[premod] PlusXL 2.0 : En iyi phpBB Pre-Mod, mutlaka deneyin

"premodded/geliştirilmiş sistemler" ile ilgili soru(n)lar ve tartışmalar.

[premod] PlusXL 2.0 : En iyi phpBB Pre-Mod, mutlaka deneyin

İleti nexterkan 27.11.2005, 19:04

:D PlusXL 2.0 : En iyi phpBB Pre-Mod

Resim

Arkadaşlar, normal phpbb kullananlar, phpbb plus kullanlar, PlusXL pre-mod u denemenizi tavsiye ederim, ben uzun süre kullanıyorum mükemmel,

* En önemli artısı bu plusxl yi yapan Damysterious abimiz çok çalışkan birisi, plusxl yede tam destek veriyor, phpbb plustan çok sonra çıkmasına rağmen, hataları hemen giderildi (hepsi solved kataorisine döndü) , damysteriosus abimiz temalarda çeviriyor, şuanda, phpbb plustan daha çok tema var ve istenildiği taktirde temada dönüştürüyor...

Özellikle damysterious abimizin yaptığı DM_PLUSXL ve BlackWiddow3 temalrı müthiş,

* phpBB nin tüm versiyonarından ve yeni phpBB 2.18 den, phpBB plus 1.52 ve .53 den çok kolay bir şekilde plusxl ye geçmek mümkün...

Ben geçtim çok memnun kaldım, özellikle normal phpbb plus çok güncellenmiyo, bundaki herşey ve daha fazlası plusxl de var...

*** PLUSXL ANA SAYFASI:.. : http://damysterious.xs4all.nl

*** TÜRKÇE DEMO: http://www.nextgamer.com/forum/portal.php

* Şuanda ben plusXL 2 yi türkçeye çeviriyorum...

PLUSXL DEMO RESIMLER;

ResimResim
ResimResim
ResimResim
ResimResim
ResimResim
ResimResim
En son nexterkan tarafından, 24.03.2006, 10:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti nexterkan 27.11.2005, 19:57

Dosğru sölüyosun fuuk, bu plkusl yi yapan damsyterious abimiz çok çalışkan, çok ilgileniyo plusxl ile, onlarca tema çıkarıyo...

plustan çok çok daha iyi...
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti Sergeant Orion 27.11.2005, 20:37

admin panel demosu var mı? veya beni sitende 2 dklık admin yapabilirmisin kötü bişi yapmam panele bakıp çıkıcam :D
Hail to the doat, baby!
Kullanıcı avatarı
Sergeant Orion
Üye
Üye

İleti nexterkan 27.11.2005, 20:47

tecnomaniac® kimsenin sana admin şifresi vereceğini sanmıyorum, tabi yeni kurulmuş bi forum değilse, :d

Admin panelini şöle söyliyim plusXL nin admin paneli, normal plustan kat ve kat daha güzel, kayan pencereli hoş bir admin panale sahip...

Localhosta kurup kendin deneyebilrisn demsounu...

** işte admin panelinden görüntüler, dğmeler kayan popu menüleren oluşuyo, üzerine tıkaldıkça ilgi,li alt menülerde çıkıyo...

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti Sergeant Orion 27.11.2005, 21:45

pardon ama kendimi tutamucam süpermişş
Hail to the doat, baby!
Kullanıcı avatarı
Sergeant Orion
Üye
Üye

ALEXIS
27.11.2005, 23:23

Bunu taşıyacam da, taşıyacak yer yok, birileri premodded bölümü açsın yaw :(
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Curtis 27.11.2005, 23:25

Alexis abi aç pre-moded bölümünü turkbb bu hafta bitiyor... ;)

Bu arada bu bence plustanda beter hadi ona mod yığını diyoruz bu mod çöplüğü olmuş artık, phpbb ile alakası kalmamış..
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti yigini 27.11.2005, 23:59

Geliştirme forumundan buraya taşındı
Kullanıcı avatarı
yigini
Üye
Üye

İleti XeNo 28.11.2005, 01:25

Çok duydum ve çok bahsedilmişti ancak ilk kez canlı olarak görüyorum. Gerçekten görünüm olarak süper.
Temaları çok hoş olmuş.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

Cvp: PlusXL 2.0 : En iyi phpBB Pre-Mod, mutlaka deneyin....

İleti TesLa 28.11.2005, 12:25

evet beyler çok güzel de kurmadan iki kez düşünün derim
ben localhosta kurduğumda bile açılması P4 1.7 Ghz 512 Mb Ram ile
12 saniye tutuyor
Düzgün bir phpBB nin 0.12 sn de hazırlanan sayfası bu sistemde 15 saniyeyi buluyor
gerçekten bunu kurmadan evvel ya olsun ben yavaş da idare ederim
diceksiniz yada oturup premod yapıcaksınız (birincisini hiç sanmıyorum)

DaMysterious adlı arkadaşa ben de mail attım evet bbir çok sorunumu çözdü evet
haklısın ama sadece tema gibi basit konularda...

Arkadaşa bu yavaşlıktan bahsettim hiç şunu dene bak şunu kaldır fare imleci java
var kasar yorar demedi direk başka scxript kullan serbestsin dedi

Oturup eski db deki yeni gelen column ları silicem ve extra tableleri yok edicem

Bu şekilde destek yokluğundan kaynaklanan sorunlardan dolayı kapanan bir site var aklımda

http://www.usathintertrade.com/

adam güzel de bir şikayet mektubu yazmış...

http://damysterious.xs4all.nl/viewtopic.php?t=1651&highlight=

yani bu abimizin scripti bir mod yuvası şekil harika süper filan ama
hanginiz 10 saniye bi siteyi beklersiniz???
TesLa
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 28.11.2005, 13:05

Premodded yapmak kolay.
Önemli olan öncelikle hızlı ve ihtiyaçlara karşılık veren modlardan oluşmalı.
Ama şu anda birçok kullanıcı için önemli olan etken hız sanırım.Bu nedenle bu tür promoddedlere karşı hep eksi bakıyorum.Herkes çok kolay bir şekilde istediği tema üzerine geliştirme yapabilir.Hem ihtiyacınızı karşılayan modlarla karmaşanın önüne geçmiş olursunuz, hem de herkesten farklı bir siteniz olur ;)
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti nexterkan 28.11.2005, 14:12

TesLa yazdı:evet beyler çok güzel de kurmadan iki kez düşünün derim
ben localhosta kurduğumda bile açılması P4 1.7 Ghz 512 Mb Ram ile
12 saniye tutuyor
Düzgün bir phpBB nin 0.12 sn de hazırlanan sayfası bu sistemde 15 saniyeyi buluyor
gerçekten bunu kurmadan evvel ya olsun ben yavaş da idare ederim
diceksiniz yada oturup premod yapıcaksınız (birincisini hiç sanmıyorum)

DaMysterious adlı arkadaşa ben de mail attım evet bbir çok sorunumu çözdü evet
haklısın ama sadece tema gibi basit konularda...

Arkadaşa bu yavaşlıktan bahsettim hiç şunu dene bak şunu kaldır fare imleci java
var kasar yorar demedi direk başka scxript kullan serbestsin dedi

Oturup eski db deki yeni gelen column ları silicem ve extra tableleri yok edicem

Bu şekilde destek yokluğundan kaynaklanan sorunlardan dolayı kapanan bir site var aklımda

http://www.usathintertrade.com/

adam güzel de bir şikayet mektubu yazmış...

http://damysterious.xs4all.nl/viewtopic.php?t=1651&highlight=

yani bu abimizin scripti bir mod yuvası şekil harika süper filan ama
hanginiz 10 saniye bi siteyi beklersiniz???

---------------------------------------------------------------------------------------------

Sevgili TesLa,

Bu yazılar senin yorumun onu söliyim ve şöyle cevap vereyim,

PlusXL de page fade mod var, yanni sayfa açılışında efek var, bu ilk kurulumda 15 saniye olarak ayarlanmış, bunun için admin panelinden fademodu 0 saniye yaaprsan normal phpbb gibi hızlı açılcaktır, dene ve gör ,

Bak ben pagefade modu kapattım ve sayfa oluşma süresi " [Generation Time: 1.08 Seconds] " Bu gördüğün gibi gayet hızlı burdan bakabilriisn www.nextgamer.com databsem çok büyük olmasına rağmen gayet hızlı ve kararlı açılmıyor mu tela?

Sayfaların hızlı açılması için ipucu: (damsyetious vermişti, demkki istemesini bilince veriyo) temanın overall headerını editörle açıp, üsteri page entyer adlı 2 etiketi sil, pageheader mod tamamen daktşif olcak...

2. damystetiosla ilgili diyoloğunu bilmiyorum, nasıl bi konuşma geçti aranızda ama bak adamın yüzünü hiç görmedim, kensidisi hollandalı, ama bana ve arkadaşalrıma okadar çok yardımcı oldu ki anlatamama, mesela benim db plus tı, plusxl ye geçmeyi becerememiştim, bana hostunun accotunu verdi, db ni benim hosta ftp ile yolla dedi, yolladım, 2-32 gün uğraştı çevirip, hazır kurulu şekilde benim hosta kendi taşıdı, yani biz hala kendisini çok seviyor ve yardımsever olduğunu düşünüyoruz,

Bence en iyi pre mod bu, hem ben normal phpBB mi yoksa bu mu diye size sormuyorum, konuşmayı yanlış yerlere çekmeyin lütfen, plusxl yi normal phpBB ile değilde diğer premodlarla karşılaştırın, plus la falan...
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti TesLa 28.11.2005, 16:01

evet damysterious gerçekten bana da yardımcı oldu hem de fazlasıyla bunu inkar edemem
benzer bir diyalog bizde de oldu ama benim kastım bu adam bu durumu bildiği halde niye düzeltmiyor bunu söylesek fade modu düzeltirmi? şahsen ben deneyeceğim
aslında paket çok güzel evet biraz ağır ve bazı browserlerla ciddi sorunları var ama
gene de ya çok kötü olmuş diyeceğim bu gibi yönleri çıkıyor
sonuçta henüz geliştirilen bir proje ve daha emek ve zaman lazım...

ama bu son paket yine de düzewltilmelli hiç değilse bizim gibi yeni olarak bu paketi kuran insanlar
sıkıntı yaşamasın ve yeni indirip yeni üye olanlar sürekli aynı soruları sormasın...

Sonra işte şöle bozuk böle bilmiosun diye laflar çıkmasın
damysterious u ben de gerçekten sewiorm
çünkü forum kurulumları ve açıklamalareı olsun
zorunda olmamasına rağmen oturup bize vaktini ayırıyor...
ben böyle bir free hizmete açıkçası hiç bir yerde rastlamadım

teşekkür ederim
yanlış anlaşılmayalım...
TesLa
Üye
Üye

İleti Curtis 30.11.2005, 00:01

Bu arada bu bence plustanda beter hadi ona mod yığını diyoruz bu mod çöplüğü olmuş artık, phpbb ile alakası kalmamış..

Görünüm olarak da çok karışık phpBB ile sahidende alakası kalmamış...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti nexterkan 03.12.2005, 19:32

LAL forumu kurmadan resimlere bakarak böle bi açıklama yapman düşündürüc olmuş,

Admin apnelinden tek tıkla plusxl yi, phpBB görünümlü hale getirmen mümkün... -_-
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti Curtis 03.12.2005, 19:34

Kullandım ben bunu zamanında...

Çok karışık...
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti nexterkan 03.12.2005, 19:37

Sana göre öle, zaten bi şeyi %100 herkesin beğeneceği düşünülemez, mesela bende bu phpbb tükiye forumunu hiç beğenmedim, alışması çok zor va kötü tasarlanmış, ama beğenenlerde var,

renkler ve zevkler olayı ;)
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 03.12.2005, 20:04

Bence ilk mesajdaki

PlusXL 2.0 : En iyi phpBB Pre-Mod

bu ibareyi paket halinde kullanıma sunulmuş en iyi promodded olarak değiştirmelisin :P .Benim boş zamanlarımda uğraştığım ve yaptığım premodded bile bundan kullanışlı ve hızlıdır.Kaldı ki şu an ki canver.net sisteminin yanından bile geçemez bu pre modded.Hem hız hem kullanım açısından.

Ama işte bazı şeyler kişiden kişiye göre değişiyor.Dediğinde haklısın kimse bir şeyi 100% beğenmesi mümkün değil.Benim için hız ve sadelik önemliyken bir başkası için ise sayfadan sayfaya geçerken jan janlı olması önemlidir. ;)
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti nexterkan 03.12.2005, 21:20

Evet ThE_Unforgiven dostum aynen öle, beğenme olayı kişiden kişiye farklılık gösterir, canver.net in kullandığı forumu ben hiç beğenmiyorum, bunuda her platformda dile geitriyorum zaten (yanlış anlşılamsın içerik orak mükemmel, ben yeni tasarımını eleştiriyorum) bana janjanlı plusxl gibi forumlar lazım,

* Ayrıca senin yaptığın pre-modu kaç kişi kullanıyo? nedir, ne değildir? link var mı?

* plusxl nin hızından bahsetmişsin www.nextgamer.com plusxl ile yapılmış, tüm mdları açık, ve çok büyük bir databsesi var, buna göre hzılı açılmıyo mu?

* "bu ibareyi paket halinde kullanıma sunulmuş en iyi promodded olarak değiştirmelisin" başlığımdan memnunum bu önerini dikkate almıyorum, ayrıca dil çıakrdığın içinde seni kınıyorum...

teşekkürler....
Kullanıcı avatarı
nexterkan
Üye
Üye

İleti XeNo 03.12.2005, 23:42

Yapılan bir şeyleri yıkarcasına eleştirmek yerine olumlu/olumsuz yönlerini ele alıp tartmak daha doğru zannımca.
Çıkıp da "Ben de yaparım. Üstelik bundan daha güzel olur!" demek yerine icraat yapmak gerektiği kanısındayım.
Üstelik burada benim ya da senin yaptığın bir ön modülasyonlu phpBB'yi sen ve benden başka kaç kişi kullanabilecek? Plus XL kendini kanıtlamış bir phpBB sürümüdür. Amaçsızca eleştirmek yersiz.
Kolay gelsin...

Not : Seviye korunduğu sürece tartışmaya devam edilebilir. Son mesajdan sonra saçma muhabbetlere girileceği kanısındayım. Dikkatli davranırsak başlık canlı kalmaya devam edecektir.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

Sonraki

Premodded

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir