cevap veren kimse yok?

Ustelik simdi de gozume carpan bi sey daha var...
Forumda atilan mesaj ve kaydolan kayitli kullanici 45dk oldu ama hala PORTALda yenilenmedi, yani gozukmuyor, eksik gosteriyor forumdakine gore, nedense?
Illaki EXPLORER i kapatip acmak mi lazim, sacmalik olmus bu IM.
Bu hatalar nasil giderilir arkadaslar?

Dedigim kisaca, FORUMdaki KIMLER ONLINE bolumunu aynen PORTALa nasil atabiliriz ve tikladigin anda yenilenecek sekilde?
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti MatrixNeo 04.04.2006, 16:16

en iyi portal mx ve im dir.sadece iyi kullanacaksın.buradan tr dil dosyasını indirin ve nasıl kolay olduğunu anlayın.
Kullanıcı avatarı
MatrixNeo
Üye
Üye

OK ama

İleti TurXaliM 04.04.2006, 22:49

MatrixNeo, dil dosyasindan kastin kurmak icinse kurdum, TURKCE menuler falan ama ayni portal ana sayfasi gibi mesela bir link verip 2.sayfaya gecmek istiyorum aynen ama olmuyor, yapiyorum ama nasil yayinlanacak, nereden olacak anlayamadim. IM PORTAL DEFAULT yani ana PORTAL sayfasindan haric 2sayfa ornek var, onlari ayarladim ama PORTALda gozukmuyor, bunun icin ne yapacagim?

Ve diger sorularim, KIMLER ONLINE bolumunu FORUMDAki gibi aynen alsak, PORTALdakini iptal etsek, onun yerine FORUMdakini aynen koysak? Cunku KIMLER ONLINE bolumundeki atilan mesaj sayisi ve KAYITLI KULLANICI sayisi falan FORUMdaki gibi hemen yenilenmiyor, bazen oluyor 1saat sonra gosteriyor yeni kullanicinin kayit oldugunu, halbuki FORUMa girince hemen gozukuyor aninda sayfa yenilenince.

Yani hem bu gecikme nasil giderilecek hemde KIMLER ONLINE bolumunu FORUMdakini aynen PORTALa atsak, olmaz mi?
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 05.04.2006, 01:00

TurXaliM kardeşime aynen katılıyorum.. çok geç oluyo portalda yenilenmesi!!!
ve o sayfa geçişlerini nasıl halledicez bi bilen yokmu???
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

yaso19

İleti TurXaliM 05.04.2006, 01:31

yaso19, bu demektir ki kendi isinizi kendiniz halledin, baksana kimse cevap yazmiyo :)

Ustelik bu siteninde IM PORTAL oldugu yaziliyor ama nedense bize yardim eden yok :(
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 05.04.2006, 02:15

evet burası da importal olarak görünüyo ama adminler bizi takmıyo galiba :D :P
neyse sabır kardeşşş, bi bilen çıkar rahat ol!! :D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

Bak ne guzel

İleti TurXaliM 05.04.2006, 22:34

Bak ne guzel buranin ki, KIMLER ONLINE bolumu, sadece altta var yani burayi dizayn eden bile bize soylemiyo.
Unutmayalim ki, EFSANE olmaya giden tek yol, Bilgiyi paylasmaktir ARKADASLAR...

Hala bir umutla yardimlarinizi bekliyoruz...
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 05.04.2006, 23:07

Alexis abiiiii yaw hadi bu konuyla ilgileniver bii yaa :(
yardımlarınızı bekliyoruz, yoksa söyleyin ki şu Im portalı kaldırayım, uğraşmayayım!
Saygılar..
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

???

İleti TurXaliM 08.04.2006, 18:03

IM PORTALin MANUAL ini okudum ama orada sayfa yayinlamayi tam olarak aciklamiyor...

En buyuk sorun su KIMLER ONLINE bolumu, en iyisi biz yapcaz herhalde, ya FORUMu tamamen cokertcez yada basaracagiz :d
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

İleti yaso19 18.04.2006, 03:29

kardeş bu arada o gecikme vardı yaa; onu çözdüm kardeş :D:D:D
blok ayarlarına gir, onun içine gir, orada sana cache gösteriyo. yanılmıyosam da 43200 diyo...
işte onları 0 yap!!!
yapılan herşey direk olarak portalda gözüküyo :D:D:D bunu search hariç hepsine uygula kardeş!!! hadi sana kolay gelsin :D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

TESEKKURLER

İleti TurXaliM 18.04.2006, 23:25

TESEKKURLER yaso19 :)

MSNi ni ozel mesaj ile at, yardimlasiriz :)
Kullanıcı avatarı
TurXaliM
Üye
Üye

Premodded

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir