Fatal error: Call to a member....

Alınan hata mesajları ve çözüm yolları.

Fatal error: Call to a member....

İleti mgazi 29.08.2006, 00:55

Bugün sitemde kurlu olan freeze post modunu sistemden kaldırmak istedim.öncelikle değişik yapılan dosyalarda yapılan dosyalardaki değişiklik işlemlerini geri aldım.buraya kadar sorun çıkmadı. daha sonra bu modun dbdeki kolonlarını da kaldırmak istedim.

Kod: Tümünü seç
ALTER TABLE `phpbb_forums` ADD `forum_freeze` TINYINT( 4 ) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `forum_status` ;
ALTER TABLE `phpbb_topics` ADD `topic_freeze` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `topic_vote` ;
ALTER TABLE `phpbb_posts` ADD `post_freeze` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `poster_id` ;

yukarıda verilen kodlarla eklenen kolonları şu kodlarla sildim

ALTER TABLE `phpbb_forums` DROP `forum_freeze`;
ALTER TABLE `phpbb_topics` DROP `topic_freeze`;
ALTER TABLE `phpbb_posts` DROP `post_freeze`;

daha sonra foruma girdiğimde site normal bir şekilde açılıyor yanlız forum mesejlarını okumak için forum başlıklarına tıkladığımda karşıma aşağıda ki gibi bir hata çıkıyor

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/adiyama/public_html/viewtopic.php on line 400

viewtopic.php'yi aşağıdaki linkden indirebilirsiniz.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

İleti mgazi 31.08.2006, 16:37

DB ile alakalı bir sorun değilmiş eski yedeği yükledim bir değişiklik olmadı.Çaresini bilen birileri yokmu?
Kullanıcı avatarı
mgazi
Üye
Üye

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir