cback, ctracker çevirisi

Yapılmakta olan tercümeler.

cback, ctracker çevirisi

İleti sabri ünal 13.10.2006, 15:54

Kod: Tümünü seç
* lang_cback_ctracker.php   [ Turkish ]
* Turkish Language File for the CBACK Cracker Tracker

* @translator Alexis Canver (ALEXIS) www.canver.net
* @version 5.0.2

/**
* Turkish Translator Credits & Informations
*
* Translator: Alexis Canver
* Version   : 1.0.0 - 01 Sep 2006 - translate
*             1.0.1 - 08 Sep 2006 - updates for 5.0.1
*             1.0.2 - 16 Sep 2006 - updates for 5.0.2
* Web       : www.canver.net - Turkish phpBB Community
*
*
* For Turkish Developers:
*
*  Oldukça fazla terim var, mümkün olan en kısa ve anlaşılır kelimeleri seçmeye çalıştım,
*
*  Agent            -> Kullanıcı Aracısı   ( kaynak: msnbot agent açıklama sayfası )
*  Proxy            -> Vekil Sunucu
*  Recovery         -> Onarma
*  Miserable Users  -> Kötü Amaçlı Kullanıcı
*  Blocker          -> Engelleyici
*  Spam             -> İstenmeyen Mesaj
*  Spammer          -> İstenmeyen Mesaj Gönderen
*  Checksum Scanner -> Değişiklik Tarayıcısı
*  Security Scanner -> Güvenlik Tarayıcısı
*  Overview         -> Genel Bakış, Genel Görünüm
*  Referer          -> Tavsiye eden
*
*  Worm, Exploit kelimeleri global olduğu için çeviri yapılmadı.
*
*/

cback ctracker

çevirisi şimdiye kadar yapılan kısım

başka bir mesaja eklenmişti, link olarak buraya ekleyelim...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

ALEXIS
13.10.2006, 17:02

sadece, yönetim panelinde her bir sayfanın üstünde çıkan uzun açıklama kısımları eksik.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: cback, ctracker çevirisi

İleti sabri ünal 14.10.2006, 16:36

Kod: Tümünü seç
$lang['ctracker_fchk_head'] = 'CrackerTracker Değişiklik Tarayıcısı';
//bu mod sadece php dosyalarını değil farklı dosyaları da kontrol edebiliyor ve biz bunu
//bir modül olarak sunduk. bu sebeple sadece PHP dosyalarını tarıyor demek hatalı oluyor
//cache klasörü tarama sisteminde harici tutuluyor ve bu, bilgiler arasında normalde belirtilmemişti!
$lang['ctracker_fchk_subhead'] = '<b>Bu tarayıcı, dosya yolunu ve dosya büyüklüğünü referans bilgi olarak kullanır. Bu sebeple, yanıltılabilir ve manipüle edilebilir bir özelliğe sahiptir. Sadece doğrulama noktası oluşturulurken varolan dosyalar hakkında bilgi sunar. Bu durumda sonradan eklenmiş olan dosyalar değişiklik tarayıcısında görünmeyecektir. Cache klasörü değişken yapısı ve forum sisteminin temp klasörü olmasından dolayı işlemlere dahil edilmemiştir, bu sebeple sunulan bilgiler arasında Cache klasörü ile ilgili bilgi bulamayacaksınız.</font></b><br /><br />Bu tarayıcıyı "Doğrulama oluştur veya güncelle" linkine tıkladığınız zaman forum dosyalarınız için bir "Doğrulama noktası" oluşturur. <br /><br />Sonra, "Dosya değişikliklerini doğrula" seçeneğine tıkladığınız zaman, dosya HASH bilgileri varolan dosya ile karşılaştırılır. Dosya HASH bilgileri varolan dosya ile uyumlu ise "DEĞİŞTİRİLMEDİ" diye, uyumsuz ise "DEĞİŞTİRİLDİ" diye işaretlenir. Eğer dosya son doğrulama tarihinden sonra silinmiş ise "SİLİNDİ" diye işaretlenir.<br /><br />Eğer dosyalarınız "Doğrulama noktası" oluşturulduktan sonra haberiniz olmadan değiştirilmiş veya silinmiş ise birileri dosyalarınıza ve verilerinize bilginiz ve yetkiniz olmadan erişmiş olabilir. Lütfen gerekli önlemlerinizi alınız!<br /><br /><b>Bilgi:</b> Bu özellik bütün sunucularda çalışmayabilir. phpBB dosya listesinin oluşturulması uzun zaman alabilir, bu durumda işlem zaman aşımına uğrayacaktır. Kimi durumlarda da sunucular yoğun işlemci gücü harcamasından dolayı çalışan işlemi durdurabilirler.<br /><br /><br />&raquo; Değişiklik Tarayıcısı en son <b>%s</b> tarihinde doğrulama noktası oluşturdu veya güncelledi.';

bir kısmını iki saat uğraşarak yaptım, fakat söylim çeviri yapmadım, mod yazarının yapması gerekeni yaptım... kodu tamamen inceleyerek yaptım... gerisini de bu şekilde bitireceğim.... öteki çeviri sadece çeviri yapmış, modun ne yaptığına hiç bakmamışlar, kodları incelememişler...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

ALEXIS
14.10.2006, 20:37

Almanca dil dosyası daha faydalı bu konuda.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yapılıyor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir